Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ilyen eladásokból kinek...

Az ilyen eladásokból kinek van haszna, és hogy működik, mi a lényege?

Figyelt kérdés

A mai napon az egyik nagyáruházból távozva leszólított egy csinos hölgy, aki parfümöket árult egy fiúval együtt (csak a fiú gondolom a hölgy vásárlóknak volt)


Minden igyekezetem ellenére sikerült leszólítania, úgyhogy úgy gondoltam legyen, elvileg csak 2 perc az egész.

Kint voltak parfümök, 2 férfi 2 női, szagoljam meg, döntsem el melyik a jobb.

Megtettem.

Közben teljesen az arcomba mászott a csaj a nagyon mélyen dekoltált felsőjében.

Személyes csevejbe kezdett, valami kommunikáció és marketing szakosnak mondta magát (mondani sem kellett volna) érdeklődött a magánéletemről, a szatyromban lévő termékről kérdezett/beszélt,hogy az milyen jó stb...

Aztán rátértünk a lényegre, a parfüm külföldön kapható, ott 25 ezer forint.Magyarországon 20 ezer lesz, de nekem most csak 15, és ad mellé egy női parfümöt is amit a barátnőmnek adhatok, akár karácsonyra.

Nemleges válaszom után, még 5 ezer forintért vihettem volna a férfi parfümöt, de nem éltem a nagy lehetőséggel.


Nem vagyok egy észlény, bevallom,hogy lassú a felfogásom, sosem voltam jó tanuló sem, de sosem tetszettek ezek a marketingfogások, mert mindig aljasnak találtam őket, így mindig figyeltem az ilyesmire.


Most is, odajött a mélyen dekoltált felsőjében egy relatíve csinos kis csaj, egy remek üzleti ajánlatot tett, hisz feláron vihettem volna egyszerre két parfümöt is.

Közben volt egy olyan dumája,hogy utálja a főnökét, ezért ha nem pletykálkodok, akkor 5 ezerért vihetem azt az egyet, mert szimpatikus vagyok neki. (ez az utálom a főnököt ismekkora szimpátia keltés lett volna, de én kifejezetten kedvelem a főnököm, úgyhogy már csak ezért sem jött be)

De ez tipikus az,hogy valami olyat sóznak rám amire amúgy nincs szükségem, ajándéknak sem tartom elsőosztályúnak még ha annyit is ér amennyit mondott.


Gondolkoztam,hogy ez miről szólhat?Valamiféle kísérlet,hogy a fiú vagy a lány szerez e több vevőt?Vagy egy egyszerű lehúzás, amikor egy ezer forintos húggyal dúsított löttyöt akarnak eladni?

Mert ez utóbbi esetében szerintem ez kicsit durva, és nem értem,hogy ki, és miért engedélyezi?Meg miért diákokkal végeztetik?Mi ennek a lényege?


2017. nov. 29. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy lehúzás, el ne hidd hogy az a lötty bárhol is megér 25.000-et! :D


Ez az "utálom a főnököm" is egy átlátszó marketingfogás. Csak mert kísérletező kedvű vagyok, több különböző helyen több hasonló parfüm-marketinget is végighallgattam, nagyrészt ugyanazt mondják, és 7 esetből 5-ször megkaptam az útált főnököt is.

Elég nyilvánvalóan betanult szöveg.


Arra pedig a nyakamat tenném hogy még az 5000-es eladáson is bőven lenne nyereségük!

2017. nov. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A lötty véletlen sem ér még 5 ezret sem, ezért adják oda ennyiért is.


Ez nem kísérlet, hanem egyszerüen csak a hülyék lehúzása.


Nem valószínü, hogy engedélyezve van, éppen ezért éri meg nekik, mert feketén megy a dolog.


Az is kérdés, hogy diákok-e ténylegesen, de ha iden, akkor is ez privát ügylet, semmi köze a tanuláshoz.



Mellesleg ha neken elkezdené valaki "érdeklődött a magánéletemről, a szatyromban lévő termékről kérdezett/beszélt,hogy az milyen jó", akkor abban a pillanatban hagynám ott, mert ehhez semmi köze.

De akkor sem folyatnám a beszélgetést, ha rám akarna sózni valamit, mert ezzek csak a saját idömet vesztegetem

2017. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zgyzgy ***** válasza:
100%

A Móricz-on is "dolgozott" egy ilyen banda, pontosan ilyen ócska szöveggel, francia parfümmel, stb.


Mindig az ATM-hez közel, arra az esetre, ha nem lenne elég pénz nálad.


És mindig voltak hülyék, akik beszopták...

2017. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!