Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szippantós autók előtt hogy...

A szippantós autók előtt hogy kezelték az emberek ezt a problémát vidéken?

Figyelt kérdés
szóval elég nyers téma, de hogy voltak takarítva a kerti budik, vagy emésztőgödrök? olyan felfoghatatlan hogy még nem túl rég is olyan helyek léteztek szennyvízhálózat nélkül. az emberek lazán kimerték kézzel a cuccot és elvitték a közelbe kiskertbe trágyának?
2017. okt. 21. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kertben ástak egy gödröt és beletemették. Termett rajta takarmányrépa, takarmányozási célra tök, stb. És bármilyen hihetetlen de a szabadságszerető emberek jobban szerették az ilyen csináld magad életmódot mint a csekkrabszolgaságot. Mert ha megtelt a budi, ráért a kimerésével, akkor merte ki ha kedve volt hozzá. De a csekkfizetésnél nem mondhatja azt hogy áhh, majd jövőre elkezdem fizetni a havi csekkeket. Hanem pénzteremtési kényszer van és hogy előteremtse a pénzt, valójában több budi munkát el kell vállalnia mint ha csak a saját tulajdonát kellene ellátnia.
2017. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kicsit eltérve a főkérdéstől én azt gondoltam volna hogy pl. a munkásosztály is természetesnek veszi kezdettől hogy melózok gyárban ezzel keresem a pénzt, és épp eléggé lefáradok, de ilyen dolgokra kifizetem nyilvánvalóan, hogy ne raboljam még pluszban a szabadidőm hogy merem ki és viszem el az ürüléket máshova
2017. okt. 21. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem is nagyon meregették a kerti budikat (árnyékszékeket), hanem ha megtelt, akkor betemették a gödröt, és inkább ástak egy másik gödröt egy kicsivel arrébb, a budit meg átvonszolták az új gödör fölé. Egy ilyen gödör kb. 5-10 év alatt telt meg (a család méretétől függően), tehát azért olyan nagyon sok munka nem volt vele összességében.
2017. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

# 2: Régen még gyakori volt az hogy otthon volt az emberek munkahelye például a saját gazdaságban. Így bőven volt idő például arra amit a 3. válaszoló leírt. Az árnyékszék ilyen odébb telepítése nem nyűgnek számított hanem inkább konditerem helyettesítő testmozgásnak. Én is ilyen falu széli házban nőttem fel és maximálisan tetszett az a szabad, független, rezsimentes életmód. Persze a városi kényelem engem is beszippantott, de erre mégsem mondom legbelül azt hogy hú de szuper. Sőt mióta városi vagyok, még mérnöki fizetéssel is gyakran meghallom azt hogy szegény emberekhez tartozom. És büszkeséget félretéve, igazuk van. Mert a gazdagság az volt amikor minden ingyen volt, például a szóban forgó szennyvíz kezelés is. És akkor mindig gazdagnak nézett mindenki.

Eltérni látszunk a tárgytól ha ezt a két idézetet beszúrom ide:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Vagyis a mai városi ember egyáltalán nem azt csinálja amihez kedve van. Nem teheti meg hogy akkor megy be dolgozni amikor felébred és az eső sem esik. És természetesen érthető amit írtál, hogy nyűg lenne a szennyvíz saját kezelése munka után, én is így gondolom. De mikor régen évi 365 napot voltak otthon... Akkor nem számított nyűgnek ha 10 évente egyszer fogadni kellett napszámost gödör ásásra vagy maga ásta ki a gödröt.

2017. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez mind igaz, de azért az öblítéses wc kényelmesebb és nem olyan undorító. Ennyit megérhet az ára.
2017. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló, azért a kertvégi pottyantós és a közületi szennyvíztisztítás között volt egy olyan köztes évszázad, amikor a vízöblítéses fűtött fürdőszobavécé tartalma ingyen ugyanabba a kertvégi pottyantósgödörbe ment ki a házból egy PVC-csövön. (20. század)


Még valami: egy 4-5 kútgyűrű méretű, betonozatlan aljú gödör a büdös életben nem telik meg, mert hamarabb eloszlik, elszívja a föld, mintsem megélnéd, hogy megtelne. A "járogat hozzánk a szippantóautó" is csak egyesek úri murija volt, felvágás a szomszéd előtt, átlag proli ilyennel sose szórakozott. És akkor én most 30 évvel ezelőttről beszélek, nem a középkorról.


Ami meg a szippantóautó tartalmát illeti, az sumákban 100 méterrel odébb a mezőn végezte... Sőt, amikor elkészült a falu csatornahálózata, egy bő évtizedig az is. Ablakot nem lehetett nyitni nyaranta, na ez volt az úgynevezett "fejlődés".

2017. okt. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy mikor bejöttek a betonozott falu gödrök amiknek ugye az volt a lényege, hogy ne kerüljön semmi a földbe, ott is rengetegen megcsinálták azt, hogy mikor készült a gödör pár helyen a betonba egy dunszosüveg vagy ilyesmi, aztán mikor megkötött szépen kitörni őket... máris ritkábban kellett szippantani, arról nem beszélve hogy rengetegen sima szennyvízszivattyúval nyomatták ki a cuccot jobb esetben a ganéra, rosszabb esetben meg árokba stb.
2017. okt. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"mert hamarabb eloszlik, elszívja a föld"

A vizet igen, csakhogy ez szennyezi a talajvizet. Tanyán ez még elmegy, egy nagyobb faluban már problémás.

Ami meg szilárd, az ott marad... ha megtelik a kút, akkor vége.

2017. okt. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!