Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hatvanas évek elejét betöltő...

Hatvanas évek elejét betöltő szüleim miért dícsérik a letűnt rendszert és az akkori életüket ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
mindketten munkásosztályba tartoztak egy vidéki kisvárosban, új életet kezdtek együtt, házat vettek és építkeztek hozzá és ledolgoztak 40 évet, felneveltek 2 gyereket. tény hogy mai fiatalok ezt nem tudnák megcsinálni mindenféle hitelek és adósság nélkül, de szerintük minden jobb volt régen, és nem is igazán értik meg hogy napjainkban már nem így működnek a dolgok. mindketten '54-es születésűek. tényleg jobb volt nekik hogy nem láttak a kerítésen túl?
2016. szept. 2. 19:28
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:
38%

Én apámtól kérdeztem meg ugyanezt. Azzal kezdte: "Hát tudod fiam, akkor még 40 évvel fiatalabb voltam, nem fájt a derekam, és sokkal jobban éreztem magam."

Itt közbeszóltam, hogy "OK, ne is folytasd, már értem."

2016. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A létbiztonság. Nem voltak gazdagok, de minden nap nyugodtan hajtották álomra a fejüket. Holnap is lesz munkahely, lesz fizetés, lesz lakhatás, lesz mit enni. Ez ma hiányzik, a létbizonytalanság okozta stressz széteszi az életünket.
2016. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Létbiztonság volt, és normálisan megtudtak élni. Eltudtak menni üdülni pár évente, akár külföldre is. Nem volt ugyan ilyen árúbőség, mint most, de amire valóban szükség volt, azt meg lehetett venni. Sőt! A háztartási gépek nem mentek tönkre pár éven belül, javíthatók voltak, a mai szupergépek viszont nem javíthatók.
2016. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert a koruk miatt már kezdenek szenilisek lenni. Mi is azok leszünk ha megèljük
2019. dec. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!