Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik országban lehet 3...

Melyik országban lehet 3 keresztneve valakinek?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy Magyarországon csak két keresztnevet lehet adni egy embernek; például: Kovács András Péter.

Melyik (ha lehet európai) országban lehet három keresztneve valakinek, mint például Kovács András Péter Andor?


2017. jún. 26. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de régebben lehetett több is.

gróf Dr. Tisza István Imre Lajos Pál

2017. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A születési név

27/A. § (1) A születési név az a név, amely az érintettet a születési anyakönyvi bejegyzés alapján

megilleti. A magyar állampolgár születési neve családi és utónévből áll.

(2) A családi név egy- vagy kéttagú. A kéttagú családi név tagjait kötőjel köti össze.

(3) Anyakönyvezni egy vagy két utónevet lehet.

(4) Az anyakönyvi kivonaton két utónevet lehet feltüntetni. Annak a személynek, akinek születési

anyakönyvi bejegyzése kettőnél több utónevet tartalmaz, a születési anyakönyvi kivonat kiállításánál

írásban nyilatkoznia kell, hogy melyik két utónevét kívánja viselni. A nyilatkozat alapján a születési

anyakönyvben az utónevét ki kell javítani. Ha az érintett személy a nyilatkozatot nem teszi meg, az

anyakönyvi kivonatra az anyakönyvben szereplő utónevei közül az első kettőt kell feltüntetni

2017. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De tegyük fel, hogy én a gyerekemnek 3 keresztnevet szeretnék, és ha nem Magyarországon születik, hanem egy olyan államban, ahol ez meg van engedve az ottani törvények szerint, akkor lehet 3 anyakönyvi neve.


De melyik az ilyen ország? Mert engem nem a magyar jogi oldala érdekel, hanem csak szimplán egy olyan ország ahol ez elfogadott.

2017. jún. 26. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Franciaországban lehet.

A lányom a használt neve mellett megkapta azt a magyar nevet is, amelyik a kedvencem. És elhalt nagyanyámét is harmadiknak.

Amikor megkeresztelték, a keresztanyja nevét is beírták, úgyhogy most a keresztlevelén négy név szerepel.

Én ezt túlzásnak tartom, de így alakult.

Persze csak az első nevét használjuk.

2017. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2017. jún. 26. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Finnországban például lehet.
2017. jún. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!