Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Irnátok nekem filozofiai...

Irnátok nekem filozofiai kerdeseket?

Figyelt kérdés
jo sokat
2017. febr. 8. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Önnek van víziló a széke alatt?


Van fiú és lány barátság? Ha igen miért nem?...

2017. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az elet ertelme miert nyul a nyul miert letezunk
2017. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszer ezt tettem fel egy ismerősömnek, aki ezt filozófikus kérdésnek tartotta:

"Hogyan lehetséges, hogy szeretettel viszonyulsz egy olyan valakihez, aki nem feltétlen viselkedik veled szemben hasonlóan, hanem inkább rossz?"

2017. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kihez imádkoztak az ősmajmok(az ember ősei)?
2017. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bármiből gyárthatsz filozófiai kérdést, a legkönnyebb az emberből kiindulva. Pl. valaki megy autóval az úton, és elkezd kerepelni az autó. Az ember megáll, kiszáll, és körbejárja az autót.

Ez egy teljesen életszerű sztori, talán minden faluban van legalább egy olyan ember, aki így járt és így tett.


Azonban mi értelme volt kiszállni az autóból azzal a céllal, hogy megnézze, mi kerepel, hiszen nem is konyít semmit az autószereléshez?


És innentől jöhetnek a különböző okfejtések, végeláthatatlan kérdés- és válaszözönnel. Lehet, hogy valamelyik kérdés-válasz páros a valóságot fogja reprezentálni, de ezt honnan tudhatjuk meg biztosan? Ismerni kellene hozzá az adott emberről valamilyen háttérinformációt, vagy anélkül is megválaszolható a kérdés? Ha kell ismerni, milyen mélységben? Ha nem kell, akkor mi alapján általánosíthatunk? Biztosan jó az általánosítás alapja? Vajon az általánosítás minden esetben megfelelő eszköz-e az ilyen és hasonló kérdések megválaszolásához? Ha nem, akkor hogyan tudnánk e két csoportba sorolni az esetleges eseteket? Elég egyáltalán két csoport, vagy többre is szükség lenne? Ha igen, miért, ha nem, miért?


Remélem sikerült elég mélyen bevinnelek az erdőbe, pedig tulajdonképpen még 10 kérdést sem tettem fel ezzel a világi egyszerű témával kapcsolatban :)

2017. febr. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Thx mindenkinek:) :*
2017. febr. 9. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!