Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság miért ilyen szemetek...

Manapság miért ilyen szemetek az emberek az interneten?

Figyelt kérdés
Nekem 2003 óta van internet otthon. Emlékszem milyen jó beszélgetéseket folytattunk le fórumokon. Viszont az elmúlt pár évben, mondjuk úgy 2010 után, mintha mindenki megőrült volna. Cinikus hülyegyerek beszólások, akármit ír az ember, biztos lehet benne, hogy kapni fogja a negatív hozzászólásokat. És itt nem a trollokról, anyázós beszólásokról van szó, hanem a szemétkedő, csak azért is nekem van igazam, dögölj meg kommentekről. Nekem kb. most telt be a pohár, sehol nem lehet egy jókat beszélgetni filmekről, vagy bármilyen témáról, mert egyből megjelennek az okosak, akiknek minden áron be kell szólniuk, még ha nem is relevánsak a témában, és persze nekik van igazuk. És itt most nem a gyakorikérdésekre értem, bár az itteni dolgokról is megvan a véleményem. Sokkal inkább fórumok, disqus, youtube.

2017. okt. 1. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Az internet egy olyan hely lett ahol az emberek kieresztik a gőzt. Meg ahol szavakkal fölé tud kerekedni másoknak. És szinte mindig igaza lesz, hisz az ellenfél a végén úgyis megunja és akkor is igazat ad neki ha 2×2=5-öt állít. Illetve a valótlanra legtöbbször nem reagál senki.
2017. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most már mindenkinek (minden hülyének) van internete.
2017. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Valaki bunkó, vagy téved az Interneten - és ettől kiakadsz? Első körben beszélgess erről körülötted lévőkkel, hogy segítsenek visszajutni a valóságba!


Miért ilyenek? Tényleg érdekel? Vagy csak csalódott vagy?

Ha érdekel, és meg akarod tanulni kezelni ezt, akkor tanulj kommunikációt. Ha nagyon érdekel, akkor tanulj mellé pszichológiát.


Ha csak csalódott vagy, akkor annyit kell tudnod, hogy az Internet egy olyan hely, ahol az lehetsz, aki csak szeretnél lenni! És egyszerűen csak sajnálatos, hogy sokan olyanok akarnak lenni, mint amiket felsoroltál.


- - . - - . - - . - -


Az ellenben látszik, hogy számodra nem világos, hogy vannak különböző nézőpontok és vannak olyan viták, ahol senkinek nincs igaza és mégis jól megvannak és vannak olyan viták, ahol mindenkinek igaza van és mégis gyűlölik egymást az emberek. Az egyik azt mondja, hogy kerek, a másik azt mondja, hogy szögletes.


Ha az emberek HAJLANDÓAK ARRA, hogy megértsék egymást, akkor látják a másik nézőpontját, végig gondolják és közösen rájönnek, hogy valójában egy hengert néznek két külön oldalról. Ez win-win. És csak aktív meghallgatás kell hozzá.


[link]


Amennyiben nem képesek egymás nézőpontjának felfogására, akkor megsértve érzik magukat és bántva, elkeseredve, hogy miért nem hajlandó a másik megérteni, hogy ez nem kerek, hanem szögletes és vica-verza.Ez egy vesztes-vesztes viselkedés.


És van egy harmadik eset, amikor valaki azt mondja, hogy "dehát ez szögletes", a másik azt mondja, "hogy lóf*t, ez kerek", az első elgondolkodik és belátja, hogy "vannak kerek részei", a másik ekkor lealázza a másikat és kijelenti, hogy ő a király, de közben fogalma sincs, hogy miről beszél. Az, aki meg megpróbálta megérteni a másikat pislog, hogy ez mind szép és jó, de ettől csak össze lett zavarva a kép és nem tudom, hogy mi az, ami szögletes és kerek egyszerre. Ez szintén egy vesztes-vesztes viselkedés.


Megszámolni nem tudom, hogy hányszor tévedtem és lettem ettől okosabb. Az a baj, hogy azt tanítják az iskolákban, hogy a vitában van vesztes és győztes. Ez a legnagyobb szemétség, amit lehet tanítani bárkinek is! A vitában van a téma és a téma megismerése. Vesztes és győztes szituáció az agressziónál van. Vesztes-vesztes szituáció a manipulációnál van. Győztes-győztes szituáció az agresszió mentes vitáknál van.


Honnan van az agresszió a világban? 1) tanulják. 2) félelemből, támadásból keletkezik. 3) duzzogásból, szomorúság és csalódottság vezet arra, hogy valaki mást bántsanak az emberek. Azaz, aki másokat bánt, az maga is sértett, csak nem tudja kezelni. Aki másokat bánt, annak van a legnagyobb szüksége szeretetre és az taszítja el magától a legerősebben ezt a szeretetet, amire szüksége van. Ha ezt megérted, akkor nem leszel csalódott, vagy sértett, ha valaki bántani akar, hanem rájössz, hogy a másik milyen szánalmas, milyen keserű az élete és sajnálni fogod.


Az interneten teljesen személytelenül lehet beleképzelni a másikba bármit. Elég egy félreértett szó és máris azt hiszed, hogy a másik bántani akar, pedig nem biztos, hogy ez így van. Ez csak a te kognitív torzításod is lehet: te akarod, hogy a másik ilyen legyen, mert így könnyebb elviselni azt, hogy nem ért veled egyet. Nagyon sokan csinálják ezt és félnek beismerni a tévedésüket, mert nem akarnak veszteni. Ezért jó kétszer átgondolni, mit írt a másik. És a kiragadott részleteket logikailag duplán megfordítani. Ha az ellenkezőjének az ellenkezője ugyan azt jelenti, mint az eredeti, akkor tényleg azt mondja, ha más eredmény jött ki, akkor nem értetted meg, amit a másik mondani akart. Ilyenkor vissza kell kérdezni, hogy mire gondolt. Aktív meghallgatás. Erre keress rá és sokat tanulhatsz belőle.

2017. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Nincs következménye, ha a való életben beszólsz valakinek lehet hogy megver de az interneten nem tudják ki vagy és pont ezért mindenk ia valódi arcát muatatja következmények nélkül.
2017. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
#3 az a baj ez a 3 eset feltételezi hogy mindkét félnek legalább részben igaza van de sajnos az interneten van za fajta "sakkozó galamb" aki NYILVÁNVALÓAN hülyeséget állít, mittudomén, hogy minden díszpatkány betegséget terjeszt, és hiába magyarázod el neki hogy esélye se lenne elkapni semmit, életében nem járt olyan helyen, az elmúlt 100 évben a felmenői se jártak olyan helyen ahol bármi emberre veszélyeset elkapna, ő szentül megvan győződve róla hogy márpedig ezek itt tetvesek, bolhásak, veszettek, pestisesek én pedig max egy hónap és megdöglök, ezekkel sajnos azért nem tudsz közös nevezőre jutni mert amit mond homlokegyenesen szembe megy minden bizonyítékkal de zeke felmutatására úgy reagál hogy "SÁLÁLÁLLÁÁÁÁ NEM HALLAK HÜLYE VAGY JOBBAN TUDOM"
2017. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

A fórumok jól tükrözik azt a szemléletet hogy az emberek nem partnernek tekintik egymást a haladás érdekében hanem inkább legyőzendő ellenfélnek. Például az üzleti életben is megfigyelhető a "Na én most mindenkit lenyomok!" hozzáállás. Aminek érdekében nem riad vissza semmilyen eszköztől.

A haladás érdekében előnyösebb lenne az együttműködés, fórumokon és közéletben egyaránt.

2017. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!