Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy amerikai, kanadai fiatal...

Egy amerikai, kanadai fiatal élete mennyiben különbözik egy magyar fiatalétól?

Figyelt kérdés

15-25 éves korosztályra gondolok


Vagy nagyjából hasonlóak az emberek itt és ott, hasonlóan is zajlik az életük?


2017. nov. 25. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az átlagot tekintjük akkor nagyon más. Hatalmas életszínvonal különbségek vannak.
2017. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont a fordítottja. Például amikor mi alszunk ők ébren vannak és viszont.
2017. nov. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
they never go half or quarter send, only full send. and saturday is for the boys, eh?
2017. nov. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%

Amerikaban 15-16 evesen jogsid lehet es le is teszik a jogsit mert nem kerul tobbe mint 10-20 dollar. Kocsit a tehetosebbek kapnak de ha a szulok nem tehetik ezt meg akkor elmennek nyaron melozni, keresnek kb 3000 dollart es abbol lehet kapni egy egyszeru szaladgalos autot amire legkesobb 18 evesen szukseg lesz mert egyetemen nincs iskolabusz, ha pedig dolgozni mesz azt is csak kocsival teheted meg.

Huszonevesen kulonkoltoznek. Ha van parjuk es mindketten teljes allasban dolgoznak akkor egy apartmant tudnak berelni, 2 kocsit fenntartani, teljesen ellatni magukat es penzt is lehet felretenni.


Magyarorszagon sokaknak 20 evesen sincs jogsijuk mert 150.000be kerul kb, autot se nagyon veszel nyari munkabol. Ritka ha vki autot kap a szuleitol.

Nekem erettsegi utan lett penzem jogsira es kb 4-5 ev mulva lett egy 14 eves kocsim de arra is 1evig gyujtottem ugy h otthon laktam es a fizetesem 70-80%at felretettem.

Usaban ha keresel 1600 at es abbol 1000et felreraksz mert otthon vagy még akkor 1 ev mulva vadonat uj autot veszel(persze nem a legjobbat).

Vagy ha van mar kocsid akkor 2 evig raksz felre havi 1000et szulokkel elve es 24.000ed lesz amibol egy lakasra befizetsz, igy nem albit fizetsz hanem torlesztoreszletet.

2017. nov. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!