Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » KI irja le nekem roviden...

KI irja le nekem roviden Moricz Zsigmond Tragedia novellajat? Vazlatosan (nagyonnagyonnagyon roviden) Elore is kossz a munkat!

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
próbálkozz a határnál, van ott pár mexikói.
2010. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Az úgy volt, hogy a Sarudy gazda lányának lakodalma volt, és a birtokán élt a Kis János nevű emberke, aki fejébe vette, hogy élete összes keservét megbosszulja a földesúron: a lakodalmon majd kieszi a vagyonából. Rá is készült: nem evett napokig, aztán a lagzin már alig várta, hogy kajálhasson. Lement a leves, aztán jött a többi fogás, és addig erőlködött, amíg egy nagy húsdarab meg nem akadt a torkán, és meg nem fulladt.


Meghalt, és a kutyát nem érdekelte.

2010. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Sokáig éhezett, amúgy sem bírta a gyomra.
2010. máj. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Egy ember sokat akar enni, mégis meghal.


Elég rövid?

U.i.: amíg ide beírtad a kérdést, már félig elolvastad volna.

2010. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam de nem ertettem semmit
2010. máj. 25. 15:38
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Volt egy napszámos, aki a gróf földjén dolgozott mint napszámos, és Kiss Jánosnak hívták.

Ez az ember egész életében szegény volt, és nem volt neki, és a családjának hogy mit egyen.

Az egyik nap a gróf megmondta, hogy másnap este vendégül fogja látni a napszámosokat a lánya lakodalmán.

Ekkor János elhatározta, hogy addig eszik, mig ki nem eszi a gróf úrat a vagyonából, hogy jóllakjon egyszer.

Sem aznap este, sem másnap reggel nem evett.

Még munka közben is azon járt az esze, hogy mint fogja kienni a gróf vagyonát.

Eljött az este, leült az aztalhoz, hozták a hóslevest.

Megette, de avval jól is lakott, hozták a lencsét orjával, meg a tepertőt, azokat is megette, de már nem érezte az ízüket.

Hozták a töltöttkáposztát, mikor az egyik darabot bevette a szájába, rosszul lett és ki kellett menjen az udvarra, ott megakadt a torkán a falat, és megfulladt.

2010. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!