Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan tudom azt, hogy hol...

Honnan tudom azt, hogy hol végezhetném el az 50 órás kötelező önkéntes munkát az érettségihez?

Figyelt kérdés
Van valamilyen olyan oldal, ahol megtalálhatom? Ha tudtok egrieket, akkor kérlek akkor is írjátok meg, hogy mik azok. Van valamilyen egészségüggyel kapcsolatos munkalehetőség a városban (mármint önkéntes)?

2017. júl. 14. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Az iskolád kéne, hogy alánljon. Az iskola honlapján nincs? Keresd meg a kórházat, de az egészségügyben nem végezhetsz szakfeladatokat, csak betegekkel való beszélgetést, kísérést, evésben való segítést. Az öregek otthonát is megkeresheted. Egyébként könyvtárban, óvodában, táborokban, múzeumban.
2017. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minimális lehetőséged van az egészségügyben önkénteskedni, de szerintem nem érdemes ezt választani. Ha femész pár kórház honlapjára, ott esetleg találsz önkéntességre lehetőséget. Mindenhol máshol végzettségre, tapasztalatra és bizonyos életkor betöltésére van szükség.


Alapvetően a közmununka találás és elbírálás egyáltalán nem olyan bonyolult. Amennyire én tudom a papírok intézése sem. Két lehetőség van: az egyik, ha a te iskolád szerződésben áll azzal az intézménnyel, hellyel vagy személlyel aki a munkát adja. Ebben az esetbe az iskolában hírdetik meg az önkéntes lehetőséget. Oda kell vinned a kék füzetedet és neked kell kitölteni a megfelelő sort, majd az erre kijelölt "munkaadó személy" aláírja és lepecsételi.

A másik eset, ha te találsz valamilyen önkéntes munkát, ami nem kapcsolódik az iskoládhoz. Ilyenkor neked kell kinyomtatni egy szerződést, amit vagy az iskolád honlapján találsz, vgy az osztályfőnöködtől tudsz elkérni. Ez a "munkaadódnak" kell kitöltenie, majd el kell juttatni az igazgatóhoz, ebben is az osztályfőnöknek kell intézkednie. Utána megint kitöltöd a sot, majd a "munkaadóval" aláiratod, ha van neki, akkor lepecsételteted.


Azt speciál nem tudom, hogy milyen lehetőségek vannak Egerben. De nem kell ennyire túl aggódni a dolgot.


Önkéntes munkának számít az is, ha a szomszéd öreg néninek, aki már alig tud járni elmész bevásárolni, vagy kitakarítasz nála. Ő ezt alá is írhatja neked, mint önkéntes munkát.

Ugyan így, korrepetálhatsz is kisebb gyerekeket, ebben az esetbe valamelyik szülőjük írja neked alá.


Ha rám hallgatsz, akkor olyan önkéntes munkát keresel magadnak, aminek tényleg van értelme. Eredetileg a kötelező önkéntességnek az volt a célja, hogy a diákok értelmes közösségi munkát végetzzenek. Most viszont inkább ilyen "alibi" munkát keres mindenki.


Szerintem ezt úgy érdemes csinálni, hogy keresel egy állandó önkéntes tevékenységet, amit hosszú távon, akár egész évben tudsz csinálni a suli mellett is. Én például a gyülekezeti házban voltam ruhatáros, és ezt is be lehetett írni.


Ezen kívül keress olyan lehetőségeket, amiket nem hírdetnek meg, de ha látod, hogy tudsz segíteni valahol, akkor járj utána, hogy ki ebben az illetékes, hogy jelentkezzél nála segítségenk.

Velem például előfordult még a télen, hogy amikor az egyik pesti színházba (nem nevezem meg) mentem el a 90 éves dédmamámmal - mert szeretünk együtt elmenni előadásokra - konkrátan alig tudtunk be menni, mert a színház bejárata elött lévő térről nem takarították el a havat. Ott ált már vagy egy hete, jegesedett, helyenként olvadozott, és nem lehetett hol bemenni. Két kezemmel tartottam a dédimet, teszem hozzá tűsarkúban, és úgy araszóltunk be ezen a korcsolyapályán. Az előadás után kifelé menet kb. 11kor volt szerencsénk végig nézni, ahogyan egymás után két idősebb hölgy is hanyadt esett rajta. Persze a színház személyzete - amely unott fiatalemberekből állt - az ajtóban álltak nem tettek semmit. Simán végig nézték, ahogyan az idős, kiöltözött hölgyeket a szintén idős, öltönyben lévő férjük próbáta felsegíteni, kevés sikerrel. Sőt, még azt is végig nézték moccanás nélkül, ahogyan én próbálok odarohanni, tűsarkúban a segítségükre. Hát igen, ez így komolyan megtörtént, egy igen neves színház elött. Egysterűen botrányos.

Itt persze most nem is ez a lényeg, hanem az, hogy így utólag már sajnálom, hogy nem szóltam pár osztálytársamnak, hogy van ez a lehetőség, én nagyon szívesen oda megyek és beszélek az illetékes személyekkel, ők lapátolják el a havat 2 óra alatt, megkapják közmunkának, ha ezt a színház nem képes magától elintézni.

Mindenki jól járt volna. Mostmár nagyon bánom, hogy ezt nem léptem meg.


Végezetül, csak tényleg annyit, hogy én ezek után nagyon oda figyeltem a környezetemre és álandóan ilyen esetekbe botlottam, így nagyon hamar be is telt a füzetem.


Tényleg ennek az egésznek az a célja, hogy javítsunk a környezetünkben uralkodó káoszon.


Ajánlom még, hogy több órát szerezz, mint 50, mert ha valamelyik sort nem tartják érvényesnek, még akkor is meg lesz az ötven.


Sok sikert atovábbiakban, remélem sikerült hasznos infókat is megosztanom.

2017. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezheted a tanárokat, hogy van-e kórház a listán. Vagy elmehetsz a kórházba, ott is megkérdezheted.

Tulajdonképpen mesélés, beszélgetés lesz a feladat, esetleg láthatod, hogy hogyan dolgoznak. Más munkád nem nagyon lesz, az etetés, ágyhúzás, fenéktörlés sem lehet a feladatod. Az a segédápolók vagy orvostanhallgatók dolga.

2017. júl. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!