Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A főnököm egy mániákus ősbarom...

A főnököm egy mániákus ősbarom! Folyton attól fél, hogy meglopják, attól is, hogy én meglopom! Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyenkor két dolgot lehet csinálni: 1. Nem tudomást venni róla. (Ez a nehezebb, mert elég megalázó, de rákényszerülhetsz.) 2. Otthagyni. A 3. meg az, hogy ő rúg vagy szekíroz ki.
2010. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Állj elé, és mint aki ki van akadva ezen úgy mondd meg neki, hogy:


Én még nem loptam még soha senkitől semmit, engem nem tolvajnak neveltek. Mégis hogy képzeli hogy ilyet feltételez rólam? Ne sértegessen már :)

2010. máj. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A fizetésedet alkalomadtán dobd be a közösbe, ahogy Gyurcsány és tsai csinálták!

Ez beválik:s

2010. máj. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem zsidó véletlen a főnököd? Ha igen, akkor nincs min csodálkozni...
2010. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Anális felhalmozó típus. A szobatisztaságra szoktatás ideje körül kialakuló pszichológiai betegség. Ezt megváltoztatni komoly munka még egy jól képzett pszichológus számára is, még akkor is, ha a beteg is akarja a változást. Sajnos azt kell, hogy mondjam, esélytelen vagy. Megszoksz vagy megszöksz.
2010. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Előző, azért ez így kicsit csúsztatás.

Igen, Freud ezt vallotta, de már elég régen volt, és sokan meg is kérdőjelezték azóta.

Nem ilyen egyszerű dolog az emberi lélek, hogy minden zsugori, kapzsi ember azért zsugori és kapzsi, mert nem szoktatták megfelelően szobatisztaságra.

Lehet akár egy nagyon kellemetlen gyerekkori emlék is, pl. ellopták az oviban a kedvenc maciját, vagy a testvére folyamatosan megette az édességből az ő részét (ezért lett kapzsi), hagy ne folytassam a sort.

Illetve lehet akár sorozatos rossz tapasztalat (mint pl. a cigányokkal szembeni attitűdök esetében).

2010. máj. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Hát aki csak Freudig jutott...


Ajánlom ezt a könyvet neked: Erich Fromm: A rombolás anatómiája.


Persze abban igazad van, hogy nem csak a kakimizéria miatt alakulhat ki, de én sem ezt mondtam, hanem azt, hogy abban az életkorban. (Figyelhetnél jobban!) És remélem abban azért egyetértünk, hogy nem fog megváltozni csak mert egy beosztottja kiosztja.

2010. máj. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem csak Freudig jutottam:).


De neki voltak ez (orális szakasz, anális szakasz, ödipusz konfliktus) a mániája. Olvastam tőle a Négy klinikai esettanulmányt, nem tudom már pontosan melyiknél, talán a fiúnál, aki a lovaktól félt, annál is erről volt szó.

De amúgy nagyon szeretem Fred-ot az Álomfejtés című könyve például piszkosul tetszett, és mióta olvasom, mindig rájövök, hogy az álmomban mely elemek jöttek az aznapi élményekből.

A Pszichoanalízist csak félig olvastam el, kicsit beleuntam bevallom.


Igen, Erich Fromm: A rombolás anatómiája.

Benne van a Lélekkontroll sorozatba, amit nagyon szeretek, bár ezt speciel nem olvastam még.

Nagyon tetszik a Berne: Sorskönyv és Emberi játszmák (később emiatt kezdtem el foglalkozni a tranzakcióanalízissel), de legeslegjobban Judith Viorst:Szükséges veszteségeink tetszett. Hosszú, olvasmányos, és szakmailag is érdekes, nagyon jó könyv.


Állítólag (ismerőseim szerint) Frommtól A szeretet művészete is nagyon jó, bár még nem olvastam el, valahogy nagyon nyálas nekem a címe:).

De nagyon szeretem a Lélekkontroll sorozatot. Könnyed pszichológiai olvasmányok.


Nem tudom mit értesz Te a szobatisztaságra nevelés KÖRÜLI időszaknak, de szerintem sokkal tágabb értelemben érdemes vele foglalkozni. Úgy értem szerintem 0-6-8 éves koráig történhetett bármilyen probléma, ami ezt előidézte, tehát én ezt nem szűkíteném le ilyen kis szakaszra.

De igazad van, ezeket tényleg nagyon nehéz kezelni (talán a freud féle pszichoanalízis itt jó megoldás, szabad asszociációkkal és álomelemzéssel elő lehet hozni tudattalan emlékeket).

Ha viszont szimplán csak nagyon sok rossz tapasztalat miatt érez így (lásd cigányok utálata is a sok rossz tapasztalat miatt van), akkor ezen azért könnyebb segíteni.


Jól szétoffoltuk ezzel a pszichológiával a kérdést:D.

2010. máj. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na akkor offoljukszét teljesen! Én meg még csak a Szükséges veszteségeinket nem olvastam közülük, és nekem eddig a Rombolás anatómiája volt a legjobb, de egy kicsit nehéz olvasmány, főleg az eleje. A Sorsknyvet is nagyon szertem, de azt hiszem éppen abban írja Berne, hogy 6 éves korra kialakul a személyiség és van akinek akár addig is eltarthat a szobatisztaság kialakulása. Egy rokonom kint dolgozik Norvégiában egy gyerekfelügyelőben (ott nincsenek ovik) és ő mesélte, hogy ott még a hatévesek között is soknak van pelenkája. Na majd, ha több időm lesz elolvasom a Szükséges veszteségeinket is. Fent vagy esetleg a moly.hu-n?
2010. máj. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lopd meg.
2010. máj. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!