Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A feketék tényleg nem szeretik...

A feketék tényleg nem szeretik az "N" betűs szót?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy ki szabad-e írni,de szerintem mindenki tudja,hogy mire célzok.

Miért sérti őket?

Hiszen csak "feketét" jelent,nem?


Egyébként lehet,hogy furán hangzik,de mi lenne,ha egy fehér bemenne egy fekete templomba és kimondaná ezt a szót,jó hangosan?



2017. ápr. 22. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem a szó latin jelentése, hanem ugyanazért sérti, mint amiért a cigányt is sérti a cigány szó: a szóhoz hozzátapadt jelentés sérti, vagyis hogy tolvaj, munkakerülő, stb. Ezért persze ők maguk a hibásak.

Ha új nevet adunk nekik, attól még ugyanazok maradnak.

2017. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Sokkal nagyobb baromság azt mondani, hogy afroamerikai.

A csoki és a fekete is jelzi, hogy más a bőre. De szerintem ez nem baj.

Ami azt illeti én ni.ggernek hívom őket, mert viccces. A sérült ízlésemnek menő. De én pozitív tartalmat teszek mögé és nem lekezelésnek szánom.

2017. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Nem a szó latin jelentése, hanem ugyanazért sérti, mint amiért a cigányt is sérti a cigány szó: a szóhoz hozzátapadt jelentés sérti, vagyis hogy tolvaj, munkakerülő, stb. Ezért persze ők maguk a hibásak.

Ha új nevet adunk nekik, attól még ugyanazok maradnak."


Rendben,de például Harlemben ölnek is ha ezt mondják rájuk. Ha egy cigányt lecigányozol,max. megvernek.



"Sokkal nagyobb baromság azt mondani, hogy afroamerikai.

A csoki és a fekete is jelzi, hogy más a bőre. De szerintem ez nem baj.

Ami azt illeti én ni.ggernek hívom őket, mert viccces. A sérült ízlésemnek menő. De én pozitív tartalmat teszek mögé és nem lekezelésnek szánom."


Az afroamerikairól én nem tudom,hogy miért számítana "liberális fogalomnak",szerintem egyszerűbb feketének hívni őket. Egyébként,attól,hogy neked nem negatív a "n#gger" még ugyanúgy megverhetnek vagy rosszabb. Nem az előítéleteket akarom erősíteni,de ilyen tényleg van.


Másrészt a kérdés másik fele még mindig nyitott. Mi történne,ha besétálnék egy fekete templomba és a fekete hívők előtt kimondanám azt? Mivel vallásosak,ezért valószínű,hogy csak kitessékelnének,de semmi több?

2017. ápr. 22. 13:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem szeretek, mivel az egy rasszista, lekicsinylő kifejezés. Egy feketét len*ggerezni épp olyan, mint egy meleget leb*zizni.


Ha egy fehér ember bemenne egy fekete templomba és kimondaná azt a szót, akkor valószínűleg nagyon csúnyán megvernék.


Ha egy fekete embert az N betűs szóval illetsz, akkor jobb ha futsz, mint ez a srác:

https://www.youtube.com/watch?v=bNRP-3U6QoU


XD

2017. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez csak az amerikai vagy onnan származó feketére lehet igaz, mert a magyar nyelvben ennek a szónak sosem volt semmiféle rossz kicsengése, mivel etimológiailag is csak az etiop négus megjelölésből származik (tudomásom szerint).
2017. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na persze azért vanak teli a rap szövegek moth f*cking nigga- zásokkal is amit csak fekete srácok énekelnek.


De emellett aki nem csöves alvilági szinten él igen is sértő!


[link]

2017. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában igen, mivel ott összekapcsolódik a kifejezés a rabszolgatartással, megvetettséggel, szóval egy negatív, rasszista kicsengése van a dolognak.
2017. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem sérti őket egyáltalán. Egymást mindig így hívják. Ez nekik csak egy aduász amit mindig kihasználhatnak az amerikai SJW-izmusnak és a radikális liberalizmusnak köszönhetően. És azt mondom hogy akkor elfogadnám hogy sértő rájuk, ha ezt ők nem használnák, mert tényleg nagyon lekicsinyítő a szó. De ameddig ők ezt használják, főleg ilyen általánosságban, addig ennek nem lenne szabad hogy sértő legyen nekik. Amerikában már nem az van hogy teljes szabadság van tehét az vagy ami és aki szeretnél( transgender, meleg, muszlim, fekete....) hanem most már lasssaacskán egyenesen bűn nem másnak lenni, ha nem vagy más akkor te egy homofób, iszlamofób, rasszista, bigott "white trash/redneck" vagy.
2017. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Persze, hogy nem szeretek, mivel az egy rasszista, lekicsinylő kifejezés. Egy feketét len*ggerezni épp olyan, mint egy meleget leb*zizni.


Ha egy fehér ember bemenne egy fekete templomba és kimondaná azt a szót, akkor valószínűleg nagyon csúnyán megvernék.


Ha egy fekete embert az N betűs szóval illetsz, akkor jobb ha futsz, mint ez a srác:

https://www.youtube.com/watch?v=bNRP-3U6..


XD"


Ha én leb#zizok egy meleg srácot,akkor is max megver,vagy elmegy,de egy néger len#ggerezése már öngyilkosság egy gettóban.

A link amit küldtél,nagyon kemény. Főleg a hosszúhajú srác,akire azt hittem hogy lány.

Kimegy az ajtón,de azért még "fucking n#ggázik" egyet;)


Viszont ha egy templomban mondanám ki a fekete hívők előtt,akik elítélik az erőszakot,tényleg megvernének?



"Ez csak az amerikai vagy onnan származó feketére lehet igaz, mert a magyar nyelvben ennek a szónak sosem volt semmiféle rossz kicsengése, mivel etimológiailag is csak az etiop négus megjelölésből származik (tudomásom szerint)."


Egy osztálytársam néger volt és egyszer mondtam neki,mert kíváncsi voltam mit reagál,megharagudott rám,de semmi más történt és bocsánatot kértem. Szóval szerintem minden feketére igaz.



"Na persze azért vanak teli a rap szövegek moth f*cking nigga- zásokkal is amit csak fekete srácok énekelnek.


De emellett aki nem csöves alvilági szinten él igen is sértő!


[link]


Persze,a saját csoportjukon belül mondhatják egymásra,de ez logikus,a rappereknek meg elég mocskos a szájuk legtöbbször. De van egy fehér együttes amelyik n#ggázik a dalszövegben.


"Amerikában igen, mivel ott összekapcsolódik a kifejezés a rabszolgatartással, megvetettséggel, szóval egy negatív, rasszista kicsengése van a dolognak."


Erre ugyanazt mondom,mint az előzőre. Mindegy,hol él,hol nevelkedett,mindig sértő lesz.

2017. ápr. 22. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De ha az N. szót helyettesítjük pl. xolybreck névvel, akkor minden rendben van - kb 20-30 évig. De aztán a média híradásaiból mindinkább az jön elő, hogy ezek a fránya xolybreck-ek lusták, buták, rabolnak, ölnek. Az emberek a xolybreck elnevezéshez ezt fogják társítani. Aztán majd azért vernek meg, hogy a rasszista xolybreck szót használtad.
2017. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!