Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért pont a határban ne...

Miért pont a határban ne higyjünk a lónak?

Figyelt kérdés
"Ne higyj lónak a határban, asszonynak a házban!"

2017. nov. 15. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol találkoztál ezzel? Az egyetlen google találat ez a kérdés. Gyakorlatilag mintha te találtad volna ki.
2017. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl. Tolsztoj - Kreutzer szonáta.
2017. nov. 16. 17:57
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

"Az egyetlen google találat ez a kérdés."


De ha úgy írod be, hogy "Ne higgy lónak...", kiadja a Kreutzer-szonátát. :)

Kíváncsiságból belenéztem az eredetibe: _Н е _ в е р ь _ л о ш а д и _ в _ п о л е, _ а _ ж е н е _ в _ д о м е." - Azaz Németh László majdnem szó szerint fordította ("pole" nekem inkább mező, szántóföld). Az orosz értelmező szótárak is Tolsztojra hivatkoznak forrásként, szóval nem tűnik ősi orosz szólásnak, és ha jól értelmezem, valami olyasmit takar, hogy a kezdet kezdetén meg kell fogni a gyeplőt, nem szabadjára engedi sem a lovat, sem az asszonyt...

(A Wordreference fórumon találtam egy ilyen magyarázatot: This means a real man should take control of his horse and his wife where they strongly want to behave what they like because of their nature. - tetszett:)

2017. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez hihetőnek tűnik, a ló a nyílt terepen lehet, hogy késztetést érezne, hogy elinduljon a saját feje után.
2017. nov. 17. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!