Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A médiában mindenhol az...

A médiában mindenhol az értelmiségi filozófusok, véleményvezérek, színészből lett tévés szereplők és hasonló emberek véleményét lehet agyba főbe hallani 30 éve. Miért?

Figyelt kérdés
Én tökre kíváncsi lennék az átlag munkások, hajléktalanok, falusi nyugdíjasok véleményére komoly témákban. Én tudom hogy egy véletlen embert megszólítva nagy a valószínűsége, hogy két értelmes mondatot nem tud mondani, vagy hülyeségeket beszél, de ebből is lehetne tanulni. Én senkit nem szeertnék kiröhögni, nem való világot és kandikamerát szeretnék az utcán, hanem beszélgetéseket és véleményeket ‘átlag’ emberektől, akik valójában nem is feltétlenül átlagosak. Nincs ilyen műsor szerintem a TV-be, de legalább egy youtubber csinálhatan, erre szerintem lenne igény, nem?

2017. nov. 6. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért nehéz, mert egy átlagember nem tud olyan jól és frappánsan, röviden fogalmazni, hogy azt érdekes legyen hallgatni. Amúgy vannak néha rádióban, tévében ilyen betelefonálós műsorok, hát ha azokba belehallgatsz, rájössz, milyen nehéz ehhez megfelelő embert találni.
2017. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Nincs ilyen műsor szerintem a TV-be, de legalább egy youtubber csinálhatan, erre szerintem lenne igény, nem?"

Lehet, hogy lenne. Mondjuk ha van egy ilyen ötleted, akkor akár te magad is megvalósíthatod. Elérhető áron tudsz hozzá felszerelést venni, a YouTube kvázi ingyen van (csak legyen internet), a videóvágás meg... Abba majd belejössz. Ez a legegyszerűbb módja annak, hogy azt lásd, amire kíváncsi vagy - és még arra is rájöhetsz, hogy más is kíváncsi-e erre.

Mondjuk tény, hogy nehéz megállni ilyen esetben, hogy ne a zárcsökkentés-pógárjenő-bikicsunáj háromszöggel meghatározható "röhögjünk a nálunk is nyomorultabbakon" szintre süllyedjen a dolog, de ezt már valószínűleg meg tudod oldani, ha megvan hozzá az elképzelésed.

2017. nov. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jogos az igény, bennem is van és úgy oldom meg, hogy szoktam emberekkel beszélgetni. Alkalmi munkákat vállalva széles réteggel tudsz beszélgetni. A hajléktalanok, koldusok közt is van, akivel lehet beszélgetni. / átlag ember nincs, csak a statisztikában/
2017. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem akarok belemenni abba, a média feladata-e az, amit leírsz.


Ha érdekel az ún. átlagember véleménye, vannak valós idejű, tökéletesen interaktív csatornái annak, h a kíváncsiságod kielégítessék. Úgy hívják, beszélgetés. Javasolt platformok: kocsma, piac, tömegközlekedés.

2017. nov. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak azért próbálkozások. Tényleg tanulságos, azt el kell ismerni.

https://www.youtube.com/watch?v=eRezSbig9_M

2017. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A média feladata a tudatformálás azáltal, hogy bonyolult kérdésekről ahhoz értők mondják el - nem véleményüket, hanem a szakma fontos ismérveit. Az átlagembernek véleménye lesz e kérdésben, ami ismereteitől, beállítottságától függően vagy igaz, vagy nem. Ha a média ezt tenné, nem érdemli meg a "média" jelzőt.


A média szerepe és módszertana az idők során változik. Korábban voltak profi interjúkészítők, akik egy területnek ezt az oldalát is be tudták mutatni. Ehhez rendkívüli ismeret kell, hogy az esetleges téveszméket felismerjék, és észrevétlenül az alanyt a megfelelő irányba tereljék. Én még láttam ilyen, a mai közeg erre nem alkalmas. A műsor-készítési szokások (kényszerek) lassan már arra se alkalmasak, hogy egy profi röviden összefoglalhassa a lényeget. Nem hagyják neki.


A te igényeid valóban beszélgetéssel oldhatók meg, valamilyen közterületen, ahol így vagy úgy, erre sor kerülhet.

2017. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy ilyen adás után tépnéd ki az összes hajad.

Én egy ideig médialeiratozóként dolgoztam, minden híradást be kellett pötyögnünk. Na amikor ilyen hajléktalanokat, 70éves alkesz vidéki Józsibákat meg hátrányos helyzetűeket kellett leiratozni... kérdést nem érti, nyökög, 5 perc alatt mond el egy három szóból álló mondatot, a szavakat keveri (nagyot akar mondani, aztán nem sikerül), félreért mindent, helyi szlenget használ (vagy csak nem tud beszélni, és nyelvújít), azon vekeng 3 percig, hogy az nem lopás, hogy ellopta a szomszédja pénztárcáját, mert csak 60 Ft volt benne. Az ilyenből mindent meg lehet tudni, csak a véleményüket nem. És ilyet sztem már mindenki látott, mindenki tisztában van vele, nem egy kifejezett megvilágosodás senkinek... az értelmiségiek tudják, sőt a politikusok is, pont ezt használják ki, hogy olcsó plusz szavazatokhoz jussanak... max. akkor lenne értelme, ha egy tökös politikai szervezet vállalná, hogy mondjuk szövegértési feladat x%-ra megírásáért adna szavazati jogot.

Plusz ha már leül a tévé, youtube elé, akkor olyat akar hallgatni, aminek értelme is van. Vagy ha nem, akkor röhög rajta.


Amennyiben meg lehet csinálni egy ilyet úgy, hogy azért nem a szellemi mélyrepülés bestofot hallgatják meg, arra kíváncsi lennék.

2017. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7.


Ja, azt kifelejtettem, hogy azért az emberek többségének a figyelmét szinten kell tartani ahhoz, hogy ne kalandozzanak el bármilyen tartalom nézése közben. Lehet, elsőre még odafigyelnek arra, ha vmi beszélni nem képes ember nyökörészig 2-3 percig, még talán viccesnek is találja, de az 5. perc után elkapcsol.

2017. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert egy tanult, széles látókörű ember több témában is kompetens. Természetesen itt nem a színészekre gondolok, hanem ténylegesen a gondolkodókra, filozófusokra, tanult emberekre. Egy falusi közmunkás véleménye egyszerűen irreleváns például paks2 és a megújulók vita körében. Jóformán egy kukkot sem ért hozzá. Persze nyilván az egyszerű emberek között is vannak tájékozott, olvasott egyénel. Az ő véleményüket én is nagyon szívesen meghallgatom/hallgatnám. De egy tanulatlan illető semmitmondó makogására nem vagyok kíváncsi:D Én sem megyek adott közösségbe kvantumfizikáról vitatkozni:D
2017. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!