Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak en erzem ugy, hogy jo...

Csak en erzem ugy, hogy jo par orszagban az embereknek nem olyan jo a humorerzekuk, mint Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Magyarorszagon az emberek egy eleg nagy resze szeret vicceket meselni, a szoviccekbol is sok van. Kulfoldon elek (USA, elotte europai orszagok) es sehol nem tapasztalom, hogy az emberek annyit poenkodnanak illetve eleg furcsa humoruk van, amit en nem talalok viccesnek szemely szerint. Pl. kerdezek valamit, es valami teljesen hulyeseget mondanak, utana meg elkezdenek nevetni, mert hogy ugrattak, de en nem latom ebben a fajta ugratasban a poent. Pl. bementem egy epuletbe, kerestem a mosdot, jott szembe a takaritono, akitol kerdeztem, hogy hol a mosdo, erre azt mondja, hogy nincs mosdo, ahova mehetnek, mert felmosott, nem mehetek oda be. OK, indulok tovabb, erre a folyoso vegen elkezd nevetni es mondja, hogy ne aggodjak mehetek, csak vicc volt. Akkor mar majd' bepisiltem, es egyaltalan nem ertettem, hogy ebben mi volt a poen es sok ilyen eset van. Pl. boltban azt mondja a ficko, hogy gond van a bankkartyammal, nem tudok fizetni. Panikba estem, erre azt mondja, hogy csak viccelt. A ferjem hazajott a munkabol egyik nap. Kerdezem, milyen volt a napja. Azt mondja nagy komolyan, hogy kirugtak. Teljesen elszomorodtam, erre mondja, hogy csak viccelt. Erre en beragtam. Ezek az esetek szerintetek viccesek? Mas is igy latja vagy csak nekem tunik ugy, hogy ezek nem igazi poenok? Vicceket sem meselnek annyit...
2010. máj. 25. 02:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Más humor, az biztos. Nekem egyébként még mindig jobban tetszenek ezek, mint a magyar humor, ami arról szól, hogy legyen jó sok obszcén kifejezés benne..
2010. máj. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jo, de mi a jo abban, hogy kishijan szivrohamot kapok? Nem ertem, hogy ebben mi a vicc. Olyan buta dolgokat talalnak viccesnek, hogy az nekem mar 8 evesen sem volt poen. Vicceket is kellene meselni, most nem a diszno poenokra gondolok...
2010. máj. 25. 03:31
 3/9 anonim ***** válasza:

A külföldi humort csak a filmekből ismerem. A Kandi-kamerás felvételekből azt állapítottam meg,hogy ott átlagon alulian ostobák az emberek. Sajnos,ma már itthon is ez a divat,és nincsenek is viccek,ha van, az is obszcén,és szellemtelen. A fiatalabb humoristák sem a helyzeteket figurázzák ki,hanem kitalálnak valami ostobaságot,úgy viselkednek,mint a hülye gyerek,és ezen sokan röhögnek.

Talán arra vezethető vissza,hogy egyre több a műveletlen,szellemileg igénytelen ember. Annak ellenére,hogy az iskolai végzettségük magasabb,mint régen volt.

2010. máj. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az itthoni felhozatal sem olyan jó már, ugye van a hazai stand-up műfaj. Az elején még vicces volt hallgatni a vidéki életmódot pellengérre állító történeteket, de amikor már a tizedik humorista meséli a huszadik történetet arról, hogy a Pityu hogyan vezette részegen a traktort, és hogy falunapokon ki miként rúg be a pálinkától, az kissé már unalmas és erőltetett, pláne annak fényében, hogy nagy részüknek kulcseleme a káromkodás. Nos, amikor egy poénban már nem a viccen röhögünk nagyot, hanem valami frappáns káromkodáson(lásd Gálvölgyi-show), akkor az értéktelen.

Egyébként én is hallottam már arról a fajta humorról, amit említesz, náluk ez a divat, nem mindenkinek jön be. Nekem pont az a fajta humor nem tetszik, amit említettem. Szeretem, ha egy viccnek vagy vicces történetnek a poénja vicces, nem a körítése.

2010. máj. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A magyar nép tényleg kiválasztott. Mi vagyunk a galaxis leggátlástalanabb kis tréfarépái. Tényleg.
2010. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyebkent nem a musorokrol beszelek, hanem az atlagemberekrol. Szerintem van 1-2 jo nevetteto minden orszagban, de ennyinel kimerul. Az emberek, akikkel az utcan talalkozol, viccesnek hiszik magukat, kozben meg nagyon nem azok. Amikor gyerek voltam, emlekszem, hogy voltak nagyon jo kis viccek, akkor mar Magyarorszagon sem meselnek vicceket? Ez kiment a divatbol?
2010. máj. 25. 14:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Az igazat megvallva nem nagyon hallottam még olyat, hogy valaki az utcán csak úgy elmesélt volna egy viccet. Ismerősök között más, ott mesélgetünk néha. Nálunk a csattanós, vagy az "idióta" viccek gyakoriak, pl a Mi az, ha feldobod... kezdetűek.
2010. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszer találkoztam/beszélgettem franciákkal, és kérdeztek vmit hogy hol van, erre mutattam nekik, hogy ott, arrafelé, erre mondják,hogy hol, nem látom, én meg próbáltam elmagyarázni nekik, pedig látható volt teljesen, de ők ott értetlenkedtek, és mikor látták, hogy már teljesen feladtam, akkor nevettek és mondták, hogy "csak vicceltünk". haha. hát ebben nem láttam a poént, de mindegy.
2010. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
En is epp ilyen dolgokra gondolok, amit te irtal utolso. Sokszor talalkoztam hasonlokkal. Nem azt mondom, hogy uton-utfelen meseljenek viccet, de amit o viccesnek talalnak, az nagyon nem az szerintem.
2010. máj. 25. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!