Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért defektes a jelenlegi...

Miért defektes a jelenlegi pénzügyi rendszer?

Figyelt kérdés

Én pü. ismereteim alapján ezt gondolom:

A pénz keletkezéséből indulok ki.

Elöször volt a cserekereskedelem. Utána jött valami olyan áru, amit midenki értékesnek tartott, és mindenki elfogadott. Nemesfém. Arany. Ha jól tudom, ha valamiből kevés van (a kereslethez képest kicsi a kínálat: ilyen az arany is), akkor annak nagy az értéke. Ezért kis helyen is elfér, mégis sokat ér. Tehát az arany kiváló értékmérő, csereeszköz, tartalék lett.

Jöttek a tolvajok. Valaki kitalálta, hogy vigyáz az aranyra, cserébe ad egy papírt a saját aláírásával, hogy azért a papírért cserébe az arany bármikor visszaváltható...



2016. okt. 20. 19:19
 1/5 A kérdező kommentje:

...ha jól tudom, jutalékért cserébe (tehát akkor NEM járt kamat) az arany őrzéséért. Na ezt a papírt, ha ott volt az aláírás, lassan-lassan kezdték elfogadni, és arany helyett ezzel a papírral fizettek (mivel a bankos emberkénknél bármikor aranyra váltható). Az emberke hitelt kezdett nyújtani, kamat fejében, csakhogy: több hitelt adott, mint amennyi arany valójában a széfjében volt: így elszakadt egymástól a papír értéke és a mögötte valójában levő arany = mivel több papír lett forgalomba hozva, mint amennyi arany fedezet volt mögötte. (a pénzmultiplikátor hatásról most inkább nem írnék, az több bank esetén érvényes.. vagyis a mostani világunkban) szóval maga a hitelnyújtás elinflálja a pénzt AKKOR, ha több kerül forgalomba, mint amennyi áru van mögötte.

Szerintem EZ a döntő oka annak, hogy ma egy milla nem ér 10 év múlva 8 millát se...

Pénzügyesek! Valaki?

Fel tudna homályosítani, hogy jól látom-e?

Ha nem, akkor mi a baj.

Egy biztos:

- ha bankbetétbe teszed, vagy állampapírba a pénzed, egy vicc kamatot kapsz rá, ami az inflációt közel nem fedezi (én arról az inflációról beszélek, ami az energia, rezsi, kaja árak növekedését foglalja magában, nem tudom a nevét, na ez szerintem veszedelmes ütemben nő!!! kajaárak, fűtés 10 éve sokkal olcsóbb volt!!!)

- ha befektetsz (befektetési alapok,nyugdíjalapok, vagy tőzsdézel) az LUTRI, nincs garantálva a SAJÁT pénzed, amiért megdolgoztál!!!

- egyedül az ingatlan, de MOST ingatlant venni őrültség, mivel az egekben vannak az árak (meg ahhoz TŐKE is kell ugye, ami min. 20 év alatt jön össze)

persze az ingatlan állaga is romlik, de még mindig ez a legjobb befektetés

- elköltöd: fizeted rá a 27 % áfát (cigi, szesz, üzemanyagra még a nemtudom 20-30 % fogyasztási adót is!) viszont így EGYÁTALÁN nincs tartalékod



SZóval mindenképp szívsz.

Miért ilyen sz.pás ez a rendszer???

Valaki elgondolkodott már ezen???

A szemét infláció (energiaárak és kajaárakról beszélek) az oka. Ha az nem lenne... sokkal nagyobb értelme lenne megtakarítani.

2016. okt. 20. 19:32
 2/5 A kérdező kommentje:
800 ezret se
2016. okt. 20. 19:33
 3/5 anonim ***** válasza:

"több hitelt adott, mint amennyi arany valójában a széfjében volt"

Na jó, de ezt hogyan lehet valójában megcsinálni? Ha nem te nyomod a pénzt, akkor nem tudsz többet kiadni, mint amennyi van nálad!


A megoldás erre az, hogy UGYANAKKOR betéteket is gyűjtesz. A betétesek nem rohannak minden nap felvenni a betétjüket, sőt: sok betét adott időre szól, és komolyan büntetik, ha idő előtt felveszed. DE ELVILEG MEGTEHETNÉD!


Tehát EZT a pénzt addig kölcsönadhatod.

CSAKHOGY így valójában becsapod az embereket, mert NEM TUDOD KIFIZETNI, ha egyszer csak megjelenne az összes betétesed! Sőt: még talán 10%-ot sem!

2016. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mindenki pazarol, sokszorosat szorja szemetbe mint amit hasznosit valoban


vagyis rossz hatekonysaggal mukodik a teljes rendszer


igy mindegy mit csinalnak ha ezen nemnvaltoztatnak

2016. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tudsz jobb rendszert tegyel javaslatot!
2016. okt. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!