Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mivel reagáljak le egy hím...

Mivel reagáljak le egy hím soviniszta megnyilvánulást? (konkrét szöveg kellene)

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm hím soviniszta.

Ő férfi. Én nő.

Nem vagyok feminista, de gusztustalannak gondolom, hogy valaki alacsonyabb rendűnek gondolja a nőket.

Nem vitatkozni szeretnék, kérlek ti se a nézeteiteket írjátok le, hanem:


Ha az illető férfi ilyen megjegyzést/utalást tesz szerintetek mit válaszoljak?

Olyan kellene, ami nagyot üt. Hogy észre vegye magát.

Hogy ő jöjjön ki rosszul belőle. Lehetőleg minél rosszabbul.


Bármilyen válasz, visszaszólás, ötlet jöhet!

Segítsetek kérlek! Köszönöm :)



2016. dec. 17. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A "válaszodnak" az adott megjegyzéshez kellene passzolni, az "elöregyártott reakció" meg semmi esetre sem lesz az.


Erre a helyzetre az "okosaabb enged" lenne a megfelelö reakció, minden egyéb éppen csak megerösíti az illetöt a véleményében.

2016. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
nőkkel jóban kell lenni, mert náluk van az összes pina
2016. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Bocsánat, de OFF leszek: Aranyszabály: Ne vedd fel a feléd dobott kesztyűt, ha az túl piszkos! = Ne szállj vitába egy hülyével, mert még összetévesztenek vele!

Nagyon ütős beszólás az az adott interakcióban, gyors reakcióként üt, nem úgy, hogy megkapod mástól és hordozgatod a fejedben, hogy egyszer majd csak felhasználod. Ha folytatja, replikáz, neked pedig eláll a szavad, elfogytál a mások ötletéből, akkor mi van?

A reagálni vágyás, tulajdonképpen megfelelési kényszer. Sz.rd le, ha legközelebb próbálkozik, egy fölényes mosollyal hagyd el a közös helyiséget. Egy provokátornak az a legidegesítőbb, ha semmibe veszed. Hidd el!

2016. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző voltam, ha mégis be akarsz szólni neki, akkor zárd rövidre, egyszer alázd meg a porig, ne kóstolgasd akkor van esélye, hogy ő marad felül, ha több beszólás van a tarsolyába.

pl.: ha legközelebb mantrázza a szokásos butaságát, kérdezz rá, hogy mitől ilyen negatív, mi frusztrálja? Csak nem impotens? Mert láttad már enni, menni a mosdóba, és amilyen prim.tív ösztönlénynek tartod, azt gondolod, más problémája nem lehet. (Ehhez viszont olyan bunkónak kell lenni, mint Én, ha egy finom nő vagy, nagyon nem áll jól Neked egy ilyen reakció).

2016. dec. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Nagyot ütni nem fog, megalázni se fogja, de szerintem a legjobb dolog kimutatni, hogy te csinálod tovább a dolgaidat, ha neki nem is jönnek be. Például az egyetemen múltkor mellém ült egy srác, és megkérdezte, az én szakomon is ennyi nő van-e, el fog a szak nőiesedni, és egyre több a tanárok közt is a nő. (Utóbbi egyébként nem igaz.) Félreértés ne essék, azt megértem, hogy jól esne neki, ha lennének fiú baráti itt a szakon, de itt most nem erről van szó. Valahogy rátértünk az irodalomra, és közölte, hogy az irodalom férfi dolog, egy nő nem tud olyat írni, mint egy férfi. Közöltem vele, hogy engem érdekel az irodalom, költő szeretnék lenni, verseket publikálok, és én költő leszek. Nem azt, hogy lenni akarok, hanem hogy leszek. Persze nem biztos, hogy valóban az leszek, de az nem az ő véleményén fog múlni. Ő kicsit visszavett az arcából. Szerintem ha megalázod, elkönyvel h*lye p**csának. Mondd neki, hogy veled ez lesz vagy az lesz, és lássa, hogy ez az ő véleményétől független.
2016. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket mindenkinek!
2017. jan. 1. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!