Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen agyi szinten...

Tényleg ilyen agyi szinten lennénk? Vagy ez mennyire átlagos nálunk?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú, amit hallottam és lepadlóztam, mondjátok el, hogy ez mennyire jellemző egy mai átlag értelmiségi ember fejében, mert számomra teljesen abszurd az egész, hogy ilyen létezhet egyáltalán:


A következő a történet:

Van a nőnek (aki kétdiplomás tanárnő amúgy) 3 gyereke, az egyik egy 6 éves fiú, a másik 2 lány. Eleve a környezete is olyan, hogy többet van lányok között a kissrác, de a lényeg, hogy "hosszú a haja" (kb nyak aljáig érő), és már többször veszekedtek vele, hogy levágják neki rövidre, mert mások is mondjáék, hogy ez milyen lányos. A srác nem akarja, valamiért ez tetszik neki és cirkuszol, hogy ő nem engedi levágatni.

Az anyja pedig teljesen kétségbe esve meséli nekem, hogy jaj mi lesz, mert már ezt is többen mondták neki ismerősök, hogy pedig vágassa le, mert a végén még homo lesz a srác.


A hab a tortán: az anyuka ott tart, hogy beletörődve mondja nekem, hogy hát akkor legyen homo, ha ő úgy lesz boldog, elfogadja, de nem akarja erőszakkal levágatni a kissrác haját, és ez állandó veszekedési téma a férjével (aki persze "férfiasítani" akarja a kissrácot).


Most mondjátok meg, ez a szintű sötétség általános vagy én fogtam csak ki ezt a nőszemélyt? Kvázi már elkönyvelte, hogy jó, akkor homo lesz emiatt de ő elfogadja ... Persze azért az okos ismerősei se piskóták, akik ezzel csesztetik.


Mit szóltok ehhez? Mennyire átlagos, hogy valaki így gondolkozzon?



2017. máj. 17. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Három gyerekről írtál, aztán kettőt említettél csak.

2. A hajviselet tök egyéni ízlés, nincs igazán átfedés a nemi irányultsággal. Több meleg barátom van, 99%-ban rövid, "átlagos" frizurával.


Szóval a hosszú haj=homoszexualitás nettó hülyeség. Nekem lány létemre csutka rövid hajam volt kamaszkoromig, mert az tetszett. Hetero vagyok. Nem ezen múlt, egyszerűen tetszett a rövid haj. A lányomnak hosszú haja van, de ha kérné, simán letolnám neki nullás géppel.

2017. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

sztem se ezen múlik, azért döbbentem le annyira, mikor ezt tök komolyan előadta ...


(a gyerekek száma pedig nem tudom, lehet h nem fogalmaztam érthetően: 1 fiú + 2 lány, és értelemszerűen az egy fiúval van ez a történet)

2017. máj. 17. 10:02
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Nagy kaland. Az enyém 7évesen találta ki hogy megnöveszti. Ő haja, attól még a lányokat szeretiés a lányok is őt! Inkább mint tucat ecsetfej, vagy szamurájcopf.
2017. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem az első, ami eszembe jut egy hosszú hajú fiúról/férfiról az az, hogy rocker. :D

De ez is csak egy hülye sztereotípia.

És ha már itt tartunk, inkább az ecsetfejűeket szokták "bu zizni".


És sajnos igen, attól még, hogy valakinek tanári diplomája van, attól még lehet amúgy sík hülye.

2017. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

Egyébként igaza van.

Sajnos nem ritka, hogy anyuci/apuci nem olyan nemű gyereket kapott, mint amilyet akart, úgyhogy ellenkező nemű ruhákat, játékokat stb adnak nekik. Homokos gyár.

+ehhez még hozzá jön az, hogy a gyereket mindenhol cukkolják, és full depressziós lesz attól, hogy ő X, de anyuciapuci szerint meg nem.


De a legrosszabb, hogy a gyerek tudja, hogy miatta veszekednek a szülők, és azt hiszi, hogy ez mind miatta van.


Volt ismerősöm, akinek az anyja konkrétan éjjel nullásgéppel átment a fia fején, mert szerinte a hosszú haj az rebellis, meg drogos, meg mittomén micsoda (komcsi pitsa nő). Ott az apja ráhagyta a gyerekre, szerette a rock zenét, hát hadd növessze.

Persze nem tudta eltiltani a nőt a gyerektől, mert jajjszegénynőbiztosagonoszfehérférfiasátán, ugye.

2017. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

"Sajnos nem ritka, hogy anyuci/apuci nem olyan nemű gyereket kapott, mint amilyet akart, úgyhogy ellenkező nemű ruhákat, játékokat stb adnak nekik. Homokos gyár."


Ez baromság. Dalí-t is sokáig lányként nevelték, de nem lett búza, imádta a nőket.


Viszont itt szerintem szó sincs ilyesmiről.

2017. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Két pofon visszatéríti a ratyivá válás útjáról és a haj kérdést is megoldja ...
2017. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos a 7-es félék tényleg ilyen agyi szinten vannak. :(
2017. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nő nem gondolja feltétlenül ezt, csak sok hülye korlátlan barom belesulykolta a fejébe, aztán birkaként el is hiszi. Én inkább örülök mondjuk annak, hogy legalább hagyja a gyerekét olyan hajjal lenni, amilyet szeretne. Sok gyerekként hosszú hajú fiút ismerek amúgy, akik nem lettek homokosok...
2017. máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

igen, hát eleve már ez h "azzá válik" nekem magas :) de izgi vélemények azért így is.

viszont sztem vehetnek vkinek lány ruhákat és lány játékokat, attól ugyan nem lesz homo.

2017. máj. 17. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!