Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észtországban kb. hány magyar él?

Észtországban kb. hány magyar él?

Figyelt kérdés

2016. dec. 10. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
69.
2016. dec. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez csak megközelítő érték, vagy tényleg ennyien vannak?
2016. dec. 11. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha megközelítő érték lenne, akkor em végződne 9-essel.. Csak vicceltem. Ha tényleg meg akarod tudni a számot, vedd fel a kapcsolatot az Észtországi Magyarok „Munkácsy Mihály“ Egyesületével a Tallinni Magyar Intézetben (Piiskopi 2, Tallinn). Vezetőjük Bereczky Urmas.
2016. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyira azért nem érdekel, hogy ilyen egyesületekkel akarjak kapcsolatot felvenni, csak kíváncsi voltam, hogy úgy nagyjából hány magyar él kint ott.
2016. dec. 12. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 6-800 körül.
2016. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
800 szerintem sok, nem hiszem, hogy annyi magyar lenne ott, mivel az országban csak 1000000 ember lakik és hogy abból 800 magyar legyen? Szerintem olyan 50-100. De végül is nincs olyan messze tőlünk, szóval elképzelhető, hogy 800-an lakjanak ott.
2016. dec. 13. 14:17
 7/8 Leifur válasza:

A fentebb említett egyesület pár évvel ezelőtti (2010 előtti) közlése szerint 200-300 olyan magyar anyanelvű ember élt Észtországban, akik még a Szovjetunió idején költöztek oda, főleg Kárpátaljáról.

Mindemellett fontos megemlíteni, hogy van egy évente cserélődő, de abszolút számait nézve egyre inkább növekedni látszó közösség, akik önkéntesprogram vagy egyetem miatt töltenek általában egy évnél nem hosszabb időszakot Észtországban. Valószínűleg inkább kétszámjegyű ez a tömeg, de mivel az egész ország kicsi, előbb-utóbb össze fogsz velük találkozni, ha itt élsz. Ők általában elég aktívak a kulturális életben és sok eseményen tevékenyen is részt vesznek, ott van a nevük.

Mindemellett vannak a 21. század során kitelepült, fiatalabb generációbeli, évek óta kint élő magyarok, ők talán a legkevésbé látványos és a legkisebb számú csoport. Egyet-kettőt közülük is ismerek. Megbecsülni nem merném a számukat, de kétlem, hogy egyelőre többen lennének, mint az első csoport tagjai.

Az észtek egyébként ismernek minket, tudnak rólunk, vannak magyar nyelvű programok, események, még külön a magyar anyanyelvű gyerekeknek is.

2018. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tudom, hogy az észtek tudnak rólunk, tavaly voltam kint 8 hetes szakács gyakorlaton.

2018. aug. 2. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!