Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a Budapest-gyűlölet az...

Mi ez a Budapest-gyűlölet az országban?

Figyelt kérdés

Elég ezt az oldalt nézegetni, a legtöbb fővárosra vonatkozó kérdésre gyűlölködő, goromba, anyázós válaszok érkeznek, néha a témától teljesen függetlenül.

Mi a (konkrét) bajuk a vidékieknek Budapesttel? Vagy ez csak amolyan megrögzült sztereópia, hogy ami fővárosi, az csak xar lehet?



2017. ápr. 29. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább fordítva látom a helyzetet. A budapestiek többsége hiszi azt, hogy a vidéki ember csak tanyasi paraszt lehet és meglepődnek azon is, hogy egyes városokban van pl. pláza, mozi. Ez nem vicc.
2017. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

(*Sztereotípia, bocsánat!)


Nem tudom, első válaszoló, miért van ez így.

Budapesten születtem, de a munkámmal kapcsolatban bejártam a fél országot, megismerkedtem kisvárosi, falusi, sőt tanyasi emberekkel is, és soha semmi lenézést, lekicsinylést nem éreztem irántuk.

Aki művelődni, tanulni szeretne, bárhol tud ismereteket szerezni, nem kell ahhoz nagyvárosinak lennie.

Biztos igazad van, de akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy miért van ez a nagy, gyűlöletig fajuló ellentét a budapesti és a vidéki lakosok között.

2017. ápr. 29. 10:43
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Talán az gerjeszthet némi ellentétet hogy a tanyasi az mindent meg tud termelni magának, önellátóként akár semmi számlája nincs esetleg a villany. Míg a városi mindenért fizet és legtöbbször beleszólása sincs az árakba. A havi csekkek miatt pénz előteremtési kényszere van, például bármi munkát kénytelen elvállalni. Míg a tanyasi akkor teremt elő pénzt ha úgy érzi jól fog jönni neki, és nem azért hogy ne lakoltassák ki. Talán ez szülhet ellentétet, mivel a romákat is hasonló okokból nem szokták kedvelni, mert általában nem dolgoznak. Persze azt ne feledjük hogy aki tanyán önmagának dolgozik, az nagyon is keményen dolgozik. Csupán az a különbség hogy nincs főnöke aki mindent megmond.

Én is voltam önellátó és városi is. Önellátóként még falun is éreztem mások irigységét. A szabadságot irigyelték leginkább. Van is néhány ide vonatkozó idézet:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."

2017. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, lehet, hogy irigység, de nem hiszem, hogy ezért. Nem tudom, milyen megtermelni magadnak a kaját, mármint hogy mennyit kell dolgozni, de úgy képzelem, elég sokat, és nem csak 8-4-ig.


Ha nekem 40 fokban kapálnom kellene a légkondis iroda helyett, sztem már meghaltam volna.


Nem nézem le, aki ezt csinálja, de biztos, hogy én nem csinálnám.

2017. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Svájcon azért más parasztnak lenni...

Minden esetre én soha nem kategorizáltam így be az embereket.

2017. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a Budapestiek nézik le a vidékieket. De tudom hogy nem az összes pesti nézi le a vidékieket, inkább csak a pestieknél nagyobb ez a lenézős arány (Úgy értem szerintem több az olyan ember Budapesten arányában, mint vidéken fordítva).
2017. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ezt részben a politika gerjeszti.


Másrészt, a vidékiek részéről gyakran hallom az e kérdés kapcsán is már (korábbi válaszolók által) leírt állítást:

"Szerintem inkább a Budapestiek nézik le a vidékieket."

Én született budapesti vagyok, és egész életemben összesen egy olyan emberrel találkoztam (egy gimnáziumi osztálytársammal, még kamasz koromban) Aki lenézte a vidékieket.

Mégis gyakran hivatkoznak erre az állításra a vidéki hozzászólók.

2017. jún. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fodor István Ferenc ***** válasza:
0%
Az olimpia megfúrása után ez nem lehet kérdés! (20 éve meg az Expo.) Olvass bele a 168 órába, vagy a Népszavába és tartok tőle, hogy utána már árnyaltabban látod a dolgokat! Félelmetes, ha pont a főváros tesz mindig a tradíciók, meg a nemzet ellen és még gúnyolódik is a normális gondolatokon.
2017. szept. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Ezt részben a politika gerjeszti."


Kifejtenéd ezt a nézetet?

Nem értem ugyanis, hogy milyen érdeke lenne a politikusoknak egymás ellen ugrasztani a fővárosi és a vidéki lakosságot.

Arról nem is beszélve, hogy a "politika", ha ezen a vezetőket érted, nem mind budapesti születésű, sőt!

2017. szept. 11. 10:06
 10/10 anonim ***** válasza:
23%
Pont ezért. Mostanában Budapestre költ a politika a legkevesebbet, pl vidéken menő, modern kórházak épülnek, Pesten meg rogad le az összes. Közben a pestiek sokkal több adót fizetnek be összességében.
2017. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!