Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a zsarolás pontosan,...

Mi az a zsarolás pontosan, főleg az érzelmi zsarolás? Olyan neház definiálni, létezik jó definíció?

Figyelt kérdés

2016. nov. 11. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért kellene definiálni? Érzelmi zsarolás. Nincs semmi más jelentése, mint ez a két szó. Pl.: "Megölöm magam, ha elhagysz."


Sima zsarolás - megfenyegetsz valakit, hogy ha nem tesz meg bizonyos dolgot, akkor te teszel rá nézve megalázót/sértőt/bántót/kárt okozót, stb. Pl. "Ha nem adsz ötvenezer forintot, elárulom a férjednek, hogy a gyerek nem az övé."

2016. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ugyanaz mint általában zsarolni valakit.

ha nem teszed meg amit akarok akkor bántani foglak, vagy kiruglak a munkahelyedről, stb.

érzelmi zsarolásnál ugyanúgy bántani akarlak de érzelmileg, tehát ha nem teszed meg amit akarok akkor elérem hogy rosszul érezd magad.

2016. nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ne példákat mondjatok, definíciót kérdeztem


a helyzet az, hogy az én párom minden re azt mondja, hogy zsarolom, pedig szándékomban sincsen semmivel, direkt rosszul használja ezt a szót, talán éppen ő akar érzelmileg zsarolni vele, szóval ezért gondolkodtam el rajta, hogy hoygan magyarázzam el egyáltalán neki, hogy mi a zsarolás és egyáltalán nem egyszerű


ha azt mondom, hogy megcsinálom a felmosást, ha te meg elmosogatsz ez nem zsarolás gondolom, de mégis mi különbözteti meg attól, hogy megcsinálom a felmosást, ha te meg szexelsz velem?


de ezer példát lehetne mondani a zsarolás mindig ha nem x akkor y formájú, de minden ilyen formájú mondat zsarolás, és ennél tovább nekem nem sikerült szűkítenem, pedig napok óta gondolkodom rajta

2016. nov. 12. 14:24
 4/5 anonim válasza:
Nagyon jo a kerdes ez engem is erdekelne. Biztos van ra vmi definicio a jogban, mivel sztem jogsertesnek szamit v vmi ilyesmi.
2016. nov. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mert ha pl azt mondom a paromnak h ha nem valtoztatsz a viselkedeseden akkor szakitok veled ez sztem nem zsarolas. Hanem csak kifejtem h x cselekedetnek y kovetkezmenye lesz. De ha mar azt mondom hogy ha nem valtoztat akkor kidobom a lakasbol a cuccait az mar zsarolas kategoria sztem. Ha meg azt hogy ha nem valtoztat akkor megolom meg mar fenyegetes. Nemtom hol a hatar a harom kozott igazabol. Csak erzem. De kell lennie ra vmi jo meghatarozasnak.

Vmi olyasmi hogy vmilyen dologra kenyszeritjuk ra a masikat amit o nem akar, kulonben olyan dologot teszunk ami sokkal sulyosabb kart okoz ra nezve, mint az a dolog amire kenyszeriteni akarjuk. Pl ha nem olod meg a kutyad akkor te halsz meg. Inkabb megteszi, mert ha nem, a kovetkezmeny sokkal sulyosabb.(ezek csak szemlelteto peldak meg mielott barki felreertene)


De javitsatok ki ha tevedek.

2016. nov. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!