Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet beilleszkedni...

Hogyan lehet beilleszkedni idegen nyelvterületen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval.. Külföldön élek, angol nyelvterületen (nem UK :) ). Angolul nagyon jól beszélek, illetve a munkámhoz az olaszt is használnom kell. Viszont, a munkahelyemen senki sem akar angolul beszélni (pedig tudnak angolul). Két országból vannak munkatársaim, akik mindig az anyanyelvüket használják. Ha elkezdek beszélgetni angolul, valaki az anyanyelvén biztos beleszól és a beszélgetőpartnerem is átvált arra a nyelvre. Egyre magányosabb vagyok és szomorúbb, mert nagyon szeretnék beilleszkedni, beszélgetni, de így nehéz. Mit tehetnék? Hogyan "erőltessem" az angolt?



2017. márc. 20. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ez valtozni nem fog. En portugalokkal es brazilokkal voltam ilyen helyzetben. Sosem valtozott semmi. Ha az ember beszelhet az anyanyelven, akkor semmilyen kulso hatas nem fogja rabirni, ugyhogy mashonnan kell tarsasagot szerezned.
2017. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megkérhetnéd az egyik szimpatikusabb kollégádat, hogy segítsen megtanulni a nyelvüket.

Ha ez elterjed, nem biztos ugyan, hogy tényleg megtanulod, de a munkatársaid biztosan kedvesebbek lesznek veled.

2017. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már az alapokat megtanultam, értékelik is :) Én vagyok az egyetlen "külföldi" közöttük és próbálnak egyre jobban figyelni, hogy fordítsanak vagy angolra váltsanak. Nem mindig sikerül, de olyankor csak kivárok. Őszintén elmondtam nekik, ez volt a legegyszerűbb és azóta figyelmesebbek. :)
2017. márc. 27. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!