Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Idezet arrol, hogy elsosorban...

Idezet arrol, hogy elsosorban emberek vagyunk es csak aztan nemzetek (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok, mar nehany oraja keresem, de nem talalom azt az idezetet, ami arrol szol, hogy nem szabad olyat csinalni, ami egy masik nemzetnek rossz lenne, mert mindannyian emberek vagyunk es csak ezen belul nemzetek. Ugy emlekszek, mintha az illeto, aki mondta, francia lenne, es hogy az idezet vege is valahogy ugy szol, hogy "elsosorban ember vagyok, es csak utana francia"

Koszonom elore is!



2017. jún. 5. 00:13
 1/2 A kérdező kommentje:

Pont most talaltam meg:)


„Ha valami használna a nemzetemnek s ártana egy másiknak, nem javasolnám uralkodómnak, mert elsősorban ember vagyok s azután francia; szükségszerűen vagyok ember s véletlenül francia.” - Montesquieu

2017. jún. 5. 00:15
 2/2 anonim ***** válasza:
Remek ember, aki előbbre helyezi magánál a világot.
2017. jún. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!