Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki forintra kiszámolt...

Ha valaki forintra kiszámolt összeggel fizet fodrásznál, pizzafutárnál, hogy elkerülje a borravalózást, azt általában hogy fogadják?

Figyelt kérdés
mennyire megszokott jelenség pl. vendéglátásban vagy más szitukban? és kevésbe tűnik fel így rossz színben mintha többet ad és visszavárja mintha oda sem adja vagy mindegy?
2017. márc. 4. 19:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

senki sem néz csúnyán rád. ez egy külön kis kedvesség, adsz ha tudsz, de senki sem haragszik ha 900 fortintot adsz a 900 forintos pizzáért mert csak 900 forintot találtál az utolsó aprópénzedből.


viszont ha tudsz akkor illik adni egy százast vagy picit többet de ha annyira telik akkor 20at, ez csak egy picike jel a hálád kifejezésére.


nem muszáj, de jólesik, és illik is, ha van rá lehetőséged.

2017. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
kaját kihozó és készítő emberekkel nem szórakozunk
2017. márc. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

de másokkal sem. csak a futár és fodrász megérdemel egy kis extrát, mert így tartja a hagyomány, és alapból jó arcok akik egy kis pénzt próbálnak keresni.


a postás is érdemel kis prémiumot, de neki csak ünnepekkor szokás. de bárkinek adhatsz kis extrát ha épp nem állsz úgy, hogy azt a 200 forintot is az utolsó tizeseidből raktad össze.

2017. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Engem még nem szóltak meg soha, hogy forintra pontosan fizetek. :D

Vendéglőben meg általában nem kérem vissza azt a pár ft aprót. Ez max egy 100-as, vagy 200.


Rendelni nem szoktam. :)

2017. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A magánfodrász az árba eleve belekalkulálja a saját "borravalóját".
2017. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
utolsó hát nagyon nem azonos látásmódon vagyunk, más is csak pénzt próbál keresni :D ne haragudj de sokan tojnak a "hagyományra" mi ez már...van egy szolgáltatás és annak a díja. mégis én kapjam a rossz pillantásokat utána mert nem adok többet? egyébként pl. nem voltam olyan helyzetben de postásnak sem adnék önszántamból, neki is van fizetése, és a munkáját végzi. találkoztam olyan idősebb kihordóval egyszer aki anyáméknak hozott valami pénzt és nem is szólt csak alapból elrakta magának a százast, ott sajnáltam hogy nem számoltam akkor utána mert kértem volna ami jár.
2017. márc. 4. 20:13
 7/22 A kérdező kommentje:
na pontosítok mert azóta érkeztek válaszok a harmadikra gondoltam utolsóval
2017. márc. 4. 20:14
 8/22 anonim ***** válasza:
én azt mondtam illik, nem azt hogy muszáj. meg hogy mindenkinek illik ha úgy érzed jónak. de senkinek sem szentírás. orvosi hálapénz is marhaság sztem.
2017. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
én igazából azt hiszem azokkal nem értek egyet aki szerint ha sajnálod a száz forint borravalót ne menj fodrászhoz vagy ne rendelj pizzát házhoz. miért lenne így? kifizetem az árát amit kértek érte, mindig is ilyen dolog volt ez, ki adott ki nem. csak az utóbbi időben nagyon elharapózott úgy vettem észre és mégjobban megvetett lett az aki "fillérbaszó"
2017. márc. 4. 20:20
 10/22 anonim ***** válasza:
a fillérbaszót csak az veti meg, aki soha nem volt olyan helyzetben. aki szidja azt aki nem ad borravalót egy elkényeztetett munkafetisiszta.
2017. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!