Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az iszlám terroristaknak mi a...

Az iszlám terroristaknak mi a celjuk?

Figyelt kérdés

Marmint arra gondolok, hogy van-e celjuk ezekkel a robbantgatasokkal, vagy csak ugy mert miert ne? A Koran ugyebar azt mondja ki, hogy aki nem muszlim, vagy iszlam (nem teljesen vagyok itt tisztaba a vallasokkal) azokat siman meg lehet olni. De ok nem ereznek ezekutan buntudatot?(koltoi kerdes, valoszinuleg nem mert Allah neveben teszik)

Es azt szeretnek elerni, hogy az egesz vilagon iszlam legyen a vallas? Mert, ha igen nem hinnem, hogy ezzel a modszerrel sokra mennenek, mi nem fogunk csak egyik pillanatrol a masikra vallast valtani...

Amugy ok betartjak a Koranban eloirt dolgokat, hogy napi 5-szor (vagy nem is tudom hanyszor) imadkoznak, meg, hogy allitolag ima kozben egy csomoszor erinteni kell a fejukkel a foldet...stb.


Ha valamit tevesen hiszek, vagy rosszul irtam, azert bocsanat, de nem vagyok a tema nagy ismeroje, de ez ugy most erdekel, hogy miert is csinaljak mindezt.



2017. jún. 4. 20:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kategoriat elrontottam, bocsi
2017. jún. 4. 20:40
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Semmi, ők rendes, jó, szeretetnivaló, simogatnivaló emberek.
2017. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem akarják feltétlenül, hogy áttérj az iszlám, vagy mohamedán vallásra, megelégszenek azzal is, hogy megölnek. Csak minél kevesebb keresztény legyen.
2017. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
Ők így szórakoznak, miért baj ez?
2017. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Ez egy nagyon érdekes kérdés, hogy mi zajlik egy öngyilkos merénylő fejében.

Elképzelni sem tudom, mert annyira távol áll tőlem.


Nem hiszem, hogy feltétlen irtani akarnák a keresztény embereket. Már csak azért sem, mert akkor templomokban robbantgatnának, nem koncerteken.

Semmi köze ennek a valláshoz szerintem.

2017. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Hogy megöljenek, és ezáltal a mennybe jussanak. Ugyanis a dzsihád elve tisztán le van írva a Koránban és Hadithban: aki a hitetlenek (mi) ellen vívott harcban hal meg, az automatikusan a Paradicsom legfelsőbb szintjére kerül, ahol repcemézet ehet, bülbülmadarak énekelnek neki és 72 szűzlány fogja szolgálni. Elég primitív és barbár dolog, de ők ebben hisznek, nem csak a terroristák hanem a muszlim hívők jelentős része.
2017. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

"Elég primitív és barbár dolog, de ők ebben hisznek"


Mekkora baj, ha ugyan ezt gondolom a keresztényekről?

2017. jún. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem hiszem, hogy komoly ervekkel alatamasztott ervrendszeruk lenne. Ezek agyilag beteg emberek.

Egy epp elmeju ember keptelen lenne ilyet tenni szerintem...

2017. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
42%

A terrorizmusnak nincs vallása. Egyik vallás sem buzdítja az embereket a gyilkolászásra. Amit írtál a Koránról, az az önvédelemre vonatkozik, háborús helyzetekben. Olvasd el az egészet, ha annyira érdekel és meglátod.

A terroristák célja a félelemkeltés, hogy ne tudjál nyugodtan élni. Nem az a lényeg, hogy hány ember hal meg. Ha megnézed a meghalt emberek száma "elenyésző". Európát próbálják rettegésben tartani, megölt emberre nézve válogatás nélkül. Pl. soha nem tudják, hogy pl. kit ölnek meg, lehet az az illető akár muszlim is. Illetve pl. Afganisztánban (egy muszlimok lakta országban!) is nagyon gyakoriak a terrortámadások, öngyilkos merénylők, csak azt a média nem veri annyira dobra, meg földrajzi szempontból is messzebb van tőlünk mint Nyugat-Európa.

2017. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Sok félreértés alapja az, hogy keverik az iszlámot a szélsőséges iszlamizmussal. Az előbbi egy vallás a 7. század óta, ami nagyban hasonlít a kereszténységre, az utóbbi egy szélsőséges politikai mozgalom, ami az 1990-es években kapott lendületet. A kettő kb. úgy viszonyul egymáshoz, mint a jobboldaliság és a fasizmus.


A szélsőséges iszlamisták tévesen azt vezették le a Koránból, amit nagyjából te is leírtál: harcolni kell mindenki ellen, aki nem tökéletes muszlim (még a muszlimok ellen is), és ha eközben életét veszti, akkor azonnal a mennybe jut. Ők kb. eddig látnak, és az a vicces hogy gyakran kiderül, a legkevésbé sem élnek erkölcsös életet. Persze még az iszlamisták többsége se jut el az öngyilkos merényletig, csak hőzöngenek mint nálunk kb. a szkinhed focidrukkerek. Aki már merényletet is elkövet, azzal komoly baj van.


A célpontokat és a módszert azonban a terrorszervezetek irányítói jelölik ki, ők már inkább politikai alapon teszik ezt. Nekik egyáltalán nem az a céljuk, hogy harcoljanak a "hitetlenek" ellen, hiszen a terrorcselekmények nem túl hatékonyak, nem okoznak valódi károkat. Az ő céljuk egy ilyen nyugat-európai támadásnál a félelemkeltés, a marketing.

2017. jún. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!