Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Dél-Koreában is olyan keményen...

Dél-Koreában is olyan keményen dolgoznak az emberek, mint Japánban?

Figyelt kérdés
Ugye Japán híres arról is, hogy ott mennyire munkamániások az emberek. Más nem is érdekli őket. Ez a Dél-Koreaiaknál is így van?

2017. máj. 18. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Hülyeség, hogy más nem is érdekli őket. És nem, nem dolgoznak közel sem annyit, mint sokan hiszik, csupán szégyen a főnök előtt, korán haza érni. Inkább megjátszák a valódi munka után, hogy még dolgoznak. Koreai is hasonló. Az viszont igaz, hogy egy átlag japán / koreai sokkal szorgalmasabb az európainál. Nemcsak munka terén, hanem tanulásban is. Az IQ szintjük is magasabb kicsit. Ezt nem én találtam ki, hanem felmérés alapján tény. De ha ez mégsem igaz, akkoris jobban teljesítenek suliban, munkában a hozzáállásuk miatt. Náluk nem jól tanulni szégyen, hanem rosszul tanulni. Egyébként Kínáról is el lehet ezeket mondani, csak ott tényleg sokat dolgoznak, nemcsak megjátszák. Nagyon sok kínai éhbérért robotol és a gyerekét a nagyszülők nevelik. Vagy a gyerek saját magát, hamár legalább 8 éves. Gyorsan fel kell nőni sokaknak.
2017. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%

Hasonlóan tudom, mint az előző.

Egyébként Japánban a csapatmunka társadalmi kötelesség, és ezen át motiválják őket munkára, de munka utáni ivászathoz is, akárcsak D-Koreában. Koreáról nem sokat tudok, de Japánban szégyen kitánnim, bár az utóbbi években már a fiatalok körében kezd ez az értékrend enyhülni, USA hatásra. Fura dolog az USA hatás, mert vannak mára már kifutott japánbeli USA divatok, de pl a társadalmi értékrendben meg kb az ezredforduló óta kezd megjelenni az USA hatás, a fiatalok körében főleg, de a munkahelytalálás, és állásmegtartás vonatkozásában is.


Valaki írta itt gyakorin, hogy Kínában meg ponthogy kitűnni érdem, mint pl általában véve Európában, USA-ban, és ez az egyik motivációs tényező Kínában a tanulásra, és munkára. Ehhez nem tudok hozzászólni, csak idéztem.


Inkább Japán kapcsán vannak alapvető ismereteim, ott élőktől.

2017. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%
kitánnim -> kitűnni
2017. máj. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!