Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van értelme Magyarországnak?

Van értelme Magyarországnak?

Figyelt kérdés

Kicsi, szegény, az átlag emberek pedig botrányosan viselkednek. Befásultak, konzervatív, aki egy kicsit is más, azt bántják. Azt tapasztaltam, hogy a legtöbben homofóbok, (nem mentség az, hogy máshol megölik őket, és ott rosszabb nekik) és rasszisták. Akinek nem inge, ne vegye magára.

Visszamaradottak vagyunk a legtöbb országhoz képest.

Az ország lakosai azért dolgoznak, hogy eltartsák a cigányokat. Az egész ország egy cigány nevelde.


Dolgok, amikre büszkék lehetünk:


Anyanyelv - Szeretem hogy ennyire választékos, és okkal nevezik szépnek, ellenben felesleges egy külföldinek megtanulnia, hacsak nem itt akar letelepedni, mint kínai boltban eladó.


Kultúra - Ezt igazából nem mondanám kiemelkedőnek. Számomra jelentéktelen.


Magyar ételek - Ez sem olyan nagy dolog, én rosszul vagyok a Magyar konyhától. Túlságosan fűszeres és erős. A mákos guba viszont tényleg finom


Táj - Nem szorul magyarázatra



2017. jún. 15. 10:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
80%
Te is rasszista vagy
2017. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Miért vagyok rasszista? Mert megmerem említeni hogy a cigányok nagy része segélyből él? Ez tény. Van cigány barátnőm, a dolgozó cigányokkal nincs bajom.


Rasszizmus alatt nem csak a cigányokat értem. Feketék, ázsiaik...csak nézd meg hogy a (azt hiszem) tavalyi Mézga család (Mézga család és a számítógép) sorozatban hogyan ábrázoltak egy kínait. South Parkban pontosan így ábrázolták őket az egyik részben, biztos onnan van az ötlet, a gond csak az, hogy ők a sztereotípiából csináltak viccet, a magyaroknak pedig maga a sztereotípia a vicc. Kicsit nehéz megfogalmazni. (egyébként a sorozat két-három részt élt meg, nem csodálkozom rajta)

2017. jún. 15. 10:48
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Van értelme a kérdésednek? Nem találom.


"Anyanyelv - Szeretem hogy ennyire választékos, és okkal nevezik szépnek, ellenben felesleges egy külföldinek megtanulnia, hacsak nem itt akar letelepedni, mint kínai boltban eladó. "


Ember! Ha már sikerült észrevenned milyen gyönyörű az anyanyelvünk - olvass irodalmat, verseket, beszélgess, örülj neki

- miért azon keseregsz, ki-mit tanul meg?

2017. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk sokkal jelentéktelenebb és nehezebb helyzetű országok meglétének is van értelme (pl.: Nauru)
2017. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Van.
2017. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy tudsz magyarul még nem jelenti azt, hogy magyar vagy...
2017. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem tök mindegy valaki magyar-e vagy sem.



A természettudományokat kihagytad, élen vagyunk rátermettségben ezen a területen, csak itthoni kutatásokra, nem annyira van pénz, de az emberi oldalát nézve az is hatalmas érték.


Amúgy én se szeretek Magyarországon élni, figyelmetlenek, tahók sokan, aki kicsit is másabb azt kiközösítik, bántják, (nem a bőrszíne nem a származása vagy szexuális) dolgokra gondolok.


Nem baj ha nekem rossz a lényeg a másiknak se legyen jobb és akkor havajvan, felfogás sok emberben benne van, mert nehéz előretörni ha az ember nem gerinctelen vagy nincsenek kapcsolatai.

2017. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A természettudomány szerintem nem tartozik ide, azon okból kifolyólag, hogy nem azért vagyunk jók benne, mert magyarok vagyunk. Ha az intelligens emberek mondjuk Németországba születtek volna meg, akkor ott is ugyan ilyen jól teljesíthetnének. De ehhez sajnos nem értek, javíts ki ha tévedek, és az esetben elnézést.
2017. jún. 16. 12:31
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Németország is tele van intelligens emberekkel, mindenhol vannak. Magyarország egyik értéke a természettudományok magas színvonala, tudom, hogy ez így hülyén hangzik, de próbáltam egyszerűen megfogalmazni. Az egy értéke az országnak. Az a baj, hogy ennek az országnak a jelentősebb részének erről vagy nincs tudomása, mert a bulvárokban nem ezt nyomatják, vagy fel se tudja fogni-mérni, hogy ez mit is jelent. Nagyon alul van reprezentálva ennek a területnek a megjelenítése olyan fórumokon amit a tömegek olvasnak.
2017. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az ország nálam akkor írta le magát végleg, mikor Radics Peti díjat kapott. Vannak embereket, akik sokat tesznek az országért, a környezetért, vagy az állatokért példának okéért. Helyettük a videósoknak rendeznek díjátadót, akiknek nagy része semmit sem csinál, pláne nem másokért, de ő ezért egyébként is kap pénzt, hírnevet, sőt, a youtube-tól is kap egy szép díjat, ha elér egy bizonyos feliratkozó számot.


Oké, nem érdekel, felőlem csinálják. De az, hogy Radics Peti kapta meg az egyik díjat, aki gusztustalanul homofób tartalmakat gyárt, felháborító. Egy fejeltebb országban valószínűleg nem érdekelne senkit sem amit csinál, de ha még is, nagy felháborodás lenne belőle, idehaza pedig szinte már sztár. ennyire buták és rosszindulatúak az embereket nagy része kis hazánkban.

2017. jún. 16. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!