Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csak a magyaroknál...

Miért csak a magyaroknál maradt meg Európában a "logikus" névsorrend?

Figyelt kérdés
Sok nyelvnél az a jellemző, mint a magyarban, hogy a melléknév a főnév előtt van (német, angol, stb.), mégis csak nálunk van elöl a családnév Európában. Mi ennek az oka?

2017. jan. 6. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom mi az oka, de mindkét verzióra lehet logikát találni.

Pl. ha bemégy valahová, akkor az első kérdés általában az, hogy ki vagy, és a második az, hogy honnan jöttél. Ha ezt a nevedre fordítjuk le, akkor a keresztneved a "Ki vagy?", és a vezetékneved a "Honnan jöttél?", vagyis kitől származol. Ez alapján pl. logikusabb a nyugaton szokványos mód a nevet illetően.


De mondom, mindkettő módra lehet logikát találni, szóval nem vagyok meggyőződve róla, hogy van-e értelme logikai alapon megkülönböztetni őket.

2017. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez pont nem logikus, mivel először azt a nevét kellene mondani az illetőnek, ahogyan szólítod pl. Dávid, aztán hozzátenni a többi Dávidtól megkülönböztető jelzőt (pl. a Kovács).
2019. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2, én értem a mondanivalód logikáját, csak ez miért logikusabb, mint az, hogy először tudjam, ki fia-borja, aztán meg, hogy hogyan szólítsam?

Kérdező, a kérdésedre nem tudok válaszolni, szerintem egyszerűen csak így alakult. De biztosan van sok pro és kontra érv is mindkét oldalon. Szóval inkább csak az egyéni beállítottság határozza meg, hogy ki melyik névsorrendet tartja logikusabbnak.

2019. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!