Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kérdeznél egy filozófus...

Mit kérdeznél egy filozófus professzortól?

Figyelt kérdés

Lehetőségem van kérdezni tőle.

Én azt kérdezném, hogy :

Filozófusként mi a véleménye a szabad akaratról és a véletlenekről ?



Szerintetek ez nagyon gagyi/béna kérdés ?

Vagy tudnátok izgalmasabb opciókat mondani ?


( engem amúgy pont érdekel az általam feltett kérdés,

de nem szeretnék számára "röhejesen könnyűt" kérdezni.

Ezért gondoltam, hátha vannak itt nagyon okos egyének,

akik még kedvesek is,hogy kisegítenek egy nőt )



Köszönöm szépen, ha elgondolkodtok rajta !



34/N


2017. febr. 3. 06:44
1 2
 1/13 anonim válasza:

A Te kérdéseddel sincsen különösebb probléma, érdekes téma az is, jól el lehet beszélgetni róla. Viszont ha nekem kéne kérdeznem, én egy mélyebb, és egyben specifikusabb kérdést tennék fel, mégpedig azt, hogy "Mi a véleménye a szolipszizmusról?"


22/F

2017. febr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

ciki,nem ciki,megnéztem google-ben,hogy mit jelent. :)

ku*@va jó kérdés ! nagggyon tetszik ! nagyon !

lehet,inkább ezt kérdezem meg !

olyan kis fiatal vagy és milyen jó kérdésed van :)

2017. febr. 3. 07:21
 3/13 anonim válasza:

Nem vagyok filozófus, de szerintem ez egy qurva egyszerű kérdés, válaszolok is.


A legtöbb ember, mivel gyarló és sokan önzőek, ezért csak a saját szemszögükből képesek látni a dolgokat.


Ezért is van az, hogy ahány ember, annyiféle vélemény. Mindenki a saját szemszögéből látja, és nézi az eseményeket.

2017. febr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Szerintem ne akarj többnek látszani. Nem hinném, hogy a filozófus professzor azt várja tőled, hogy a szolipszizmusról kérdezd. Arról nem is beszélve, hogy az általad feltett kérdés több ezer éve fejtörést okoz minden filozófusnak, szóval egyáltalán ne értékeld alul (magadat sem).

Legyél őszinte, maradj önmagad és beszélgessetek egy jót. : )


39/F (az F sajnos nem filozófus ez esetben : ) )

2017. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
A 39/F-nek igazat adok :D
2017. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Én nem vok filozófus, de válaszolhatok.. xD

Egy jó filozófus véleményem szerint minden kérdésre tud válaszolni, legalább haladó szinten, vagyis mindig tud mondani vmit. De azt is el kell döntenie, melyikre válaszol, mindegyikre nem válaszolhat (az többek közt komolytalan lenne)... A jelenlétével is tanit, és a kérdéssel is. Ugy válaszoljon leginkább hogy átlagban a legtöbb tudás legyen a válaszában, és passzoljon is a kérdéshez. A rosszra nem kell válaszolnia, és van hogy neki se megy (pl mert dolgozik vagy szenved stb) ezért egyátalán nem kell válaszolnia.

Hát a véletlen az egy olyan anomália, ami meghatározó jelentőséggel, objektivitással bir, magyarul az élet maga a véletlen. Az anyag is véletlenül alakult ki. Szabad akarat meg nincs is, kiszabnak rád valamit és azt kell csinálnod. A dolgoktól se tudsz elmenekülni, egész végig csak sodrodsz a világban és véletlenszerüen alakul, nagy tétek alakulnak véletlenül. A szabadság is ritka mert nehéz, nemcsak nehezen fenntartható de még élvezni is nehéz pl, könnyü is elrontani, nehéz elérni stb.

Tudást nehéz szerezni, a véletlent nem tudod befolyásolni de a tudással egyre jobban tudod alakitani magad körül, legalábbis egy ideig mindig igy látszik... Vagyis a tudás növeli a szabad akaratot, de ezzel élvezed a szabadságot is. Ennek legmagasabb formája az általános tudás, ami rejtetten mindenhol megtalálható. Nincs elnevezése, mennyiség nélküli, mindenbe megvan, végtelenül változatos. Az ebből kialakitott kép az, ami tetszik az embereknek vagy sem, tehát ebben van a tudás, képen és fantázián alapul. Ha valaki nagyon sok energiát kap (igazán boldog), akkor elő tudja hozni az igaz énjét, a Nagy Képet egy időre, és alázatosan leteszi azt.

El kell jutni a (rejtett) keresőmotor végére és mint egy generátort, úgy kell használni, a mindennapokban, kommunikációban hogy egy speciális képet nyomasson, legalább időnként... egy világ ez (meditáció) amiben lehet tartózkodni, ez növeli a szabad akaratot (cselekvést, gondolkodást), uralkodik a helyzeteken (fondorlatos), boldogit (mert látszik), és visszaigazolják, de rejtetten, de az tájékozott, stabil, kialakult. Az egész túlnyúlik a látókörön és fogalmakon, nem lehet leirni de az irást is erősiti, és több, nagyobb általános (rejtett) tudást tesz bele. szóval kvintesszencia, ami óráról órára, de más időszakokban is váltakozik... hmm bárcsak vki megcsinálná a reggelim ezért, de magamnak kell megcsinálnom... XD

2017. febr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

lehet,hogy igazatok van és nem kéne IQ fighter-kednem...

még a végén visszakérdez,hogy én hogy látom a szolipszizmust,azt akko' nagy kuss lösz..száj kitát,szem fennakad,mutatóujjacska előkap :

- Várjon, filo profi ! Lehet,hogy nincs véleményem, de WIFI-m az van,é ! - nálam okosabb telókám előkap, Wikipédia felüt, Gyakoriba gyors kiír : Émbörök !! Mizisten az a szoli hizmus,he ?!!


Válasz megjön.

Lábak keresztbe tesz, hát kihúz,komoly arc felvesz,teló olvas:

- Nos, a szoli hizmus az egy menj a kur@a anyádba. Mi van?! Mi van ?! Jesszus ez a válasz nulla százalékban hasznos !! Kur@a élet !!


Prof hátrahőköl,szemöldök felhúz :

- Hm,tetszik a téma,hisz éppenséggel onnan jövök !

- Neeem Prof, neeeem !!! Kéééröm, ne harizzon !! Valami 12 százalékos írt egy 0 százalékos választ ! Bár én se vagyok százas,az fix stukker !Fingom nincs,mi az szoli izé !Né harizzzzzon !! Kéééröm !!


Asztalra leborul,hát rezeg, wannabe riporter zokog.

De filo prof keze rám simul :

- Kérem,hölgyem, legyen önmaga ! Adja önmagát és kérdezzen olyat,ami érdekli és tudja is,hogy mit jelent! - nyugtatólag mosolyog.

- Jajj, Prof - szipogok - maga ne akarja,hogy önmagamat adjam,mert olyan nincs is.Tudja - szipogok,orr kifúj -, én már nagyon régóta szétestem.

Tudja, nagyon régóta szeretnék egy Jimmy Choo tűsarkút. Tudja maga, mennyit kell nekem ezért térdelnem és szeretnem ?

Tegnap szoptam le a negyvenkettedik delikvenst. Még kell 8 és megvan a zsé. - szipogok, rá nézek - Na, erről például mi a véleménye ?



Kb így nézne ki a csevej, ha rám bíznák a dolgot.


Meg persze, ha magamat adnám,akkor ezt is megkérdezném ( de ezt nem fogom ! ) :

A filozófusokra is lehet olyan pórias, női praktikákkal hatni,mint egy szexi combfix ?

Van maguknak erekciójuk ? Vagy Platón valamit nálam is jobban tud ?



De maradok hű és kérdezem azt,amit eredetileg is akartam :


- Lenne olyan kedves és megtenné nekem, hogy lehámozza magát saját magáról és ennek fényében válaszolna arra, hogy FILOZÓFUSKÉNT mi a véleménye a szabad akaratról,

MAGÁNEMBERKÉNT pedig a véletlenekről ?



szerintetek jó leszek így ? - szipog.

2017. febr. 3. 16:47
 8/13 anonim válasza:

Hát erre azt tudom mondani, hogy nem irigylem a professzort, és mégis irigylem : )


39F (még mindig nem F-ilozófus)

2017. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
de cuki vagy :-) önbizalmam most már a nullán van !!
2017. febr. 3. 18:14
 10/13 anonim válasza:
hát ja, ugy hogy bármiröl tud irni és mindegyik irása ilyen lesz kb. de ne aggodj csak egyszeri alkalom volt (nemtom mire, de kit érdekel?) remélem xd
2017. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!