Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyítja valaki,...

Hogyan bizonyítja valaki, hogy 5 éve Angliában él? Állampolgársághoz.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt olvastam,hogy minimum 5 év itt töltött év szükséges ahhoz,hogy valaki ezt megigényelje,illetve ebben az 5 évben maximum 450 napra hagyta el az országot.


Viszont ennek hogy néznek utána? Én 2 és fél éve élek itt. 3 lenne,de fél évet otthon töltöttem. Az okokat most nem részletezném,mindenesetre amikor kiköltöztem minden papírt elintéztem,ami az ittlétemhez szükséges.


Tehát a kérdések :


- Az van megfogalmazva,hogy 5 év ittlét,nem pedig 5 év folyamatos munkaviszony. Mi van azzal,aki például az 5 évből dolgozott kb 2-t? Az is megkaphatja?


- Aki mondjuk az 5 évből kb 3 évet ha élt itt,annak hogy néznek utána?


- A szabadságok által otthon töltött napok is beleszámítanak a 450 napba?


- Nekem még van hátra 3 év,de azt olvastam a Brexit miatt nem nyúlnak a már évek óta legálisan itt dolgozó uniós polgárokhoz,annak ellenére hogy még nem állampolgárok. Ez igaz lenne?


Ne értsetek félre,nem a kiskapukat vadászom,csak sok kérdésre még nem találtam választ!


Üdv nektek!


2016. okt. 30. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, gondolom van vmi nyoma, mint pl munkaszerződések meg a lakcímbejelentésed. Ezek bizonyítják.

Mi van a szabadsággal? A szabidat tölthetted Angliában is akár.

2016. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bérpapírokkal és a számlámon nyomon követhető pénzmozgásra gondoltam Én is,viszont szabadságaim javarészét( mondhatni az összeset) otthon töltöttem a családommal. Gondolom ez nem tartozik bele a 450 napba.


Abban a 4 hónapban sem szüntettem meg semmilyen papírt ( bankszámla,munkavállalói,TB, stb).

Gondolom ez viszont beletartozik.

2016. okt. 30. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:
bérpapírokkal, stb-vel. ha félévet már voltál otthon, akkor viszont ugrott az egész. onnantól új belépést nézik, és onnan ketyeg az 5 év.
2016. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
fél év...de akkor miért írják a 450 napot?
2016. okt. 30. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom konkrétan ott hogy van ez, csak az általános nemzetközi gyakorlatból tudok kiindulni.


Először is, nem ők néznek utána, hanem neked kell mindent igazolni. Tehát nem bemondásra megy, hanem dokumentumok bemutatásával, amit aztán már secperc alatt le tudnak ellenőrizni, hogy tényleg úgy volt-e, vagy hamis papírokkal próbálkozol. (És általában le is szokták ellenőrizni.)


1. Útlevél, vízum. Turistaként csak korlátozott ideig lehetsz kint, és nem vállalhatsz munkát, ha meg munkát vállalsz, akkor ahhoz egyéb vízum, munkavállalási engedély kell. Na ez a munkavállalói engedély kell, hogy mikortól meddig érvényes, és ehhez képest mikor léptél ki és be az ország területére.


2. Hatósági lakcímnyilvántartás. Nem tudom ott van-e olyan, de sok országban van, mint nálunk is, onnan lehet kérni igazolást, hogy mikor hol laktál.


3. Munkaszerződések, esetleg bérpapírok. Mikortól meddig hol dolgoztál. (Az, hogy szabadságra hazajöttél, az nem para, ha utána ott ismét felvetted a munkát.)


Általánosságban ezzel a hárommal lehet az életvitelszerű ott-tartózkodást igazolni. Most a legtöbb országban ez nem vagylagos, hogy vagy egyikkel, vagy másikkal igazolod, hanem mindegyiket kérik egyszerre. Igazolnod kell az útlevéllel, hogy legálisan léptél be az országba, igazolnod kell, hogy legálisan laktál valahol és hogy legális jövedelmed volt.


TB, bankszálmla-kivonat jól jön, esetenként kérhetik is, de ez önmagában nem elég.


Mondom, ez az általános gyakorlat, nemzetközi viszonylatban, a konkrét brit jogszabályokat nem ismerem. Amik nyilván úgyis változni fognak magyar viszonylatban a brexit miatt.

2016. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5 év után csak állandó tartózkodási engedélyre vagy jogosult, állampolgárságra csak +1év után! Azaz 5 év munkaviszony után igényelhetsz tartózkodási engedélyt(bár elvileg nem kell az eu miatt, de mégis célszerű), és ezzel 1 évig elvagy, majd csak utána folyamodhatsz állampolgárságért. Az 5 évnek hivatalosnak kell lennie, tehát munkaviszonyban kell lenned, vagy vállalkozónak. Ha csak itt vagy, de csak tanulsz, az nem elég. Ha otthon töltesz fél évet, akkor már nem életvitelszerűen tartózkodsz az országban, így a visszatérésedkor a számláló újraindul. Kis utazásra, hazalátogatásra 2-3 hétre mehetsz, de 6 hónap az már sok
2016. okt. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze,tudom hogy érdemben nem sok változás lenne a mindennapokban, ám ez a Brexit kicsit megijesztett.
2016. okt. 30. 22:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár ez már politika, de a brexittel senki sem járna jól, legfőképp Anglia nem (az eredmény eredményeképp máris 15%-ot zuhant a font értéke, ez kemény jelzés volt nekik). Ezt ők is nagyon jól tudják, így gyanítható, hogy valamit majd kitalálnak, hogy mégse kelljen kilépni. Már most is pedzegetik egy új népszavazás kiírását:

[link]


Meglátjuk, mi lesz belőle. De egyelőre nyugi, nem kell megijedni tőle. Van még bőven idő, két évig biztosan semmit sem fognak tenni a kilépés érdekében a népszavazás eredményhirdetésétől számítva.

2016. okt. 31. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!