Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy diákközösségben történt...

Egy diákközösségben történt lopás esetén a közvetett bizonyíték mennyiben elfogadható, és használható a gyermek helyben történő "szankcionálásához" - ill. az alábbi történetben jól ítéltem -e meg a helyzetet (szerintetek)?

Figyelt kérdés
Egy diákközösségben az egyik diák pénztárcájában volt egy nagyobb címletű bankó, s eltűnt (középiskola). Beazonosítható volt, hogy ki az a 4 gyerek, akik közül az egyik kellett, hogy legyen (a tolvaj). Hétvégi utolsó nap volt, hétfőn tudtam foglalkozni az üggyel. Összehívtam a 4 gyereket, és elmondtam, milyen ügyben kértem őket oda. Szinte végig sem tudtam mondani a mondatomat, az egyik már elkezdett „kárálni” – hogy: milyen dolog ez, meg ki lehet ennyire ilyen –meg olyan, ..és ilyeneket lökött legalább egy percen keresztül. A többi pedig csak ült csendben. Szerintem a „káráló” a hunyó. Szépséghibája a dolognak, hogy én eleve is őrá gyanakodtam, mert már nagyjából ismerem őket, és a másik hármat alapból kizártam volna a gyanúsítotti körből.
2016. nov. 1. 20:01
 1/6 A kérdező kommentje:
A "káráló"ban nagy a feszültség, "nem bír magával", muszáj támadásba lendülnie, hogy ne védekeznie kelljen, mert abba bele is bukhat - és eleve pozicionálja magát a "nem tolvajok" halmazába (szándéka szerint) - mert onnan "kellemes" a párbeszéd. Nem tudom, azt a mondást(szólást - nem vagyok magyaros), hogy: "az kiabál, akinek a háza ég" - milyen helyzetekre, vagy esetekre találták ki, de ebben a helyzetben ez a mondás tökéletesen "hozza magát" - működik.
2016. nov. 1. 20:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel ő lehetett, de máskülönben csak alaptalan vádaskodás lenne részedről, hisz senki nem volt ott, nem látta. Te sem.
2016. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

1. Khm... Hallottál olyanról, hogy ártatlanság vélelme? Magad is beismered, hogy eleve eldöntötted, hogy ki a bűnös, mindenféle bizonyíték nélkül.


2. Egyáltalán ne csodálkozz, ha ilyenkor "kárálnak" mert egy ártatlanul meggyanúsított gyereknek nincs semmi más védekező eszköze, csak a "kárálás". Abból, hogy valaki "kárál" nem tudod megállapítani, hogy bűnös-e vagy ártatlan.


3. Már ott elcseszted, hogy vártál vele hétfőig. A bűnösnek volt rá lehetősége, hogy aludjon rá egyet-kettőt-hármat, és higgadtan eljátssza előtted az ártatlant. Na meg ugye az inkrimináló bankót is volt ideje elhelyezni máshova, hogy ne bukhasson le vele.


Olyan szarvashibákat vétettél, hogy én már azt sem hiszem el neked, hogy a gyanúsítottak körét tényleg le lehetett szűkíteni erre a négy főre.

2016. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alapból kellene valamit kezdeni azolyan kölökkel, aki kellet, hogy legyen. Nem megvárni.
2016. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 - nak. Ez egészen pontosan egy kollégium, és az eset pénteken délután történt, s mire észrevette a károsult, azok a személyek már elhagyták a koleszt (hazafelé). De, az nagyon konkrét volt, hogy kik voltak ott abban a gyenge félórában, amikor eltűnt a pénz.Én nem döntöttem el eleve, hogy ki a tettes, csak, mint írtam, ismerem a gyerekeket annyira (legalább is, a "gyanúsítotti kört",hogy esélyeket latolgathassak - egyébként nem vádoltam meg senkit, csak most azért "csócsálom" ezt a témát, mert megint eltűnt egy ugyanolyan címletű (nagy) pénz a fenti "gyanúsítottam" környezetéből - és ez a gyermek megint ott van az "esélyesek" között.
2016. nov. 1. 21:51
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

artatlan

csak hozzatapadnak a kezehez a bankok aztan meg a zsebehez

2016. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!