Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van annyira lehúzva az...

Miért van annyira lehúzva az a jelenség hogy az átlag magyar elsődleges céljai között van, hogy felmutasson egy saját lakást?

Figyelt kérdés
Jönnek itt a mindenféle nyugat-európai meg usai statisztikákkal, hogy ott hány embernek van saját lakása meg Magyarországon. Meg hogy "a hülye magyarnak csak az ember akinek saját lakása" van, bla bla. Ilyenekkel találkoztam. De most ezzel mi a gond? Őszintén én is szívesebben laknék egy saját lakásba. Egy béreltbe valahogy nem érezném úgy magam. Ott van minden ingóságom, de maga a lakás nem az enyém. Ki vagyok téve egy tulajdonos mindenféle kénye kedvének, és a többi.
2017. márc. 7. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek.


Annyit tennék hozzá, hogy a fényes Napnyugaton is tulajdonolja valaki a lakásokat és úgy adja ki bérbe - a hülye. Hát minek neki lakás? Biztos magyar az olyan.

2017. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ki vagyok téve egy tulajdonos mindenféle kénye kedvének, és a többi."


Megfelelő szerződés esetén ez abszolút nem igaz.

2017. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A saját lakás túl nagy kötöttség.
2017. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem divat az első munkahelyről nyugdíjba menni, sőt...

Ha veszek egy lakást azzal évtizedekere helyhez kötöm magam 400-as nettó mellett is, viszont az 3-5-10 éves munkahely váltásoknál simán lehet, hogy fél óra helyet 2 lesz a munkahely távolsága, ezenfelül a saját tulajdon nem csak előny de sok hátrányt is hordozhat.

Nyitnak egy lőteret mellette? Szopó.

Lezárják a 3-as metrót és a vonalán van a lakás a pótlóbusszal meg 2x annyi az utazási idő? Szopó.

A szomszédok theránysága miatt rohad a hát/szomszéd porta? Szopó.

A városbol kivonul az egyetlen profitot termelő cég és rohamos zuhanásbakezd a város költségvetés? Szopó.

Személyes ellentét a szomszéddal? Szopó.

Rejtett hibák miatt ki kell költözni és a javítás többszázerez forint esetleg milliós tétel? Szopó.

Nincs több garázs/parkolóhely a környéken pedig van pénzünk, hogy a barátnőmnek is saját kocsija legyen? Szopó.

Kapsz egy külföldi ajánlatot de az összes tőkéd a lakásban van ezért nincs önerőd kiköltözni? Szopó.

Ésatöbbiésatöbbi....

Kinyílt a világ, a helyhezkötöttség mára nem előny, inkább hátrány.

2017. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs lehúzva egyáltalán. Csak rá szoktak világítani, hogy itthon más országokhoz képest nagyon magas a saját ingatlanok aránya, miközben ehhez erőn felül kell az embereknek teljesíteni.


Ez különösen ugye a frankhitelek bedőlésekor vált nagy problémává.

2017. márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!