Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A jólét lecsökkenti a szeretet...

A jólét lecsökkenti a szeretet szerepét? Miért él a legtöbb ember megfelelési kényszerrel és halmoz fel szükségtelen javakat?

Figyelt kérdés

Van ez a tarsadalmi moral miszerint lesarkitva annyit ersz amennyid van, azaz ha van penzed akkor lehetsz valaki. Aztan ha van mar van penz (ami tok jo egyebkent) akkor jon ez a bizonyitasi kenyszer (draga autok, kidobott milliok stb) es versenges masokkal. Akik ezt csinaljak, ez tenyleg boldogga teszi oket?

Szerintem nincs azzal gond ha valaki elkolti a sajat (akarmilyen uton) megkeresett penzet de miert kell ertelmes embereknek hivalkodni es lenezni akinek kevesebb van, ahelyett hogy inkabb segitenenek?

Sok gazdag gyerekkel nottem fel, akiknek a szulei toltak alajuk a penzt es mostanra a legtobb olyanna valt mint a szuleik, csak a penzt hajkurasszak es nem szamit kin kell atgazolni erte (es az illegalis uzletekrol nem is beszelve), kozben meg kesz kaosz az erzelmi vilaguk.

Konkretan ismerek olyat aki jobban szereti a penzt mint a sajat gyereket, ami azert valljuk be eleg durva.


2016. nov. 10. 02:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
jaaaa...
2016. nov. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pénzszerzés, a pénzköltés és az anyagi javakhoz való ragaszkodás könnyen tud addikciót (orvosi értelemben vett függőséget) kialakítani, együtt is meg külön-külön is.


Hasonlóan mint pl. a szerencsejáték: van aki játékgépezhet egész életében, semmi problémája nem lesz belőle mert mindig meg fog tudni állni amikor kell; más meg soha nem bírja ki, hogy ne játssza el egy óra alatt az egész havi fizetését. Hasonló függőség bármilyen pénzszerző vagy pénzköltő tevékenységgel kapcsolatban kialakulhat. Aki jobban kötődik a pénzhez, mint a gyerekéhez, az már orvosi értelemben is beteg.

2016. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezen már én is elgondolkodtam, pedig nincsenek ilyen emberek a környezetemben. Kevés ember van, akiben igazán bízok. Én is tapasztaltam már olyant magamon, hogy hajtottam magam arra, hogy minél több mindenem legyen (bár nem olyan drasztikusan), de közben mégis azokat irigyeltem, akiken azt láttam, hogy érzelmileg harmonizáltabbak nálam, legalábbis értelmesebb dolgokban találnak rá az örömükre. Ilyenkor én is sok mindent szükségtelennek érzek, mintha csak pótlék lenne. Néha eléggé beleélem magam abba, hogy minél több mindenem lehetne, akkor lenne jobb. Mintha függnek valamitől az érzelmi világomban, amit saját magamban nem tudok helyre tenni talán. Vagy ha igen is, mégsem hiszek benne eléggé. Bár én sosem gázoltam át senkit, inkább mások rajtam érzelmileg.

A leírásodból két dolgot nem értek: amikor szoba hozod a másokkal versengést, akkor úgy érzed, veled is verseng valaki, vagy te vele? Szerintem, ha nekem lennének ilyen gazdag ismerőseim, akik egymás közt versengenek, engem nem érdekelne a dolguk.

Miben kellene segíteniük? Az érthető, hogy nem kell lenézniük valakit, aki megvan elégedve azzal, amije épp van. Én nem hasonlítgatnám magam másokkal.

Az, hogy ki mit kezd az életével, és mitől érzi magát boldognak, nem igazán van beleszólásom, legalábbis nem tudnám megváltoztatni a lelkületét. Egészen addig amíg valami kárról nincs szó, arra még felszólalhatok, ha illegális üzletekről van szó, az már elég nagy probléma, és nem csak a szóban forgó család problémája. Valószínűnek tartom, hogy az ilyenek attól sem érzik magukat jobban, ha szeretetet színlelnek mind ehelyett.

2016. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!