Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik szerintetek a legjobb...

Melyik szerintetek a legjobb művészfilm? Bármi lehet nem hülyeségből kérdezem főleg az élettel kapcsolatos dolgok érdekelnek. Írjatok sokat de a jobbakat aminek van mondani valója ( a heJes (ly) írásomrt előre is bocsánat ).

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 22:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nem sok művész filmet láttam eddig, de hátha az ide érkező válaszok majd adnak címeket. :D


Az én kedvencem a (művészfilmnek mondható) Scanner Darkly, magyarul "Kamera által homályosan."

http://www.youtube.com/watch?v=TXpGaOqb2Z8&feature=related

2010. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Pld a világ egyik legjobb filmje az Óz. Ami jó film az művészi is. De ilyen hogy egy legjobb nincs és nem is lehet. Kék angyal, Egy nyáron át táncolt, Rettegett Iván, Szállnak a darvak, Ómen, lehetne folytatni a végtelenségig. Ez egy felesleges kategória hogy művészfilm.
2010. máj. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Az andaluziai kutya /Bunuel, Dali
2010. máj. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Konkrétan legjobbat nem tudok mondani :) De felsorolok pár művészfilmet a kedvenceimből.

- Betty Blue

- Dogville, menedék

- Hetedik pecsét

- Rekviem egy álomért

- A vihar kapujában

- Beszélj hozzá


Most kapásból ezek jutottak eszembe.

2010. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Amelie csodálatos élete

Dogville

2010. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
Nincs művészfilm. Szerzői film van. Mindenkinek más az elvont kategória. Régieket nem sorolok, megtették előttem. Én imádom a taxidermiát.
2010. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Rainer Werner Fassbinder: Miért lett R úr ámokfutó
2010. máj. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

-Félelem és Reszketés Las Vegasban

-Apokalipszis Most

-Pí

-Meztelen Ebéd

-Kávé és Cigaretta

-A Millió Dolláros Hotel


Ezeken el lehet gondolkozni... :)

2010. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az Óz tényleg jó, de a Don Quijote-ból készített film is elég jó, ahogy a könyv is, és a musical is. "Az álmot, mit nem láttak még,

És győzni, hol nem győztek még,

A bánatot eltűrni némán,

ott járni, hol nem jártak még,

Ha vágyad nem elérhető, de látod a távoli célt:

A lélek, csak az segít tovább, megnyílik a csillagos ég,

Törvényem ez, ezt követem én, "


Jó még a Napfivér, Holdnővér. A Valahol Európában.A Twist Olver. Száll a kakukk fészkére. Hair. Szelíd motorosok. Ha nem művészfilmek is, ezek az életről szólnak, és elgondolkodtatóak.

2010. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

még eszembe jutott a Holt költők társasága is.

Az is tettszett.

Magyarok közül pl. a Sohase halunk meg, bár ez vígjáték, mégis elgondolkodtató, és az életről szól.

Egy kicsit más műfajból a krimik közül pedig szerintem kihagyhatatlan film:Alfred Hitchcock:szédülés. Ez elég művészies film.

Ez se elrugaszkodott az élettől, és nagyon megdöbbentő, elgondolkodtató, mint a többi Hitchcock film is. Én szeretem őket, bár nem a leglájtosabb kategória, de a mostani horroroknál sokkal kevésbé félős, és nem olyan durva. De az összes nagyon elgondolkodtató, és vannak benne művészi elemek is. Valamint nem teljes fantáziák, hanem az életben is megtörténhető események vannak bennük. Talán ezért is félelmetesek azért. Egyébként ezek a lélekre hatnak. Általában nem mutatják benne a dolgokat, pl. vért meg ilyeneket.

Még láttam egy nagyon jó filmet, címe: A mongol.Ez történelmi, de elég művészies. Viszont ebben mutatják a dolgokat.

2010. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!