Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon erőltetik az iskolánkba...

Nagyon erőltetik az iskolánkban, hogy menjünk Erdélybe, találkozni ottaniakkal, nem lehet valahogy kihagyni?

Figyelt kérdés
Többen is az osztályunkból nem szeretnénk menni Erdélyi kirándulásra, szüleink azt mondják mi döntsük el, a tanárokkal nem lehet beszélni rögtön moralizálnak, hogy lehetne kikerülni, befolyásolni az iskolát, hogy inkább nyugatra mennénk, pl. Bécsbe vagy Németországba, többen iskola után úgyis külföldre mennénk......
2017. nov. 16. 06:49
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Gratulálok a szüleiteknek, hogy ilyen ostobákat neveltek. Nem hiába tart ott az ország, ahol, mert annyira sz.rik a saját kultúrájára. Én is külföldön élek, éltem Németországban, Ausztriában is, de Erdély az egyik legszebb hely Európában. Sokkal szebb, mint a másik két ország. A kultúrája is. Amikor csak tehetem, elutazok Erdélybe. Javaslom bőrgatyába menj már érettségizni is, ugyanis a te fajtád szokott legelsőre asszimilálódni.
2017. nov. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Erdélynek nagyon szép részei vannak, szerintem inkább nyitottan álljatok hozzá a kérdéshez.
2017. nov. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Tudtommal nem kötelezeő osztálykirándulásra menni, szóval egyszerűen hagyjátok ki. Gondolom a többség döntött úgy, hogy Romániába menjetek, szóval ezen változtatni már nem nagyon lehet.
2017. nov. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Érdemes lenne most elmenni, ha később úgysem tervezitek. Vannak szép helyek Romániában, ezt pl. nem hagynám ki: https://www.youtube.com/watch?v=1dO77C3kYsw


Ahogy mentek feljebb a hegyekben, lehetséges, hogy az alagút egyik oldalán még süt a nap, a másik oldalon viszont már hóesés fogad, meg bódék, ahol mindenki micset eszik mustárral és puliszkával vagy kenyérrel.


Lehet találkozni macikkal is, akik néha teljesen tanácstalanul ücsörögnek a parkoló autók között.


Az út bármely szakaszán, bármikor felbukkanhat egy tehén, vagy egy egész tehéncsorda, akik szépen, komótosan legelésznek, majd evés végeztével okosan hazaügetnek.


Kóbor kutyák sertepertélnek mindenfele, időnként falkába verődve, hátha zsákmányolnak majd valamit közösen (például egy gyanútlan utazót).


Még az elhagyatottnak tűnő vidékeken is akad egy-egy lakóház, ahol szívesen fogadnak vendégeket egy kávéra, sütire, de még el is szállásolnak, ha úgy adódik. (Az állatok elől célszerű éjszaka elvonulni valahova, meg aztán vannak olyan szakaszok a hegyeken, amelyeket este lezárnak a veszélyessége miatt.)


A boltokban nem akadékoskodnak; ha neked nincs szükséged egy kiló virslire, hanem csak két párra, akkor bizony megbontják a csomagolást és adnak neked két pár virslit.


Szóval itt még nincs agyonszabályozva minden, sokkal függetlenebbek, szabadabbak az emberek, mint Európa nyugati részein. Nagyon közvetlenek, nem éreznek megfelelési kényszert, nem kötik feltételekhez a boldogságot.

2017. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Erdély gyönyörű, én a helyedben semmi pénzért nem hagynám ki, inkább örülnék, hogy oda mehetek osztálykirándulásra.
2017. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Ha Erdély és Bécs között kéne választanom, biztosan Erdélybe mennék, még így is tervezem, hogy elmegyek oda üdülni...

Én nemtom mi ez a xar mostanában, én osztálykirándulásokon, csak belföldön voltam

2017. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!