Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem zavar a sok "tehát...

Csak engem zavar a sok "tehát hogy" és "tehát hogy így"?

Figyelt kérdés
Rádió vagy tévé folyamatosan ezt "böfögik" mindenhol még a kulturális műsorokban is teljesen feleslegesen.
2016. okt. 31. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Igen, csak téged.
2016. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:
75%

Standuposoknál is sokat hallani, náluk például akkor, amikor poént mondanak, és hatásszünetet igyekeznek tartani. Ez egy ilyen... megerősítő kis szóösszetétel, mint az "Ééééérted", vagy a sima hatásszünet, vagy Gesztinél a hallható nagy levegővétel.

Szerintem amúgy olyasmi, mint az "izé" és társai, bár a "tehát hogy" nem annyira gáz, mert van értelme, a "tehát hogy így" már sokkal pongyolábbnak hat, az igényes(nek nevezett) közbeszédbe szerintem nem is igen fér bele, makszimum a bizalmas beszélgetésekbe (de ott is idegesítő lehet).

2016. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
66%
Engem is zavar. Meg a fölöslegesen kitett igekötők, pl. bevállal, lenyilatkozta stb.
2016. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Engem az idegesít, hogy az ÍGY-et mindenbe beleteszik. Meg az EGYÉBKÉNT-et.
2016. okt. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TR75 ***** válasza:
Igen, az "így" is zavaró, szerintem ugyanaz, mint a "tehát hogy így", igényes beszédben nem kellene használni.
2016. nov. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a baj, tehát hogy így le lett pontozva az első válasz. Egyébként úgymond sehol nincs leírva a tiltása. Én jobban félnék, ha a NAV nyelvén kommunikálnánk.
2016. nov. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

2021.12.31 van, és engem is zavar nagyon sokan használják. Szerintem azért alkalmazzák, mert úgy gondolja a használó, hogy ezzel intelligensebbnek fog látszani, vagy jobban meg tudja erősíteni az általa elmondottakat. Sokszor azonban pont emiatt nem tudják befejezni a mondatot..

Az egész agymenés forrása szerintem az, hogy anno beengedték a sok agyhalottat a médiába akik új szavakkal-mondatokkal a sötétségbe taszították a nézőket-hallgatókat. Ez lett az új-normális....

"ráreagál", "teháthogyígy"....rengeteg ilyen van...

2021. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!