Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "Feka" szó csak számomra...

A "Feka" szó csak számomra tűnik sokkal sértőbbnek a "Néger" kifejezésnél?

Figyelt kérdés
Én nem értem ezt a polkorrekt dolgot. Én úgy tudtam, meg úgy is használtam mindig, hogy a "feka" az a "fekália" szó, azaz, a nagy kupac szar rövidített verziója. Manapság meg már egyre elfogadottabb, podcast-ekben, rádióban, feliratokban, lassan a TV-ben is, használják a feka kifejezést. És csodálkozok, hogy ezen senki nem akad fent? Egy fekete bőrű embert egy kupac szarnak nevezni átvitt értelemben? Ha valaki ki merészeli ejteni a száján a néger szót, akkor a liberálisok mind kegyetlenül felhördülnek, másrészről viszont orrba-szájba le-fekázzák a fekete embereket. Most komolyan, melyik a sértőbb?

2017. aug. 31. 17:28
 1/10 anonim válasza:
72%
A nig*ger szó a sértő. Nem a néger. Meg persze a feka sem a legszebb.
2017. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem senkit nem érdekel.
2017. aug. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
84%

"Én úgy tudtam, meg úgy is használtam mindig, hogy a "feka" az a "fekália" szó, azaz, a nagy kupac szar rövidített verziója."


És arra nem gondoltál még, hogy esetleg másoknak nem a fekália jut eszébe, amikor fekáznak? Mert mondjuk a fekete szót becézik fekának?

Hmm?

2017. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, biztos sok ember sokféle módon szocializálódik, az én környezetemben, otthon, iskolában, mindenhol az volt a szokás, hogy a feka az a szart jelenti. "A kutyád ott hagyott egy jó nagy adag fekát a kertem előtt, úgyhogy jobb lesz ha összeszeded!" -egy példamondat. Ellenben a néger szó, ami a Negrid-ből származik, és az afrikai nagyrassz összefoglaló elnevezése, én semmi sértőt nem látok benne. Én Europid vagyok, ők Negrid-ek, az ázsiaiak Mongoloid-ok, és vannak ugye az Ausztraloidok. Ebbe semmi fajgyűlölet nincs, egyszerűen van négy nagyrassz, és azokat valahogy el kellett nevezni.
2017. aug. 31. 17:55
 5/10 chtt ***** válasza:
57%

"És arra nem gondoltál még, hogy esetleg másoknak nem a fekália jut eszébe, amikor fekáznak?"


Nekem pl. nem, mert boldogult ifjúkoromban véletlenül sem jelentett feketét, és igen negatív jelző volt a fekáliából származtatva (ahogy azt a kérdező is írja). Amikor először hallottam tanítványtól, tökre kikeltem magamból, s híresen éles eszem :DD ellenére is alig fogtam az adást. Igaz, amikor én voltam fiatal, a szenya szemétséget, szemét alakot jelentett (s egyben súlyos sértést... igaz, mi a hülét is sértésre használtuk, és nem megszólításként) és nem szendvicset.

A nyelv változik, de ettől nekem pl. a feka a négernél és a ni*gernél is sokkal, de sokkal sértőbb, hogy ne mondjam, szenyább. :)

2017. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A néger (nig_ger) szónak sokkal hosszabbra nyúlik vissza a története, mint hogy az emberek rasszokba rendezték volna az emberi népeket.


[link]

2017. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A néger nem sértő a magyarba...
2017. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hmm, ezt a dolgot nem is ismertem, hogy bizonyos nyelveknél a néger ilyen-olyan verziói rabszolgát is jelentettek. Azt hittem, a negrid valami komoly, kutatásokon és történelmen alapuló, latin megnevezés. De ezek szerint tévedtem. Bár még így is, ha a legdurvább verzióját nézzük a két szónak, a kupac szar még mindig sértőbb mint a rabszolga.
2017. szept. 4. 01:15
 9/10 anonim válasza:
javítsatok ki ha tévedek, de a néger a "negro" szóbol ered, ami "feketét" jelent valami afrikai nyelven
2017. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem. Utolsó, nézd meg a linket amit a 6-os válaszomban csatoltam.
2017. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!