Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg, megteheti ezt, egy...

Tényleg, megteheti ezt, egy polgármester?

Figyelt kérdés
Ez év, március vége, vagy április eleje óta, a lakóházuktól, úgy 10~12 méterre,(a mellettünk lévő telken, ami, valamikor egy zsidó temető volt) a faluban összegyűlt fűnyesedék, faágak, útpatkáról leszedett föld, és egyéb ilyen hulladékot, a polgármesterünk, oda vitet. Már többször beszéltem a polgármester úrral, amit ő nem vett jónéven, és csakazért is, ide hordatja, a falu szemetét. A minap, azt találta mondani, hogy nekem semmi közöm hozzá, hova rakatja le a faluban összegyűlt, gazdasági szemetet, meg amúgy is, megszavazták a képviselők, hogy oda lehet rakni.(mondanom sem kell, hogy ez nem igaz, mert beszéltem a testület tagjaival, és ők ilyet nem szavaztak meg, sőt, fel sem hozódott, soha egyetlen gyűlésen sem) Már jelentettem az esetet, a megyei hivatalnál, ott azt ígérték, hogy utánnajárnak a dolognak, de ennek, már legalább 2 hónapja, és eddig, semmi. Ha valakinek volt már ilyen problémája, és jutott valami pozitív eredményre, kérem segítsen, hogy hova fordúlhatnék orvoslatért, mert mindjárt itt a hideg idő, és az a sok rágcsáló, ami közben beköltözött a hulladékkupacba,(ami azóta már úgy 50~60 köbméter is lehet) az mind itt fog megállni nálunk. De szívesen meghallgatok bármilyen tanácsot ! Köszönöm !

2016. aug. 31. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Erre biztosan ugrana a média, hogy a "Polgármester szándékosan a zsidó temetőre hordatja a szemetet!"
2016. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha fityeszes, igen.
2016. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Erre, már én is gondoltam, és ha hamarosan nem lessz eredmény, kénytelen leszek hozzájuk fordúlni. Csak azt nem tudom melyikhez, mert ugyebár, a tisztelt polgármester úr, a FIDESZ színeiben pompázik, és nekik nagyon messze elnyúlik a kezük !
2016. aug. 31. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. aug. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De remélem azért az ő sírjára is rászórnak füvet,fát meg minden kis szart.
2016. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz elhinni, mert a zsidó szervezetek nemzetközi szinten nagyon számon tartják a zsidó vallási és kulturális emlékeket, ideértve természetesen a temetőket is.


Már bekérették volna az izraeli magyar nagykövetet haptákba állni, ha Magyarországon zsidó temetőből szemétlerakót csinálnának. Csomó újságíró ezen témázna a nemzetközi sajtóban, az emberek meg öt percenként osztogatnák meg ezeket a cikkeket a Facebookon.


Szóval én ezt a sztorit egyelőre nem hiszem el, de ha megadod a falu nevét, nagyon szívesen utánajárok :)

2016. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok paraszt lenni, de ennyi vesszőt ne rakj már bele egy mondatba.
2016. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 6-os hozzászólónak mondanám, ez egy kicsi település (400 ~ 500 lelket számláló) Szabolcs Szatmár Bereg megyében, a Román határ szélén. A temetőből pedig már semmi nem látszik évek óta, ( csak egy nagyobb méretű kökénybokor) mert az utolsó néhány síremlék maradványt, az egyik méhész elhordta azt az utat feltölteni, ami a kaptáraihoz vezet ! (Egyenlőre, helységnevet nem írok, mert nem szeretném, hogy célkeresztbe kerűljek emiatt.)
2016. szept. 1. 16:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Mint korábban már írtam, nem hagyott a drága polgármester úr más lehetőséget, mint a bejelentést ! Szóval jelentettem az esetet, a hozzánk legközelebb álló zsidó szervezethez, ők már intézkedtek is. Közben kiderűlt, hogy a plgármesteri hivatal, évente nem is kevés pénzt vett fel ennek a temetőnek a tisztántartásáért, sőt csak a kerítésépítésre (amit 4 évvel ezelőtt kellett volna megcsinálni) 570 ezer forintot tettek zsebre ! Mondanom sem kell, hogy kerítés az persze nincs ! (de legalább mostmár a szemetet hordják elfelé, és a kökénybokrot pedig írtják a közmunkások.
2016. okt. 10. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!