Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha Kis, Nagy, Szabo, Kovacs,...

Ha Kis, Nagy, Szabo, Kovacs, Fekete stb a vezeteknevem, es kesobb kulfoldon szeretnek elni, megvaltoztathatom a nevem?

Figyelt kérdés
Ugy ertem, a nev idegen nyelvu megfelelojet hasznalhatnam hivatalosan vezeteknevnek?
2010. máj. 31. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Még itthon kell megváltoztatnod a neved, külföldön csak akkor változtathatsz, ha ottani állampolgárságod is van. Azt nem tudom, hogy pont ezeknek a neveknek a külföldi megfelelői Magyarországon felvehető nevek vagy sem. Gondolom, sokat számít, hogy pl. német (a Schneider nálunk is használatos vezetéknév) vagy zulu nyelvre akarod fordíttatni azt, hogy Szabó.
2010. máj. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt biztosan tudom, hogy a vezetéknév változtatásához is van egy hivatalos lista a nálunk szokásos vezetéknevekből, és csak arról választhatsz, nem bármilyen szót. Külföldi vezetéknevekből csak olyat választhatsz, ami itt is meghonosodott (ez általában a nevek német megfelelője). Ki vannak zárva a választási lehetőségekből a régi arisztokrata családok vezetéknevei is (pl. Andrássy).
2010. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak egy állampolgárság odaát, és máris te lehetsz a Kleine Schwarz!:D
2010. jún. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A nemet Schneider nevet szeretnem felvenni, akkor majd megprobalkozok vele. :)
2010. jún. 1. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!