Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol találhatnék a magyarok...

Hol találhatnék a magyarok őstörténetéről (Kárpát medencébe való bevonulás előtti) és esetleg a magyar nyelv eredetéről objektív leírásokat?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben: Ahogy sokan mások, én sem vagyok "megelégedve" a magyarok Finn-Ugor eredetével, eddigi olvasmányaim alapján (melyek főleg nyelvészeti jellegűek amik idevágnak) a tisztán Finn-Ugor származást nem tartom egyértelműen valósnak.


Olyan könyvek, cikkek érdekelnének, amik lehetőleg elismert történészektől vagy nyelvészektől származnak, szépen felépítik és megmagyarázzák saját elméleteiket, valamint objektíven és nem az adott hatalom ízlése szerint dolgoztak, kutattak.


Jelenleg Baráth Tibor A magyar népek őstörténete c. munkáját kezdtem el olvasni (mivel ezt találtam meg elsőnek), de érdekelnének egyéb kutatók művei is.


Kérném az előítéletek és a hülyézés elkerülését, nem szándékozok kiállni vagy elutasítani egyik oldalt sem, egyszerűen a hagyományos történelem-oktatás során tanultakra nem látok kellő bizonyítékot és szeretnék tájékozódni a témában, minél több nézőpontból megvizsgálni azt. Nem vagyok se nyelvész se történész, egyszerűen csak kíváncsi és mindenkinek kell egy hobbi.



#magyar #eredettörténet #magyarok őstörténete #alternatív eredet
2017. febr. 20. 20:56
 1/1 AtyeszLL ***** válasza:

[link]



KEzdésnek:

2017. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!