Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Operaénekes vehet fel művészne...

Operaénekes vehet fel művésznevet? Illetve milyen lépéseket kell megtenném ahhoz, hogy hivatalosan felvehessem ezt a nevet? Oly

Figyelt kérdés

Operaénekesnek készülök.

Bár még fiatal vagyok, régóta gondolkozom már, hogy felvegyek egy művésznevet a jövőben.

Erről van egy konkrét és határozott elképzelésem.

Olyat már hallottam, hogy popzenészek, illetve színészek vesznek fel ilyen nevet, de klasszikus énekest még nem hallottam.

Ennek a kérelemnek van valami hivatalos jogi formája, vagy csak egyik napról a másikról el kell döntenem, hogy "XY" vagyok?



2017. márc. 6. 19:30
 1/6 A kérdező kommentje:

...Ja... És a címben az "Oly" semmit nem jelent, egy végtelen elgépelés.

Mielőtt bárki azt hinné, hogy ezt akarom felvenni. :D

2017. márc. 6. 19:33
 2/6 anonim válasza:
Én festőművész vagyok és nekem is van művésznevem:)
2017. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Márfi Józsi te vagy az? :D
2017. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:

Ha szerinted ez a legfontosabb az operaénekesi karrier megvalósításához, akkor hajrá....... ;)

Szakmabeli példák:

-Jose "Pepe" Carreras

-Maria Kalogeropoulos "Callas"


De más művészeti ágakból is van példa: Alfonzó, Rodolfo, Kiki, Jimmy, Kozsó, Madonna, Dopeman, D.J. Bobo, Ringo Starr, F.Mercury, Dolly, Sting, Falco, Bono, Lady Gaga, Billy Idol, Elton John,.....

Szóval, csak tőled függ.

2017. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban nagy karriert futsz majd be, akkor érdemes lehet a könnyebb kiejthetőség és megjegyezhetőség miatt, egyébként teljesen felesleges.
2017. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Bocsi, de muszáj leírnom, hogy Madonnának ez a születési neve, sőt, már az édesanyjának is ez volt a neve.


Amúgy a kérdésre válaszolva: "Az álnév, illetve művésznév választásához, viseléséhez nincsen szükség semmilyen bejelentésre, nyilvántartásba vételre, az Artisjus mégis vezet önkéntes alapon álnév- illetve művésznév-nyilvántartást, ahova ingyenesen bárki bejelentheti választott nevét, ez csökkenti az azonos álnevek választásának lehetőségét."

[link]

2017. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!