Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A ma élő zsidók a holokauszt...

A ma élő zsidók a holokauszt haszonélvezői?

Figyelt kérdés

Egy kicsit, illetve nagyon is rázós ez a téma, de kérem, olvassák nyugodtan tovább.

Két zsidó származású barátom van, még az általános iskolából. Egy férfi és egy nő, bizony, de rég is volt, mikor megismerkedtünk, hatéves korunkban...

A sráccal eleinte vetélytársak voltunk, jó matekos volt és az hozott végül minket össze.

Nem volt vallásos család, de attól függetlenül sok zsidó szokást megtartottak és a zsinagógába is szorgalmasan lejárt, mert ott nem csak vallási élet zajlik, mint megtudtam.

Egyszer aztán vasvillaszemekkel méregetett és végül szemrehányóan rám pirított, valami olyasmivel, hogy - mennyi rosszat tettetek ti keresztények, nekünk zsidóknak. - Bizonyára a rabbija mesélt neki a zsidók üldöztetéseiről.

Elég kétségbeesetten nézhettem rá és tudtam, hogy ez esetben a keresztény szó a nem zsidót jelöli, hiszen mi sem voltunk vallásosak.

Aztán megenyhült és megvigasztalt, - tudom, te nem tehetsz róla. - mondta, mert ugye értelmes srác volt és ő ezzel túl is tette magát az egészen.

Ma az USA-ban él, ritkán találkozunk.

Bezzeg a hölgy állandóan holokausztozik, szervez és propagandál, már szinte az agyára megy neki, néha nagyon unom, valóságos üldözési mániája van.

Szivesen lenyugtatnám, de nehéz, mert kényes a téma, még véletlenül sem akarom megbántani.

Persze, meg is értem valamennyire, mert tényleg szörnyű dolgok történtek, de viszont ez már történelem és azon nem lehet változtatni, el kell fogadni, úgy, ahogy volt.

Ami a holokausztot illeti, az már azért is unalmas kissé, mert nem csak zsidók haltak meg és én sajnálom az összes áldozatot, a ruszkikat, a németeket is, meg az angolszászokat és persze a zsidókat szintén.

Nekünk speciel apám családjában két katonakorú fiú volt akkor, ki is vitték őket Oroszországba és ott is maradtak valahol, de nem csak ez van, az egész üldöztetési mániája túl van ragozva, annak ellenére, hogy elismerem, szörnyű lehetett a zsidóknak régen.

Olyan ez kissé, mintha az Ószövetségből való valamelyik nép utódja ma szemrehányást tenne a mai zsidóknak, hogy kiirtották az őseiket. Ráadásul én nem vagyok vallásos és őket főleg a keresztény egyház üldözte, vagy annak felbujtására történt a negatív megítélés, mivel nem voltak azonos hiten.

Engem ez egyáltalán nem érdekel.

Aztán ugye ha mondjuk a barátnőm egyik ősét nem űzik ki Spanyolországból, a másikat meg Lengyelországból, akkor soha nem találkoznak és ő nem élne.

A történelem már csak ilyen, mert hát ugye ha nincs tatárjárás, ami szörnyű volt, vagy a mohácsi vész, akkor ugyan lehet, hogy Magyarország nagyobb lenne és erősebb, de mi biztosan nem élnénk, más magyarok élnének helyettünk.

Az első világháború borzasztó volt, de ha nem lett volna, akkor az a sok derék legény, akik meghaltak benne, mind családot alapított volna, már a dédszüleink sem találtak volna egymásra és a nagyapáink sem születtek volna meg.

Mivel ez történelem, mi nem mondhatunk mást, mint azt, hogy jó hogy volt, bármennyire is szörnyű volt, mert ha nem lett volna, akkor mi nem élnénk, hiszen a legcsekélyebb változás is a múltban beláthatatlan következményeket okozhatna a jövőben.

Lényegében olyan apróságokon múlik az életünk, hogy az elképesztő.

Ha apám nem megy el a barátjával egy félszáz km-re levő bálba, soha nem ismeri meg anyámat, vagy ha azon a szerelmes éjszakán nincs kedvük, vagy talán csak tüsszentett egyet az anyám

és az én spermium felem ennek hatására megelőzött több millió nálam szebb, okosabb és tehetségesebb potenciális tesót. Ki tudja, lehet, hogy csak azért élek, mert malacom volt?

Egy világháború meg olyan óriási dolog, hogy az biztos fenekestül felforgatta a világot, de ha már egyszer volt, akkor nem kívánhatjuk azt, hogy bárcsak ne lett volna, mert az egyet jelent azzal, hogy bárcsak ne születtünk volna meg.

Ha mondjuk Hitler meghalt volna csecsemő korában, az borzasztó katasztrófát jelentene a mai világra, mert sokkal többen lennének ugyan a zsidók, de nem azok, akik ma élnek és én sem élnék, meg Ön sem, aki ezt olvassa, mert minden más lenne.

Ha nincs a rettenetes holokauszt, akkor a mai zsidók sem élnének, mások lennének helyettük.

Azért természetesen morális ítéletünk lehet valahogy a mára, vagy a jövőre kivetítve a múltat, de azt sosem szabad elfelejteni, hogy ha minden nem így történik, ahogy történt, akkor mi nem élnénk és más lenne a világ.

Lényegében Voltaire Candidjában igaza van a filozófusnak, hogy minden így van jól ezen a legis-legjobb világon, ahogy van.

Végül meg szeretném kérdezni egyrészt azt, hogy egyetértenek e velem, illetve adjanak tanácsot, hogy mondhatom e én ezt a barátnőmnek, mert szerintem valóban túlzásba viszi az emlékezést, illetve szerintem az már nem egészséges, ahogy az hat rá, de azért én feltétlenül szeretném elkerülni, hogy megbántsam és attól függetlenül, hogy igaznak érzem, amit leírtam, tartok tőle, hogy negatívan hatna a jó viszonyunkra, ha ezt így felvetném neki.



2016. aug. 27. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Kifejtheted neki nyugodtan. Felesleges a holokausztot felhánytorgatnia, meg a zsidók üldöztetését. Sok nép múltjában vannak tragikus sorsok, miénkben is.

És a tóra tele van azzal, hogy a zsidók kiválasztottak, más népeket alattvalóként kell kezelni, van ahol azt írja a tóra, hogy őlj meg minden népet. Vagy a talmudjuk, az még durvább dolgokat tanít. Pl a gójokat állatként kell definiálni.

Akkor miért csodálkozik a barátod, ha úgy bántak velük már az ő idejükben, és azóta folyamatosan, ahogy?

A holokauszt valahol a zsidó vallás-életmód végállomása, zsákutcája volt, a nácik mindenkorra száműzni akarták ezt a szélsőséges vallási rendszert.

2016. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Igen a mai zsidóknak halomra megy a kárpótlás a semmiért mondd meg neki hogy nem véletlen utálják mindenütt a fajtáját azért tenni is kellett minden háborúból csak hasznuk volt kivéve a 2. vh-t de így később még abból is.

Feltűnt hogy minden zsidó ünnep arrol szól hogy rabok voltunk kiszabadultunk együnk (na jó ez az utsó mondat csak vicc de részben igaz)

2016. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Egy nagy részük mást se csinál, csak szivornyázza a kártérítést a volt tengelyhatalmaktól. Csak tőlük, a volt SZU-val nem mer kekeckedni egyik se.

Érdemes megfigyelni, hogy a németeknél az utolsó menórát is elszámoltatták, az oroszoktól pedig, akik úgy hatszor annyi zsidót öltek le, egy huncut petákot se mertek kérni.

2016. aug. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én apai ágról zsidó származású vagyok, nagymamám volt is "táborozni", de egy büdös fillért nem kaptam soha kártérítés címen. Nem is lenne pofám igényelni, hiszen semmi közöm 70 évvel ezelőtti eseményekhez.
2016. aug. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Még jó, hogy nem kaptál, de még ez az idő is eljöhet. Bár nem vagyok benne biztos, hogy a zsidók leszámrazottai nem kapnak. Olyanokért kapnak kárpótlást, mint az elveszett gyerekkor. A zsidók minden lehetőséget szeretnek maximálisan kihasználni (múltkor a zsidó ismerősöm is pont ezt mondta, hogy mindent ki kell használni), nyilván ezt is, amiben hatalmas potenciál van. Nézd csak meg, mennyi pénzt kapott Izrael Németországtól vagy az USA-tól. Állítólag Izrael sehol sem lenne gazdaságilag enélkül a pénz nélkül. Önmaguk áldozatként beállítása, sajnáltatása is jellemző rájuk, már 50 évvel a holokauszt előtt is voltak olyan hírek, hogy sok milliót megöltek közülük az orosz pogromokban.
2016. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
Igen, azok. És ma már a Zsidók irányítják a világot, mindenhol ott vannak, világbankok, politika stb.
2016. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
"kamukauszt holokacsa"#2vagyok nem bírtam kihagyni
2016. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A ma élő zsidók a holokauszt haszonélvezői?"


Nem, kérdezõ, a holokauszt haszonélvezői a ma élő németek.


LEGTÖBBET A NÉMETEK KERESTEK A HOLOKAUSZTON, utána pedig a kelet-európai országok.


Konkrétan:

az 1934 és 1945 között ELRABOLT ZSIDÓ VAGYON KEVESEBB MINT 15%-át fizették vissza eddig minden kárpótlást beleszámítva.


A kelet-európai országokban ez az arány az 5%-OT SEM ÉRI EL, de az abszolút érték itt jóval alacsonyabb.


ami pedig az okoskoasodat illeti, hogy ha nincs holokauszt akkor senkinem élne azok közül, akik ma élnek, nos ez marhaság. Részletesebben: NAGYON NAGY MARHASÁG.


Ezzel szemben pl élhetne nemrég elhunyt szomszédom 7 kistestvére, akik a "szelekciókor" a baloldali sorba kerültek, mivel kicsik voltak. Élhetne az a legkisebb is, aki akkor még anyjuk hasában volt.


Továbbá, mivel a holokauszt akkor nem lett volna, ha nincs az az ideológia és akkor 2. vh sem lett volna, vayis élhetne az a kb 70 millió ember, aki amiatt halt meg. Najó, közülük sokan már koruk miatt nem élnék, de élnének a leszámazottaik, akik nem lehettek, mert apjuk elesett, mielõtt apává lehetett volna.


Másfelõl, ha valakinek a családjában olyan emlékek vannak, hogy felmenõ rokonságából 10 - 20 ember lett a rabogyilkosság áldozata, hát nem lehet csodálni, hogy ez olykor elõjöpn. Persze, hogy nem a mai embereket okolja, de az emlékezést nem lehet rossz néven venni.


Mindenesetre indokoltabb, mint amikor egy mai keresztény szemére hányja a mai zsidónak, hogy "megöltétek a Megváltót". Ha hiszed, han nem, van ilyen.

+++

A kezdetlegesen egyszerû emberek még a vicceket is elszúrják, az ugyanis úgy szól, hogy

"El akartak pusztítani bennünket, de gyõztünk. Együnk!"

2016. aug. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tuman válasza:
Azok.
2016. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!