Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitol "bakancs" lista a...

Dabita kérdése:

Mitol "bakancs" lista a bakancslista?

Figyelt kérdés
Ha 72 eves nagymamam a JFK repteren akar zongorazni,mielott meghalna, az is bakancslista?

2017. máj. 3. 03:00
 1/4 anonim válasza:
55%

Annak hívod, aminek akarod. Én személy szerint mindig utáltam és rühelltem ezt a kifejezést..........

Ezért én ezt soha sem használnám.

Csak a divatmajmok használják ezt a szót.


Attól "bakancslista", hogy "útra kélsz", még előtted van az, amit meg szeretnél csinálni/tenni.


No, erre a bakancslistázók akik ezt hangoztatják, hogy van egy bakancslistájuk nyugodjál meg, hogy nem tudták volna megválaszolni :)))


Csak tátották volna rá a szájukat, meg hülyeségeket válaszolnak.

2017. máj. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Amit meg akarsz csinálni, mielőtt feldobod a bakancsod, vagyis meghalsz.
2017. máj. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
6%
76 % nem ezt kérdezték! Próbálj meg értelmezni!
2017. máj. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

A Bucket list c. film magyar fordításából származik a szó.

A bucket list szót a "to kick the bucket" (meghalni) kifejezésből alkotta meg a film forgatókönyvírója és ennek analógiájára alkották meg a fordítók a bakancslista szót a "feldobja a bakancsot" alapján.


Az ember bakancslistájára minden olyan tett felkerülhet, amit az illető halála előtt meg akar tenni. Így akár a nagymamád bakancslistáján szerepelhet az is, hogy a JFK reptéren akar zongorázni.

2017. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!