Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Eddie, az Iron Maiden együttes...

Tom Benko kérdése:

Eddie, az Iron Maiden együttes "kabalája" le tudna-e győzni egy istent?

Figyelt kérdés
Nem tudom hova írni, ide illik leginkább. A kérdést a fiam tette fel, én arra jutottam, hogy a fene tudja. Talán itt vagytok páran nálam járatosabbak a témában.

2017. márc. 10. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen istenről beszélünk. Néhány kultúrában voltak nagy csaták istenek között ill. félistenekkel is.
2017. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Eddie maga is egy isten! :D
2017. márc. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a téma remekül illik a whowouldwin subredditre. Amúgy nem igazán vagyok tisztában Eddie képességeivel, de ahogy utánaolvastam, ő igazából egy zombiszerű lény, a wikipédia azt írja, hogy "Eddie assumes a different guise relating to the themes of individual albums and their corresponding world tours, and has appeared as a cyborg, an Egyptian mummy and a lobotomised mental patient amongst others."


Tehát több háttere lehet a lore szerint, de ezek közül különösebben egyik sem lenne veszélyes egy god level szuperhős számára. A kiborg mivolta alapján lehet szuperereje, és akár halhatatlan is lehet, mivel ugye múmia volt és még mindig mozog, feltételezhetjük, hogy valamiféle mágia mozgásban tartja.


Viszont a god level karakterek mindig képesek a valóságot ilyen-olyan módon manipulálni, illetve elküldhetik egy másik univerzumba egyszerűen, szóval szerintem az isten nyerne 10/10 alkalommal.

2017. márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
@Signal Intelligence: Na jó, csakhogy ha ennyi alakban képes megjelenni, az akár az ő részéről is lehet valóságmanipuláció, nem?
2017. márc. 12. 22:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocs a késői válaszért, elutaztam a napokban. Szóval, tök jó a meglátásod, ha így nézzük, akkor Eddie egy tényleges reality warper (talán a valóságmanipulátor a legjobb magyar kifejezés rá, de az eredeti nekem jobban tetszik). Viszont az összes ilyen jellegű valóságmanipuláció küzdelmekben annyit ér, amennyire hatékony. Ez alatt azt értem, hogy ha feltesszük, hogy egy karakter tudja manipulálni a vizet, de csak akkor ha közvetlenül hozzáér. Egy bunyóban akár egy sima boxoló ellen is kikapna, mert a testében lévő vízhez közvetlenül nem tudna hozzáférni.


Eddig esetében pontosan ez a helyzet, hiába tudja magát bizonyos keretek között változtatni, az ebből nyert előny eltörpül egy isten ereje mellett.


Ha a Marvel-féle Thort nézzük, akkor láthatjuk, hogy az ereje rendkívül figyelemre méltó:


-Odébb üti Galactust

[link]

-Széttépi a Földet:

[link]

-Képes egy neutroncsillag gravitációs vonzásának megfelelő erőnek ellenállni:

[link]

-A fénysebesség kétszeresével mozgatja a kalapácsát:

[link]

-Képes féreglyukakat nyitni:

[link]

-Képes egy embert héliummá alakítani:

[link]


És ez csak pár példa volt, tehát képes nagyon nagy fokú valóságmanipulációra, többszörösen gyorsabb a fénysebességnél és felfoghatatlanul erős. Szóval Eddie-nek sok esélye nem lenne, persze Thor egy kifejezetten erős karakter, de az összes isten a Marvelben elverne egy alakváltó embert, mert Eddie tulajdonképpen azzal van egy szinten.

2017. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

@Signal Intelligence: Az a baj, hogy ugyan az érvelésed alapvetően logikus, de kihagytad annak indoklását, hogy Eddie miért csak korlátozottan lenne reality warper. Gondoljunk a Number of the Beast borítójára, ahol egy tényleges isteni hatalmasság, a Sátán manipulátoraként bukkan fel, vagy a Brave New World frontképén, ahol egyenesen egy teremtő erőként jelenik meg. Emiatt én nem látom túlzottan korlátozottnak a képességét.

De párhuzamnak itt van Héraklész, akinek ugyan isteni az eredete, de a valóságmanipuláció képességének híján volt, mégis képes komoly gondokat okozni egy istennek, mi több, végül maga is azzá válik. De említhetnénk még szinte minden mitológiából hasonló héroszokat.

2017. márc. 17. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Fúha, erre nem gondoltam, nagyon jó felvetés. A WWW subredditen az az alapvetés, hogy úgynevezett featek alapján vetünk össze különböző karaktereket. Ami nagyjából annyit jelent, hogy az adott műben a karakter által konkrétan elvégzett cselekedet. Ez arra jó, hogyha mondjuk van Z mágus, aki a ZUniverzum legerősebb mágusa és B mágus, aki meg a BUniverzum legerősebb mágusa, akkor ezek alapján nem tudjuk őket összehasonlítani. Mert, hát a saját Univerzumukban mindkettő a legerősebb mágus. És ilyenkor azt csináljuk, hogy a narratívát figyelmen kívül hagyjuk és a tényleges "produkciókat" nézzük meg. És akkor látjuk, hogy B mágus képes hegyeket mozgatni, míg a másik egy közepes méretű autóval is problémákba ütközik. Így hiába a legerősebb mágusok a saját univerzumaikon belül, harcban nyilván a hegymozgató nyerne.


És Eddie nem harcolt eddig senkivel így megalapozottan eldönteni, hogy nyerne-e vagy sem elég nehéz. De gondolkodtam és arra jutottam, hogy a Supernatural sorozat első évadjában van egy Vanir nevű istenség, ami megszáll egy madárijesztőt. Sam és Dean úgy győzik le, hogy felgyújtanak egy fát, és ezt Eddie a Brave New World albumborítója alapján biztosan meg tudná oldani, a sorozaton belül az a karakter pedig egy isten volt. Úgyhogy a felülvizsgált válaszom az igen.

2017. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

@Signal Intelligence: Hm. A Supernatural sorozatban leginkább csak megfutamítják vagy elűzik az ellenfeleket, ezt nem tudom, mennyiben tekinthetjük győzelemnek. Utánanéztem a Vanirnak, ez valójában egy istencsoport, nagyjából a természetisteneket jelentik az északi mitológiában. Az ő esetükben, mivel a hatalmuk meglehetősen konkrét irányú, elég egyértelműen vizsgálható a képességük és a csata kimenetele. Ugyanakkor egy "modernebb", absztrakt hatalmú isten esetén már ugyanez kissé körülményesebb, nehezebb eldönteni, hogy milyen irányú hiányossága lehet az adott entitásnak.


Az általad felvetettek alapján én arra jutottam, hogy a konkrétabb hatalmú, mondhatni "ősibb" istenek esetén inkább Eddie tekinthető esélyesnek, míg egy modernebb panteonból származó, esetleg monoteista isten esetén már az ellenfél irányába billen a mérleg. Magyarán szólva Freya vagy Marduk esetén, akiknek bizonyos körülmények egyértelműen hatalomvesztést okoznak, Eddie biztos befutó, míg Jehova vagy Ahura-Mazda esetén inkább az istenségre fogadnék.


Érdekes lenne a kérdést egy-két teológiai blogban lefuttatni.

2017. márc. 19. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, a sorozatban a legtöbb természetfeletti lényt csak elküldik ártalmatlanítják az első évadokban legalábbis (később amikor előkerülnek az erősebb fegyverek, mint pl. Ruby kése, a Colt, az angyaltőr, stb. azok már meg is ölik a lényeket), de szerintem ha a Vanir a fa felgyújtása után nem tud tovább a küzdelemben, a mi létsíkunkban maradni, akkor az győzelemnek tekinthető Eddie számára.


A monoteista istenek esetében igazad van, bár én megmondom őszintén, jóval járatosabb vagyok a képregények világában és az ottani isteneket vettem alapul, viszont az biztos, hogy Allah, a bibliai isten, a marveles Thor, Odin ellen sok esélye nem lenne, de ahogy te is mondtad, a régebbi istenek jóval antropomorfabbak voltak és a gyengeségük is nagyon egzakt, könnyen kijátszható volt.

2017. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
@Signal Intelligence: Köszönöm, ez egy felettébb érdekes és tanulságos eszmecsere volt. Külön öröm, hogy sikerült konszenzusra jutni.
2017. márc. 20. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!