Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vagyok 23 éves lány...

Miért vagyok 23 éves lány létemre ilyen? Miert nem tudok megkomolydni? Miert nem ismerem a merteket? Miert nem novok mar fel?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az egyetlen jo dolog, hogy tokeletesen ismerem onmagam. A gond viszont az, hogy borzaszto tudok lenni. Szep lany vagyok es otodeves joghallgato, de nem ismerem a merteket: alkoholban, vasarlasban es a fiukban.

Ezt ugy kell erteni, hogy mivel jomodu csaladbol szarmazom, hozza vagyok szokva, hogy mindent es lehetoleg azonnal megkapok. Nem tudok keveset inni, ha egyszer elkezdem. (Tanev kozben nem iszom, de most nyaron minden heten egyszer azert megejtem.)Nyilvan nem hanyok be, es nem esek-kelek es allitolag kivulrol nem is latszik annyira rajtam, de olyankor akkora baromsagokat tudok beszelni, es mondjuk csokolozom valakivel, ami miatt masnap tiszta gaznak erzem magam, mert az illetovel jozanon soha nem allnek le. (Volt 2 evig baratom, szoval azalatt nyilvan nem tettem ilyet, nemreg lett vege.)

Minden heten kb 50 ezerert veszek ruhat, de van, hogy fel se veszem oket, csak megnyugtat, hogy ott sorakoznak a szekrenyben.

Ha nincs baratom, kb. minden nap mas tetszik es mivel hozza vagyok szokva, hogy senki nem mond nekem nemet, ha valaki megis megteszi, azt egyszeruen keptelen vagyok elfogadni. Ez olyan szintekig fajul, hogy bar alapbol lehet, hogy nem is erdekelne mar, de ha nemet mond, kepes vagyok minden nap "veletlen" elsetalni a haza elott es kb. uldozni ot.

Most komolyan nem mint egy 15 eves?

A ket pozitivum ami felhozhato velem kapcsolatban, hogy a baratsimert es a csaladomert barmit kepes vagyok onzetlenul megtenni, valamint hogy a tanulasban es a soportban hatalmas a kitartasom.(bar ez utobbi szerintem a merhetetlen hiusagomnak koszonheto)

Szoval...Hogy ne viselkedjek ugy mint egy hulye tini?



#komolytalan #komolyodom
2017. jún. 22. 14:31
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem jelent onzetlenseget ha BARMIT megteszel csaladodert es barataidert, hiszen ebben benne van az is hogy masokkal onzomodon viselkedsz

ha a penzt jotekonycelokra szanad biztos kompenzalnad, meg ugyis ha onzo modon csaladodra es barataidra szanad (termeszetesen veluk is lehetsz onzetlen, de nem vagy tisztaban az onzetlenseg fogalmaval)


ha sportolsz es jol tanulsz akkor erthetetlen jogy miert iszol sok alkoholt, ellenben amig holt reszeg nem leszel soha addig csak alkohol fuggo vagy de nem igazi alkoholista (foleg mivel nem alandoan vagy fuggo)

helyedbe mindenkepp egyre kevesebszer tennem az ivaszatokat ha mar abahagyni feldeci utan nem tudod, biztos hogy hosszutavon nem tesz jot a gondolkodasodnak ez


fiukal meg semmi gond, szabadosan is lehet jol es helyesen elni, ezzel is kokpenzalhatod a masik ketott es ha nem vagy becsipve akkor szepfiukkal alsz ossze nem akarkivel

de ha lesz csaladod akkor ez megvaltozhat, de addig miert ne, ha te valoban akarod


szoval az ivas az igazi gond de ez nepbetegseg, nyugodtan felkereshetsz ezzel a problemaddal mar most megfelelo szemelyeket, kesobb mar keso lehet

ha az onuralmad ebben ilyen rossz

2017. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves 23 éves Lány!


Miért nem tudsz megkomolyodni? Azért mert szabaddá kellene tudnod válni a megkötözöttségeidtől:

pld.

Nem az a fontos, hogy engem szeressenek, hanem hogy én tudjak másokat szeretni.

A helyes szeretet az elsősorban nem élvezet, hanem áldozatot jelent.

A helyes szeretet, az nem érzelmekre kell helyezni a hangsúlyt elsősorban, hanem jót akarásra (bár együtt járhat jó érzésekkel, de a hangsúly a jó akaráson van). Azt a jót kell akarnod, amit magadnak is akarnál.

Nem arra kell törekedned, hogy téged megértsenek, hanem arra, hogy Te tudjál másokat megérteni.


E benső szabadságnak az útja tehát egy olyan önfegyelem és figyelem, amely elsősorban nem személyekben gondolkodik, hanem feladatokban.


Egyúttal figyelmeztetni is szeretnélek arra, hogy ezek amiket problémákat felsoroltál már részben tünetek is, igen egyfajta megszállottságnak a kezdeti tünetei, amely akár sokkoló függőséghez szoktak vezetni, ha nem sikerül szabaddá válni tőlük.


De a végén nem hagyhatom el azt sem, hogy ezek a szabaddá válás kezdeti sikerei, csak akkor válhatnak tartóssá, az életed részévé, ha szóba tudsz állni Istennel.

néhány példa:


"Az első, amit fel kell ismerned, az az, hogy szabaddá kell válnod megkötözöttségeidtől. Tehát a SZABADSÁG! Most nem csupán szenvedélybetegségekre gondolok (a szenvedélybetegségek szinte mindig más megkötözöttségnek következményei), hanem főleg azokra a személyekre, akiket szülőnek, gyermeknek, unokának, társnak szoktatok nevezni, s akik szinte mindig az Én helyemet akarják elfoglalni életetekben. Nem úgy, hogy ők akarják, hanem úgy, hogy ti, hogy te akarod valamelyiket az Én helyembe állítani, mert úgy gondolod, hogy a jelen csak így viselhető el.


Ahhoz, hogy ne ess bele ebbe a csapdába, szükséges látni a CÉLT, amiért a földre jöttél! Ez az a másik felismerés, amely nélkül senki sem tud semmit kezdeni szabadságával, éppen ezért nem is törekszik a benső szabadság elérésére (arra, hogy külső és belső kényszer ellenére akarja megvalósítani a felismert jót). Márpedig e CÉLT e szabadság nélkül nem lehet elérni."


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke..


Ha segítségre van szükséged, privben is írhatsz.


Üdv.: Emánuel

2017. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, ez az a link:


[link]

2017. jún. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jól látod, az önismeret megléte szükséges, de nem elégséges feltétele a boldogságnak. Tedd fel magadnak az esszenciális kérdést: milyen mélységű az önismereted, ha a miértjeidet nem ismered?


Gyúrj önirányításra! Nem lehetetlen elérni, h ne légy rabja a vislekedésfüggőségednek, megoldható a minták felismerése és letétele, akár transzgenerációsan átszármaztatott problémák is letehetők.


Ezt a fent vázolt utat személyiségfejlődésnek hívják.


Üdv Ʀ

2017. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!