Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valodi ez a Karinthy Frigyes-i...

Valodi ez a Karinthy Frigyes-idezet?

Figyelt kérdés

Női Descartes. A férjem gondolkodik - tehát vagyok.


A neten olvastam, es nem tudom tenyleg o mondta-e. Ha nem akkor ki? Mindenkunek megy a zold pacsi!!


2016. szept. 6. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Karinthy Frigyes: Hogy van?

...

Tizennyolc éves koromban Descartes-ot olvastam, a lét és nemlét problémája volt a legkisebb bajom. És ha kérdeztek, hogy hogy vagyok, elmélyülve mondtam:


- Hogy vagyok? Vagyok-e egyáltalában? Gondolkozom hogy vagyok-e, tehát vagyok.


Később, mikor megnősültem, rájöttem, hogy abból, hogy az ember gondolkodik, legfeljebb az következtethető, hogy a felesége van - mert miből lenne felesége, ha ő nem gondolkodna valamin, amin keresni lehet. Descartes nagy mondását azóta így látom helyesnek: A férjem gondolkodik, tehát vagyok. Magam használatára egyéb válaszokról kellett gondoskodnom. És kipróbáltam mindent: voltam elmés, voltam gúnyos, voltam röpke, voltam fellengző.

...

[link]

2016. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi! De amugy most akkor ez azt jeleni h: en abbol tudom h vagyok, h a felesegem tudja h vagyok? Vagy mi?
2016. szept. 9. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
jaj kérdező.. viccel Karinthy- mint mindig: az eredeti mondás arról szól, hogy azért tudom, hogy vagyok, mert gondolkodni tudok - tudom gondolni, hogy vagyok. Na most ez egy cikizés: a nő nem tud gondolkodni, ezért csak abból tudhatja, hogy van, hogy van mellette aki tud gondolkodni.
2016. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajn utolso: igen eredetileg en is igy ertettem. De az alapjan amit az elso irt teljesen mas ertelmet nyer a vicc
2016. szept. 10. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:
jaj, kérdező... az #1-ben a Karinthy Frigyes: Hogy van? c. humoreszkből van egy részlet kimásolva. Ott a link, abban az egészet el lehet olvasni. És Karinthy így értette, és viccelt.
2016. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!