Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, h rávegyem a...

Mit csináljak, h rávegyem a szobatársam a takarításra?

Figyelt kérdés
Egyetemisták vagyunk mindketten, ketten vagyunk egy szobában. De ő sosem takarít, max néha leviszi a szemetet ha szólok neki. De hogy port törölgessen, felsöprögessen vagy felmosson arra már nem próbálkozik. Általában nem szólok, de amikor már elviselhetetlen a piszok, és ő továbbra is csak kerülgeti, akkor én kitakarítok. Hogy utalhatnék rá neki finoman h takarítson?
2010. máj. 1. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Öntsed rá a szemetet a kukából az ágyára. ez elég finom?
2010. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod,hogy tök idegesítt ez a kosz, de hulla vagy, nem-e takaríttana-e ki ő?! Ha nemet mond, akkor én nm csinálnék semmit. Előbb utóbb rájönne,hogy neki is kéne valamit csinálni.Vagy csiálsz egy táblázatot, és ráírod melyik nap ki mit csinál.munkamegosztás. ha ez se válik be, akkor én csak magam után mosogatnék el, mosnék ki, stb.
2010. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is voltam így, nem kellemes, az tuti.. Én ekerk perec megmondtam neki, hogy úgy látom, hogy csak én takarítok, de most mér elegem van ebből. És szeretném, hogy minden második nap/héten/ahogy ti szoktátok kérés nélkül takarítson, mert látom ezt nem teszi meg magától. Kicsit paráztam előtte, hogy mi lesz, de aztán átgondoltam, és arra jutottam, inkább neki kéne parázni azon, hogy ilyen koszos, és sose takarít.

Mondjuk nálam annyiban volt más a helyzet, hogy albélet volt (enyém volt a lakás, ő meg bérelt egy szobát), de 3-an laktunk, és abban állapodtunk meg az elején, hogy mindenki egyformán kiveszi a részét a melóból.

Sajnos továbbra sem volt hajlandó takarítani, amit meg megcsinált, abban több volt a kár, mint a haszon. Ezért aztán egy nap szültam neki, h költözzön el.

Nem értem, egyes embereket hogy nem zavar, hogy dzsuvában élnek.

2010. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
takariccs vagy odabaszok lánccal
2010. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megdumálni, hogy minden héten takarítás van. Írni kell egy órarendet, és felváltva, egyik héten te, másik héten ő. Nálunk működik, mi albérletben vagyunk, igaz, külön szobában. A közös helyiségek be vannak osztva. Egyik héten enyém a konyha-étkező, övé a fürdőszoba-wc, másik héten fordítva. Szemetet kétnaponta visszük, éppen, aki észreveszi, hogy megtelt, de szerencsére nem kell rászólni a másikra sosem. Ugyanígy lehetne alkalmazni nálatok, ha esetleg koliban laktok és csak a szoba a közös. Ha nagyon megerőltető neki, úgy is lehet felváltva, hogy egyik héten te törölsz port, ő feltakarít, másik héten fordítva. Remélem működni fog! :)
2010. máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Közeledik a vizsgaidőszak, kizárt, hogy takarítani fog (már ha végzősök vagytok). Finoman kell neki szólni, hogy hé, térj észhez, vagy ne vidd le a szemetet, vigye le ő, nem vagy a szolgája. De egyébként kosz van, vagy csak rendetlenség?
2010. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Inkább kosz. A szobában nincs szőnyeg ezért minden ráragad a padlóra, amire sokszor cipővel megyünk be. Hosszú hajunk van, ezért minden tiszta haj, főleg a padlón van sok. Rendetlenség nincs, mert elpakolunk, csak a napi kosz, ami a gáz.
2010. máj. 1. 21:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Hol laktok? Kertes ház vagy panel? Melyik városban?
2010. szept. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!