Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki az aki nagyon boldog, hogy...

Ki az aki nagyon boldog, hogy az internet tömeges, globális elterjedésének idejében élhet? És miért?

Figyelt kérdés

Én, mert érzésem szerint, az internet az eszköz arra, amivel a jövő generációja meg fogja változtatni a világot. Remélem még élni fogok, mikor elkezdődik, és láthatom, hogyan történik.


Mert a kormányoknak nincs kontrollja az internet felett. Legalábbis nagyon gyenge.

(nem a gyk-ról, fb-ról és hasonló oldalakról beszélek, amikor azt mondom: nincs kontroll :)

Most olvastam egy cikket, h az Európai Központi Bank (aki a pénz értékét tudja szabályozni), parázik a Bitcoin miatt. :) Na, az nincs kontrollálva államilag sehol, alulról szerveződött, és: működik! Nem kell hozzá "állami szabályozás" - működik és növekszik.



2016. okt. 19. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az internet sem fogja megváltani a világot. Az emberek még a demokratikus intézményekkel sem tudnak megfelelően élni, hogy javítsanak a sorsukon, az internettel sem fognak tudni ilyen téren mit kezdeni.


Majd a spekulánsok rászállnak a Bitcoinra is, és jól hasznot húznak belőle maguknak. A becsapott tömegek meg még panaszt sem tudnak majd tenni sehol, mert az egészet maguknak csinálták, a kormányoktól függetlenül.


Láttunk már kismillió hasonlót, az újdonság csak annyi, hogy itt nem papírra nyomtatott betűk, hanem elektronikusan tárolt bitek hordozzák az információt.

2016. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amint eltart és megszabadít a munkától isteníteni fogom.. addig nem. Van előnye is meg, hátránya is.
2016. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig egyre jobb a világ.

A rabszolgák se hitték volna el, hogy egyszer felszabadulnak, és jobbágyok lesznek.

A jobbágyok se gondolták, hogy gyári munkások lesznek, akiknek már kezdetleges jogaik voltak.

A munkásmozgalmak ideje lejárt, ma a munkák többségét a szellemi illetve a szolgáltatóipari munka teszi ki, kiegészítve az olcsó összeszerelő/csomagloló/gyümölcsszedő kétkezi munkásokkal.

Szóval nagyságrendekkel jobb a helyzetünk, mint a szó szoros értelmében vett rabszolgáknak volt.

2016. okt. 19. 20:57
 4/9 A kérdező kommentje:

Első:

Az emberek 90 %-a pesszimista.

Én is az voltam. Ha a rosszat várjuk, nem érhet kellemetlen meglepetés. Teljesen megértelek.

Őszintén szólva (mint ahogy másnak sem), fogalmam sincs mit hoz a jővő, de baromira kíváncsi vagyok rá.

Lehet hogy semmit, de én úgy érzem 10-30 éven belül lesz egy nagy változás. Ez persze csak intuíció. Meglátjuk, ha élünk.

2016. okt. 19. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező tökéletesen jól látja a dolgot. Az internet egy elképesztő jelenség, mert egyrészt szinte korlátlan információmennyiséghez lehet általa hozzáférni, másrészt lehetővé teszi a kommunikációt bárkik között. És ennek a jelentőségét valóban nem lehet túlértékelni. Már most van rá példa, hogy a tömeg az interneten keresztül szervezi magát ügyek mentén, elég csak az Arab Tavaszra gondolni, ami kb. a facebookon szerveződött meg. Simán elképzelhető, hogy a jövő pártjai az internetről fognak kikerülni, ahol az emberek azonnal kinyilváníthatják az akaratukat, és ahova az állam nem tud utánuk menni. Persze, utánuk tud, ha nagyon akar, pl. Tomcatéket lekapcsolták, de egy normális államban ez nem történik meg.
2016. okt. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ugyanazt a dolgot sok nézőpontból lehet vizsgálni. Mindből másnak látszik.


Nem akarom csökkenteni az optimizmusodat, de menj el Észak Koreába, hogy személyesen megtapasztald, a kormányok kontrollját az internet felett. Ha nem lennének emlékeid, elég hamar azt gondolnád, a világ kis részén még nem győzött kommunizmus, de ők rajta vannak, hogy ez változzon.


És egy fontos dolog. Minden eszköz felhasználhatósága a használótól és annak céljaitól függ. A robbanószerrel lehet sziklát robbantani útépítés céljából, és lehet zsúfolt bevásárlóközpontba is robbantani sok ember megölése céljából. Maga a robbanószer semleges.

2016. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

"Nem akarom csökkenteni az optimizmusodat, de menj el Észak Koreába, hogy személyesen megtapasztald, a kormányok kontrollját az internet felett. Ha nem lennének emlékeid, elég hamar azt gondolnád, a világ kis részén még nem győzött kommunizmus, de ők rajta vannak, hogy ez változzon."



Észak-Korean egy kis "sziget", rezervátum a 20. századból. Pár hasonló példa van még, pl. Burma, de a világ országainak nagyrésze nem ilyen. Sikerült megtalálnod a maroknyi kivétel közül a legismertebbet. A világ azonban a fejlett nyugati országok irányába halad, szóval hülyeség ÉK-ra mutogatni, hogy ott bezzeg mi van. Lehet, hogy két évtized múlva egyesül Dél-Koreával. Lehet, hogy megmarad, na és? Olyan, mint a törpenövésű ember, lehet mutogatni rá, hogy lám, itt a kivétel, de attól még van egy átlag testmagasság. A demokratikus országokban az internet egyre nagyobb teret hódít, kár is ezt tagadni. És ez nem fog visszafordulni.

2016. okt. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az eddigieket.
2016. okt. 20. 19:15
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Isten uzeneteit es Istent az internet segitsegevel talaltam meg, ha mas is ugyan igy megtalalja es fel is fogja a szozatait akkor az lesz a legnagyobb valtozast hozo dolog nagyobb mint az internet maga de ez adja meg a remenyt mindenkinek mindenre
2016. okt. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!