Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a magyarországi...

Mit gondoltok a magyarországi droghelyzetről?

Figyelt kérdés
Én így röviden úgy vagyok vele, hogy a kormányzat drogpolitikája teljesen hibás, a fogyasztás büntetése a lehető legrosszabb. Meg a marihuána illegalitásával sem értek eggyet. Plusz nekem még az a fura, hogy vannak mondjuk Budapesten olyan helyek, ahova kimész, és rögtön elég sokan fognak mindenfélé kábítószerrel kinálgatni. Csak ezeknek az infóknak valahogy a rendőrökhöz is el kell jutnia valahogy. Szóval kicsit fura, hogy ilyen út mellett álló dílerek még léteznek...
2017. okt. 17. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem használok még marihuánát se, ezért nem szívem ügye hogy legális legyen. Viszont tényleg nincs drogpolitika. Prevenció és leszoktatás alig van.


Ami még rosszabb hogy alkoholpolitika meg végképp nincs, pedig Zacher Gábor szerint már majdnem 1 millió (!) alkoholistával büszkélkedhetünk.

2017. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én igazából leszarom engem nem zavarnak lebuknak vagy nem nem az én dolgom vannak az én városomban is ilyenek
2017. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A helyzet elég rossz. Főként a fiatalokra leselkedhetnek nagyobb veszélyek szerintem. Egyrészt a populáris zenék nagy részében alkoholizálnak, vagy valamilyen szintetikus szert nyomatnak. Másrészt észrevételeim szerint nagy mértékű a céltalanság, illetve az elmagányosodás ami a drogok felé terelheti őket.

A drogfogyasztás egy következmény, ezért sem szabadna büntetni. Az energiát és a pénzt, amit droghasználók vegzálására fordítanak, fektethetnék legalább a drogok terjedésének megállítására, és legfőképp a kiváltó okok enyhítésére.

A marihuánát úgy gondolom élvezeti cikként is legalizálni kellene, ezzel egy időben a többi legális szerrel együtt a jelenlegi nemzeti dohányboltokhoz hasonló rendszerben szabadna csak árusítani, és csakis a jó minőségűeket. Magasabb adókat vetnék ki ezekre, és az ilyen szerek fogyasztása esetén a fogyasztó személynek az egészségügyi ellátásért fizetnie kéne.

A rendőrséget nem érdekli, hogy kínálgatják az embereknek. Tudnak róla, biztos vagyok ebben, de legtöbbször a közöny miatt, vagy néha félelemből nem tesznek semmit.

2017. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eléggé félrekezelt a probléma és a dizájner drogok megjelenésével ráadásul a szigorú tiltás még rosszabb és eredménytelenebb, mint előtte, mert a fogyasztani viszonylag biztonságos de cserébe drága klasszikus drogoktól tereli a fogyasztót a terjeszteni és birtokolni viszonylag biztonságos, cserébe olcsó és veszélyes szarokig.
2017. okt. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!