Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan származik eredetileg...

Honnan származik eredetileg az az ismert fejtörő, amikor az oroszlánok a szigeten vannak és van egy darab hús?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 7. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
NEm tudom, mennyire közismert, de én még nem hallottam ról, írd már le bövebben!
2017. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor nem te leszel, aki megválaszolja a kérdésemet, de ezer helyen megtalálod, ha rákeresel
2017. ápr. 7. 15:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem írod be a lényeget? Mivel így nem igazán fogsz választ kapni.

Annyira meg nem érdekel a dolog, hoyg emiatt keresgélni kezdjek - csak azért kérdeztem vissza, mert szerinted közismert, de ezek szerint nemcsak én nem ismerem, különben kaptál volna választ mástól.

2017. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nagyon nem közismert! De kereséssel megtalálható (csak azért kerestem mert kíváncsi lettem)! De mivel igen tapló módon válaszoltál 1es válaszadónak ezért toll a füledbe!

.

1es válaszadónak:

Egy szigeten 10 matematikus oroszlán él. A gondozójuk reggel bedob egy szelet húst a szigetre.

- Ha egy oroszlán megeszi a húst, akkor maga is húsdarabbá változik napnyugtáig, így a többiek megehetik.

- Ha egy oroszlán nem eszik húst egy nap, akkor másnapra elpusztul.

- Egy oroszlán inkább éhenpusztul, minthogy megegyék.

Másnap reggel mit tapasztal a gondozó a szigeten?

(Tiszteletet érdemel a türelmed)

2017. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, hogy közismert-e, vagy sem. Egyébként nyilván a matekos körökben közismert. De aki nem ismeri hiába keres rá, attól nem fog tudni nekem válaszolni. Nem tahóság akart lenni, ha érdekel a példa megírtam volna, de úgy tűnt, hogy a választ akarja megmondani és még azt sem tudja miről beszélek.
2017. ápr. 7. 20:54
 6/9 A kérdező kommentje:

kicsit életszerűbben: a hús mérgezett, azért válik hússá az oroszlán egy időre

továbbá inkább 10 helyett 100-al szokás feladni, de nyilván tetszőleges N-re megoldható

2017. ápr. 7. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan van, de én kb. 1988-ban hallottam először.
2017. ápr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
Most hallottam. Szerintem eredetileg ez egy nyers algebrapélda lehetett, aztán valaki szöveget kreatívkodott hozzá. A megfogalmazás alapján nekem 20. századinak tetszik.
2017. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szöveg nélkül nehezen tudom elképzelni azt az algebrapéldát, de nyilván akkor az lenne az eredeti, amit keresek
2017. ápr. 9. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!