Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek többségének a kék a kedvenc színe és a 7-es a szerencseszáma?

Figyelt kérdés

Vajon ennek mi lehet az oka?

Olvastam egy tanulmányt, melyben rengeteg statisztikát összehasonlítottak, és valóban az jött ki, hogy az emberek többségének a kék a kedvenc színe, a 7-es pedig a szerencseszáma, de még a tudósok, kutatók is azon gondolkoznak, hogy ez miért, vagy mitől lehetséges.


Szerintetek miért lehet ez?

Bár nekem nem a 7-es a szerencseszámom, de a kék nekem is a kedvenc színem, és azon kívül, hogy "szép", nem tudom megmagyarázni miért. Ez miért van?



2017. jún. 12. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%

Nem hallottam még ezt és a környezetemben sem találkoztam még senki olyannak akinek a kék lenne a kedvenc színe és hetes a szerencse száma.


A kék állítólag nyugalmat sugárzó szín. Nyugodt lennél egy intenzív osztályon vagy a műtőben ha ott feküdnél, mert én a magam részéről nem :D A 7 meg, Sya klipjében (csilláról csillárra) is ott van a 7, az egyik ajtón xD

2017. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát, mondjuk nem hiszem, hogy reprezentatív volt a felmérés. (Én sem ismerek olyat, akinek a 7 a kedvence)


de mondjuk lehet azért, mert a kék a természetben csupa szép, jó dolgot jelent: A derűs ég, a vizek, egyes virágok.


A 7 meg meseszám, a legtöbb mesében benne van, emellett 7 napos a hét, stb.

2017. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A hetes stimmel, de a kék abszolúthe nem. Lila.
2017. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Pedig tényleg így tűnik, kíváncsiságból rákerestem google-ben "favourite color statistics" címszóval, az első találatokat átnézve, ha nem is toronymagasan, de mindig a kék volt a nyerő.


Egyébként pedig azért lehet, mert a kék színhez jellemzően a vizet társítják, az jelképe az életnek, a nyugalomnak, ez nyilván kellemes érzésekkel tölti el az embert.

2017. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Ugyehogy gyanús? Egy időben engem is foglalkoztatott. Egyáltalán mi készteti arra az embert, hogy ezekből válasszon magának egyet? Színből még csak nincs is olyan sok, a természetben többségében előforduló színekből meg még kevesebb, és ha azt nézzük a legtöbb emberben ennyi rögzül elsőre, hogy az ég kék, a fű zöld, aztán képbe kerül a piros, mert a szív piros, az meg a szeretet, szerelem színe, néha még a nap különböző árnyalatai is előjönnek, de olyan csak később fordulhat elő, hogy valaki a feketét, fehéret vagy barnát válasszon, szóval ez a szín dolog még valahol érthető.


De a számok mégiscsak végtelenek, és arra gondoltam, hogy talán inkább csak a számjegyekből választanak az emberek és nem az összes számból. Tényleg sokaknak a hetes a kedvence, de kérdezd csak meg, hogy a páros vagy a páratlan számokat részesítik előnyben, és kiderül, hogy a párosak nyernek. Gondolom mert párosan szép az élet. A hetes meg igen, a mesékből jött, na ott is a végén, mindig párt találnak a szereplők. Persze a hármas is népszerű, de az már biztos olyan snassz. Első három számként még prímnek is könnyebb lenni, ezt is megértem. De akkor miért nem az 5? Mi bajuk az öttel?

2017. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 chtt ***** válasza:
48%
Nekem az ötös a szerencseszámom, de tanárként ez a minimum. :) A kék viszont stimmol.
2017. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Számom nincs semmi, de a kedvencem a zöld.
2017. jún. 13. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ez a két lehetőség került ki "győztesen", mivel ez a kettő leggyakoribb mindegyik közül, bár csak akkor, ha egy néhány másik is ott van mögöttük, és nem sokkal vezetnek mondjuk a zöld és a 9 párosa előtt. (Szóval az emberek 46%-a szereti a kék színt, és 38%-a a zöldet, miközben a 7-s szám 52%-t kapott, a 9-s pedig 43-t, tehát nincs sok különbség). De ha magasan vezet a többi kombináció fölött ez a kettő, akkor arra nem tudok mit mondani, maximum azt hogy valamilyen összefüggés van a kettő között, vagy az emberek hatottak egymásra, és ezeket szeretik, mert a másik is azt "....-ta, és ez menő", vagy csak a véletlen műve, bár ez utóbbinak kisebb a lehetősége. Nem hallottam még ilyenről, de ha igaz a hír, akkor érdemes vele foglalkozni, és kideríteni, máshová is elvezethet a válasza.


Ha szimpatikus számodra egy bizonyos szín, vagy egy szám (de nem csak ezek), akkor az erős összefüggésbe hozható a múltaddal, a gondolkozásoddal, meg az élő és élettelen környezeteddel, továbbá ezek kombinációival. (Például egy szép emlék a homokos Hawaii-n, aminek következménye nagy eséllyel lehet az, hogy a világoskéket a továbbiakban előrébb helyezed az értékrendedben, vagy akár máshol is). De vannak természetes "kedvencek" is, mint az, hogy az élénk színek együttese általában nyálcsorgató az elménknek, főleg ha az a nekünk megfelelő kompozícióban tárul elénk.

2017. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A számokkal nem foglalkozom, de úgy vélem, hasonló módon lehet eredményre jutni.

A statisztikák az eredményt mutatják, a miértre pszichológiai és fiziológiai vizsgálatok adnak választ.

A hideg színek megnyugtatóan hatnak ránk. A paraszimpatikus idegrendszert stimulálják, csökken a vérnyomás, a pulzus, a légzésünk nyugodtabb, ezek segítik az ellazulást. Az intenzív osztályos példa hibás, úgy helyes, ha azt kérdezzük, mi hatásosabb, a vörös, sárga, zöld, kék (lila) színek közül. Az utóbbi.

Kérdezhető, hogy kedvenc színeink velünk született, vagy tanult tulajdonságok. Kutatások szerint tanultak, mégpedig jellemzően a kék a férfiak, a rózsaszín a nők színe. Hogy miért? Tessék bemenni egy bababoltba, és alaposan tanulmányozni a ruhák, játékok, sőt élelmiszeres dobozok színét.

Bővebb ismeretekhez javaslom Jean-Gabriel Causse: a Színek hatalma című könyvét. Tanulságos.

2017. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Úgy tudom régen éppen fordítva volt, a kisfiúk színe a rózsaszín, a lányoké a kék volt. Egyébként én is úgy gondolom, hogy ezek tanult dolgok lehetnek. Színeknél még valahogy érthető, de számoknál nem annyira.
2017. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!